Jak na bondage

Bondage je jednou z oblastí BDSM, kterou si mohou vychutnat jak úplní začátečníci, tak i ostřílení "vazači". Co to vlastně to svazování je, jaké potěšení vám přinese a jaká pravidla u něj platí?

Jak na bondage

Bondage (erotické svázání či znehybnění) je jednou z oblastí BDSM. Jejím cílem je zvýšení prožitku ze sexu zejména díky omezování pohybu i smyslů a prožitku z ponížení na straně jedné a dominance na straně druhé.

Hlavním smyslem svazování je zejména psychicky příjemný požitek na obou stranách založený na pocitu bezmoci a omezení. Samotná bolest zde není nutná, vždy záleží na partnerech, co jim vyhovuje.

Pod pojem bondage lze zahrnout vše, co nějakým způsobem omezuje pohyb či smysly podřízeného partnera, ať už se jedná o svázání lanem, zavázání očí, znehybnění pouty či ukotvení do pranýře. Důvodů pro svázání submisivního partnera při milostné hře je ale mnohem více. Dominant může mít ke svazování svého podřízeného protějšku některý z následujících důvodů:

  • bití, výprask
  • sex s ním
  • sexuální týrání, oddalování nebo znemožnění prožití orgasmu
  • fyzické týrání, mučení
  • ponížení,
  • smyslové týrání, omezení zraku, sluchu

Jak na bondage?

Při svazování je potřeba jednat s rozumem a vždy musíte myslet na všechna rizika - tedy nejen ta, která plynou ze samotného znehybnění (poškození nervů, zaškrcení krevního oběhu, vymknutí kloubů, škrcení, popáleniny od provazů). Musíte myslet i na rizika plynoucí ze zdravotního stavu obou partnerů (třeba náhodné omdlení či infarkt) a nebezpečí, která nemůžete ovlivnit (třeba požár).

Pokud se chcete pustit do složitějších bondage her, doporučujeme vám domluvit si s partnerem bezpečností slovo, kterým hru zastavíte. Také raději navštivte kurzy svazování, kde se naučíte vše tak, abyste co nejvíce eliminovali možná rizika. To platí zejména pro shibari a závěsnou bondage.

POZOR: Závěsná bondage je vždy riziková (jedná se o edge play) a ani při dodržení všech pravidel nelze vyloučit možnost zranění. Návštěvou workshopu riziko snížíte.

Největší rizika hrozí během závěsné bondage.
Největší rizika hrozí během závěsné bondage.

9 nejzákladnějších pravidel bondage

1. Nikdy nenechávejte svázanou osobu osamotě.
2. Ne vše, co vidíte na videu nebo obrázcích, se vám podaří bezpečně aplikovat doma. Mnohdy jsou účastníci vytrénovaní právě pro danou situaci.
3. Vždy mějte po ruce bezpečnostní nůžky (EMT shears) nebo speciální řezák (např. Benchmade Rescue Hook). Nůž není vhodný, protože v krizové situaci a za šera s ním můžete partnera snadno zranit.
4. Kontrolujte svázanou osobu - teplotu i barvu svázaných končetin, řeč těla (protahování prstů, hledání pohodlnější pozice), dýchání, atd.
5. Komunikujte. To platí především pro svázanou osobu. Mnohá zranění vznikají tak, že svázaný nic neřekl, protože doufal, že nepříjemné pocity přejdou, nebo se mu daná scénka líbila natolik, že ignoroval varovné příznaky (bolest, znecitlivění, atd.).
6. Zasáhněte hned, když něco není v pořádku. V některých případech může být za minutu pozdě.
7. Vázající nese plnou odpovědnost za spoutanou osobu. Zvýšené opatrnosti by měli dbát fyzicky slabší osoby a ženy v roli vázajících, které nemusí mít dostatečnou sílu pro zachycení spoutaného těžšího partnera během pádu.
8. Nepouštějte se do bondage pod vlivem alkoholu nebo drog.
9. Nepokoušejte se o závěsnou bondage bez hlubokého pochopení všech souvislostí a rizik. Ke zranění s dlouhodobými následky může dojít během velmi krátké doby.

Jednotlivé techniky a tipy na bondage hrátky najdete v našich dalších článcích.


Související hračky

Související témata

Související hračky