Biče, plácačky, důtky a jejich využití v BDSM

Již v době starověku byl bič symbolem trestu a moci, a proto s ním byla například ve starověkém Řecku vyobrazena bohyně Nemesis a v Egyptě faraoni. Bič je nejrozšířenější spanking pomůcka, ale je to i výborný doplněk, který zpestří fádní sexuální večery. Kromě bičů se dnes podíváme také na důtky, plácačky a další BDSM pomůcky.

Biče, plácačky, důtky a jejich využití v BDSM

Dominant v kůži a s bičem

Biče, bičíky, důtky a plácačky slouží jako nástroj, kterým se způsobuje bolest partnerovi či partnerce na povrchu těla a nezanechává trvalé následky, alespoň pokud se vyhýbáme extrémnímu sadismu. Používají se zejména pro spanking a to buď přímo (nástroj dopadá na otrokovo tělo) nebo nepřímo (slouží pouze jako nástroj k zastrašování).

Rozdělit biče do přesných kategorií je obtížné, protože je lze hodnotit podle mnoha různých kritérií (délka, konstrukce, tvar, materiál). Pro účely BDSM však použijeme rozdělení podle způsobu používání, a to na biče honácké, jezdecké a erotické.

Konstrukce biče - vrstvené jádro, obal, oplet
Kvalitní bič se skládá z jádra, obalu a opletu.

Konstrukce bičů

Každý bič se skládá z několika částí: z jádra, obalu, opletu (tyto části jsou umístěny ve vrstvách na sobě) a z rukojeti. Uvnitř pružné části biče je jádro, tvořené volně loženými řemínky (kvalitnější jádra mají vrstev více). Na jádru je namotán pruh kůže (obal) a pokud chybí, jedná se neklamný znak ošizeného, nekvalitního biče. Vnější vrstvu tvoří řemínkový oplet, u kterého platí, že čím víc má řemínků, tím je pružnější a kvalitnější. Ty nejlepší jsou upleteny ze čtyřiadvaceti řemínků.

Honácké biče

Honácké biče jsou nejčastěji pleteny z hovězí kůže, v některých případech z jelení či klokaní. Tyto biče nejsou příliš využitelné v SM praktikách, protože konec biče dosahuje rychlosti zvuku a dokáže při opakovaném dopadu na tělo roztrhnout kůži.

Navíc, ideální délka honáckého biče je od 2 do 4 metrů a jedinec používající takový bič se s ním musí nejprve naučit. K tomu je potřeba mít dostatečný prostor kolem sebe. Při SM praktikách se buď používá tak, že bič nedopadá na tělo submisivního partnera, ale pouze práská před ním, nebo se koriguje kinetická energie biče. To aby při dopadu na pokožku nebyl využit celý potenciál biče.

Dobytkářský bič - potřebné vybavení zkušené dominy

Dobytkářský bič (Bullwhip)

Dobytkářský bič je podmnožinou honáckého biče. Pro SM praktiky již lze použít, zejména pro hrátky dogplay či cowplay (cowplay = otrok je oblečen jako kráva stračena). Je nejčastěji pleten z hovězí kůže, lehce se s ním zachází a po nějaké době se s ním může naučit zajímavé kousky i amatér.

Hadí bič - skladný a účinný nástroj pro ztrestání otroka

Hadí bič (Snakewhip)

Jedná se o další typ honáckého biče, které speciálně vymysleli američtí farmáři. Přenos energie na špici je největší ze všech typů bičů, a proto při dopadu na kůži tvoří viditelné podlitiny, které se zahojí až po několika dnech. Název hadí bič je odvozen od toho, že nemá žádnou rukojeť a lze jej proto jednoduše stočit.

Stockwhip je pro opravdové fajnšmekry

Stockwhip

Stockwhip je zase specialitou australských honáků. Je pleten z hovězí, nebo z klokaní kůže. Má delší rukojeť a velmi dobře se ovládá. Cena takových bičů se pohybuje okolo 1000 Kč/1 metr, přičemž bič musí mít alespoň délku dvou metrů. Výjimku netvoří ani pěti až šestimetrové kousky.

  • Honácké biče sice nejsou nejvhodnější pro BDSM praktiky, ale na rozdíl od jiných typů bičů si s nimi lze „zapráskat“ na zahradě jen tak pro relax i bez otroka.

Jezdecké biče

Domina s jezdeckým bičíkem

Jezdecké biče jsou tvořené rukojetí, laminátovým jádrem a na konci bývají opatřené plácačkou. Jejich využití v SM praktikách je širší než u honáckých bičů, které byly určeny k zastrašování, nahánění dobytka či ke klasickému mučení. Jezdecké biče mají tu výhodu, že se jejich kinetická energie lehce ovládá a jsou cenově dostupné (obvykle za 400 – 800 Kč).

