Co je tortura?

Tortura, mučení

Tortura (neboli mučení) je BDSM praktika, při níž top způsobuje masochisticky založenému bottomovi nějakou formu cílené, plánované bolesti.

Cílem tortury v BDSM není člověka vyslýchat nebo mučit, ale způsobit mu „příjemnou“ bolest. Má mnoho variant a forem a může zahrnovat prvky roleplaye. Je to edgeplay, čili praktika na hraně bezpečnosti. Je proto důležité s ní zacházet opatrně, s rozmyslem, aby „mučitel“ partnerovi neublížil, a to s přístupem RACK, tj. s vědomím toho, co vám hrozí.

K tortuře se vám bude hodit

 • Pouta a lana – cokoliv, čím můžete suba svázat, omezit ho v pohybu, zesílit jeho pocit bezmoci. Občas je to důležité i pro bezpečnost – aby se sub nešikovně nepohnul a dom mu tak nezasadil ránu, kam nechtěl. 
 • Biče, důtky, plácačky, rákosky – obecně pomůcky na spanking a jeho drsnější varianty. Bičování a bití suba je jednou ze základních a nejčastějších variant tortury. 
 • Svíčky na BDSM, ledové kostky, nože, žiletky – cokoliv, co vám umožní zjitřit smysly (sensual play) a vyvolat strach (fear play). Pokud tomu váš sub fandí, můžete ho i lehce pořezat, např. na zádech, hýždích, prsou. Než se ale pustíte do něčeho podobného, udělejte si pořádný průzkum, ať mu zbytečně neublížíte. 
 • Skřipce a svorky na bradavky, klitoris a stydké pysky 
 • Vybavení na elektrosex, s jejichž pomocí můežete vyvolat rozkoš na hranici bolesti i bolest samotnou. 
 • Masky a kostýmy, jimiž zvýšíte atmosféru.   

Bastinado, bití chodidel

Bastinado má často blízko k foot fetishismu. Jedná se o trestání či mučení jedince tím, že je bit přes chodidla. Při bití do chodidel je sub spoutaný, svázaný nebo jinak omezený, aby se nemohl cukat a dominant ho omylem nepraštil, kam nechce. 

Přes chodidla můžete šlehat plácačkou, bičem i rákoskou (případně zástupnými nástroji). Nohy vůbec nemusíte šlehat silně – i malé rány udělají svoje. Výprask obvykle míří na podélnou klenbu chodidla, která je obzvláště citlivá, a vyhýbá se patě a prstům. Když dostáváte větší množství ran na relativně malý prostor, tak se bolest rapidně stupňuje. Chodidla jsou citlivá, ale zároveň vybavená tlustou kůží, která snižuje riziko vážného zranění.

bastinado bití chodidel
Bastinado vypadá nevinně, ale byli byste překvapeni jeho důsledky

Bastinadem se trestalo ve středověku (biblické zdroje naznačují, že i v antice). Ještě dnes se využívá k trestání na Blízkém a Středním východě. V Evropě se používalo až do roku 1950 a v trestních institucích na Západě až do pozdního 20. století.

Bastinado je vnímáno jako ponižující. Možná to má co dělat se socio-kulturním aspektem věci: nošení bot (a tedy ochrana nohou) bylo vnímáno jako společensky žádoucí už od antiky. Bosí byli často chudáci, ale i trestanci a otroci.

Příznivcům bastinada ve výsledku nemusí jít o bolest během bičování, ale o to, co následuje po něm. Jejich nohy totiž tak bolí, že často nejsou schopni chodit sami a jsou závislí na svém domovi, jeho podpoře a pomoci, což může zesílit jejich pocit podřízenosti.

bastinado bití chodidel plácačka
S bitím chodidel začínejte opatrně, ačkoliv se to nezdá, můžete svému partnerovi nepříjemně ublížit 

Jak dělat bastinado bezpečně

 • Předem se domluvte na bezpečném slově. Kromě toho se domluvte i na slově, které označuje, že bičovaný chce zpomalit nebo snížit množství bolesti.

 • Ujistěte se, že „trestaný“ může mluvit. Můžete mu zavázat oči, ale rozhodně mu nenasazujte roubík.

 • Než začnete, promluvte si o tom, jak velké množství bolesti byste chtěli vyvolat. Můžete použít stupnici 1–10, jako to dělají doktoři. Pro větší názornost můžete subovi uštědřit několik zkusných ran přes chodidla, kdy vám ohodnotí, jak moc bolí.

 • Začněte se zkušebními údery. Bijte střední částí hole, kde budete mít menší švih, tolik neublížíte, ale rozhodně nohu prokrvíte a tudíž zcitlivíte. Netrefujte stejné místo 2x po sobě.

 • Nikdy nesvazujte nohy tak blízko k sobě, aby se prsty dotýkaly, jinak můžete subovi vážně poškodit kotníkovou šlachu.

Tipy pro disciplinaci

Pokud už jste zkušenější a oba víte, co od bičování očekávat, můžete zkusit trénink subovy disciplíny.

 • Subovy nohy nemusíte svazovat, můžete mu prostě rozkázat, aby držel pevně.
 • Můžete nechat suba nahlas počítat rány.

Mučení prsou, bradavek

Anglicky zvané také breast torture, tits torture, případně nipple torture. 

Při této praktice (kterou můžete dělat na mužích, ženách i ostatních genderech) obvykle sevřete bradavky do svorek na bradavky, které omezí proud krve. Když se klipsy sundávají, způsobí další bolest, jak se krev do bradavek vrací.

Můžete použít i kolíčky na prádlo aj., ale ty nejsou této praktice uzpůsobeny a jejich sevření na bradavce často příliš bolí. Výhodou klipsů je, že na bradavky nepůsobí takovou silou, případně si můžete sílu stisku nastavit. 

mučení prsou
Prsa jsou odolná, i tak je ale potřeba k jejich mučení přistupovat opatrně

Pokožka na prsou má stejně hojivou schopnost jako pokožka na zbytku těla a prsa mohou přečkat mučení bez dlouhodobých následků. Bradavky a aeroly slouží ke kojení, takže také vydrží bolestivější zacházení. Jsou ale plné nervových zakončení a lépe zásobené krví, tudíž citlivější. Práce s nimi vyžaduje větší opatrnost.

Většina metod mučení prsou může být aplikována i na ostatní části těla. Pokud ale nebudete k mučení prsou a následné péči o rány přistupovat zodpovědně, může to vést k infekci, přenosu nemocí, jizvám aj.

Mezi další praktiky mučení prsou patří:

Ovázání prsou – stlačení prsou proti hrudi páskou, obinadlem, lanem apod.

Bondage prsou – ovázání prsou lanem, koženým páskem aj. Má mírnější, dekorativní formy (shibari), ale i drsnější, kde se prsa na jedné či druhé straně vyboulí a pokožka ztmavne, až po riskantní formy jako je zavěšení ženy za svázaná prsa.

Mučení a bondage prsou
Pokud chcete vázat prsa opravdu pevně, musíte hodně dbát na bezpečnost, jinak své subince můžete ublížit

Pokud necháte prsa ovázaná příliš dlouho, nedostává se k nim okysličená krev, což může vést k odumírání nervů a tkáně. Jakmile prsa či bradavky začnou tmavnout, nebo jsou studené na dotek, riziko vzrůstá.

Pokud chcete bít podvázaná prsa, zasazujte pouze lehké rány, protože riziko poškození je vyšší.

Zavěšování za prsa sebou nese riziko bolestivého a trvalého poškození. Měli by se do něj pouštět jenom profesionálové. I tak se nedoporučuje zavěšování pouze za prsa.

Bičování – lehké bití rukou, plácačkami a bičíky obvykle nezpůsobí nic vážnějšího než podlitiny. Extrémnější forma bičování zahrnuje hole, biče aj. a může způsobit modřiny a tržné rány.

Postupujte opatrně. Nárazy představují nejčastější způsob vnitřního poranění prsu. I povrchové rány mohou zlámat vnitřní kapiláry a způsobit necitlivost prsou.

Elektřina – obvykle se používá na bradavkách. Používejte pouze ověřené elektrické sexuální hračky a neexperimentujte s domácími spotřebiči. Nehoda může skončit i smrtí.

Propichování – píchání jehlami apod.

Hra s čepelemi – použití žiletek a jiných nástrojů na prsa a bradavky, řezání a záměrné působení jizev.

Řezání do prsou
Po řezání často zůstávají jizvy. Pozor na dezinfekci a ať neříznete moc hluboko

Je důležité používat sterilizované nástroje, jinak mučenému snadno způsobíte infekci. Duté jehly nesmíte používat opakovaně.