Jezdecký bičík se používá tak, že se s ním „poplácává“ na otrokovo tělo – a to i přes genitálie. Při použití větší síly jím lze udělat solidní podlitiny, které jsou viditelné i druhý den. Navíc délka tohoto biče nepřesáhne metr a je sympatický zejména při ponyplay hrátkách.

Luxusní bič s kovovou rukojetí pro sado maso.
Jezdecký bič s kovovým jádrem pro SM hrátky
Detail rukojeti, jádra a plácačky u klasického jezdeckého biče.
Detail rukojeti, jádra a plácačky
u klasického jezdeckého biče
Růžový jezdecký bičík
Růžová jezdecká plácačka pro vášnivé večery
Bičování dívek v rámci erotických hrátek.

Erotické biče a další pomůcky pro spanking

Na konec jsem si nechal opravdovou lahůdku. Erotické biče, důtky, plácačky a jiné podobné hračky, které jsou v oblasti BDSM zajisté nejpoužívanější. Nejen, že se dobře shání (stačí navštívit jakýkoli sexshop), ale vybírat si můžete z nepřeberného množství typů a velikostí.

Základní erotické biče

Ty základní erotické biče jsou „pouze“ modifikací honáckých či jezdeckých bičů. Předávaná síla na konec biče je menší a lze je tedy použít na lidskou kůži. Například typ hadího biče je kratší a oplet je z méně řemenů. Proto jej lze použít pouze pro praktiky spankingu a venku už se s ním nevyblbnete, protože kvůli své délce příliš nepráská.

Nejvíce variant najdeme u erotických bičů, které vycházejí z jezdeckých bičů. Místo plácačkovitého zakončení můžeme nalézt plyšová lechtátka určená pro praktiky tickling (lechtání), kovové cvočky, latexové zakončení místo koženého. Oblíbené jsou i karabáče upravené do speciálního tvaru tak, aby dobře dopadaly na otrokovo poprsí nebo na nohy při praktikách footfetish (zaměření se na oblast nohou).

Zkrácený klasický bič pro erotiku
Zkrácený klasický bič pro menší švih a větší bezpečnost
Jezdecký bičík při ponyplay
Jezdecký bičík se uplatní
při ponyplay hrátkách
Zdroj: ponyboyz.com
Jezdecká plácačka ve tvaru srdce
Rudá plácačka ve tvaru srdce

Důtky

Jednoznačně nejpopulárnějším nástrojem pro spanking jsou různé důtky. Jejich délka je okolo půl metru i s rukojetí a jsou buď pletené z kůže, nebo u levnějších variant z tvrdé látky, latexu či uměliny. Jejich cena se pohybuje od 500 do 2000 Kč v závislosti na stylu provedení. Rozhoduje materiál, množství řemínků i to, zda jsou určeny pro mírné masochisty nebo pro fajnšmekry, kteří si raději vyberou důtky se zapletenými železnými cvočky.

Největší přednost důtek je v tom, že se vejdou i do kabelky či příručního kufru.

Latexová důtka
Latexová důtka
Kožená důtka s ostny vhodná pro BDSM
Kožená důtka s 'ostny'
Luxusní důtka LELO Sensua z ovčí kůže
Luxusní důtka LELO Sensua
Zlobivá holka dostala naplácáno
Plácačkou dostala na zadek

Plácačky

Dnes jsou zejména v D/s vztazích rozšířené plácačky. Jejich výhodou je skladnost a příjemná cena. BDSM plácačky se vyrábí v různých tvarech jako je například ruka, srdce, penis, policejní plácačka a v mnoha dalších. Rukojeť i plocha je většinou z kůže (hověziny), soft varianty erotických plácaček mohou mít jednu stranu pokrytu plyšem. Dominant pak může otroka 'odměnit něžným výpraskem', pokud si to zaslouží.

O oblibě plácaček svědčí i to, že se prodávají i jako žertovné předměty.

Výprask badminton raketou
Zdroj: wiredpussy.com

Domácí náčiní pro výprasky

Potřebuje-li váš partner nutkavě dostat na zadek a vy zrovna nejste ve svém doupěti s nástroji pro udělení výprasku, můžete využít i předměty, které najdete běžně doma. Místo biče použijte kožený pásek, plácačku nahradí i obyčejná vařečka, nebo kuchyňské prkénko s rukojetí. A sportovně založení D/s partneři jistě vyzkouší výprask tenisovou nebo squashovou raketou.

Příště latex fashion

V příštím článku si nebudeme povídat o módních trendech a v čem jít do kostela (i když tématice řádových sester se nevyhneme :), ale podíváme se na různé erotické dresy a oblečky z latexu. Zejména potěšíme osoby fetišisticky zaměřené na sestřičky, policistky a latexové uniformy. Dále se můžete těšit na gothic oblečky, catsuity a další druhy fetiš outfitů.

Vybíráme z e-shopu