Hra s voskem – kapání a lití horkého vosku na prsa a bradavky (která mohla být předtím ochlazena ledem)

Hra s teplotou – použití ohně, ledu a jiných věcí, které mohou chladit nebo hřát. Nejextrémnější formou hry s teplotou je značkování lidí.

mučení prsou voskem
Prsa jsou citlivá, rozhodně byste měli použít speciální svíčky s nižší tavnou teplotou

Kousání, škrábání, svírání

Sání – použití vakuových pumpiček na bradavky.

Broušení – trápení prsou a bradavek brusným papírem, škrabkami apod.

Rostliny a zvířata – lákání bodavého hmyzu na prsa, bičování kopřivami apod.

Genitorture (mučení genitálií)

 • O mučení varlat a ptáka, tj. BDSM praktice zaměřené na mužské genitálie, se více dozvíte pod heslem Ballbusting.
 • O mučení vaginy a klitorisu, čili BDSM praktice zaměřené na ženské genitálie, se více dozvíte pod heslem pussy torture.
Mučení vaginy
Genitálie jsou nejcitlivější částí těla, tak buďte opatrní

Mučení nosu

Tradiční japonská forma BDSM bondage, při níž je do nosu suba zaveden nosní hák. Úroveň bolesti se liší podle toho, jak moc se za hák zatáhne, bolest je ale spíše nižší (jinak by mohlo dojít ke zranění suba) a je spíše spojena s intenzivním pocitem ponížení.

Mučení nosu dále zahrnuje další hrátky včetně kroucení nosu, polévání voskem, bičování a bití nosu nebo nasazování kovových svorek.

Mučení nosu
Mučení nosu může být zajímavé, ale bez rizik rozhodně není 

Související hračky


Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s).

Bezpečné slovo

Bezpečné slovo

Bezpečné slovo, anglicky "safeword", je slovo nebo slovní spojení, které užívají převážně aktéři BDSM praktik k vyjádření...

Bičování, mrskání

Bičování, mrskání

Bičování a mrskání v rámci BDSM znamená bití submisivního partnera důtkami nebo bičem pro zvýšení sexuálního vzrušení obou partnerů v rámci D/s her.

Bondage

Bondage

Bondage (česky bondáž nebo také erotické svázání či znehybnění) je jednou z velmi rozšířených technik BDSM.

Caning

Caning

Caning je forma trestu, ale zároveň i BDSM praktika podobná spankingu či bičování. Název vychází z anglického cane čili proutek, hůl, rákoska.

Edgeplay

Edgeplay

Edgeplay (někdy psáno také s mezerou edge play) je souhrný název pro všechny sexuální hrátky, které jsou na hranici tradičního...

Humbler

Humbler

Humbler je sexuální pomůcka používaná pro mučení penisu a varlat. Slouží k upnutí varlat dozadu a jeho hlavním smyslem je snadná kontrola muže.

Humiliation

Humiliation

Humiliation neboli ponížení je psychologická sexuální praktika, která působí hlavně na pocity. Tuto praktiku provádí partneři po domluvě.

Masochismus

Masochismus

Masochismus je sexuální úchylka, při které jedince vzrušuje fyzická bolest a psychické ponížení směrované proti jeho osobě.

Mučení vagíny a klitorisu

Mučení vagíny a klitorisu

Techniky používané k mučení vagíny (oblasti poštěváčku, stydkých pysků, urinálního, vaginálního i análního otvoru) slouží...

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií.

Podvázání koulí

Podvázání koulí

Podvázání koulí (také podvazování, anglicky ball binding či ball bondage) je jednou z bondage technik v rámci BDSM her.

POT

POT

POT je zkratka anglického Post Orgasm Torture, což doslova znamená mučení po orgasmu. Jedná se tedy o druh erotického mučení (BDSM praktiku).

RACK - riskantní BDSM

RACK - riskantní BDSM

RACK neboli risk aware consensual kink je fráze používaná v BDSM komunitě k vyjádření filozofie či postoje k provádění sexu.

Sadismus

Sadismus

Sadismus je sexuální úchylka, při které dochází k sexuálnímu uspokojení při trýznění a mučení partnera.

Shibari

Shibari

Shibari je starověká forma japonského uměleckého provazového bondage.

Spanking

Spanking

Spanking je praktika, při které je prováděn výprask za účelem erotického vzrušení.

SSC - bezpečné BDSM

SSC - bezpečné BDSM

SSC je zkratka fráze safe, sane and consensual a je označením pro bezpečné provádění BDSM a bondage technik. Doslova znamená bezpečně, rozumně a po vzájemné dohodě.

Vybíráme z e-shopu