Středověké mučící nástroje - pranýře, klece, klády

Každý člověk, který má rád BDSM, dříve či později zatouží po vhodných erotických pomůckách a další výbavě do své sbírky. Velmi vhodný je k těmto účelům i BDSM nábytek, a ač by se to mohlo zdát, takový speciální nábytek nemusí být ani drahý ani přehnaně velký. Dnes se podíváme na zoubek nábytku vhodnému ke znehybnění – pranýřům, kládám a klecím. Přejeme příjemnou zábavu.

Středověké mučící nástroje - pranýře, klece, klády

Středověké mučící nástroje, i jimi inspirované moderní varianty, jsou velmi oblíbené v BDSM studiích nebo domácnostech, které mají rádi praktiky D/s (Dominance/submisivita). Lze je sehnat téměř v jakémkoli sexshopu a jejich cena se pohybuje od pár stovek po několik tisíc, zálěží na uměleckém zpracování. Většině lidem však bohatě postačí základní kusy. Kutilové si tento nábytek rádi sami vylepšují, např. o pohodlnější opěrky, řetězy, lakování apod.

Pranýř – nástroj hanby a ponížení

Pranýř se za dob feudalismu používal jako nástroj hanby a ponížení. V některých případech se používal i k mučení. Měl různé podoby – od kůlu k přivázání, přes kožené postroje, až po různé dřevěné konstrukce a klece. Jeho účelem bylo omezení či úplné znemožnění pohybu.

Pranýř se stolicí Pranýř se stolicí
Zdroj: foxyfurniture.com

Pranýře se umisťovaly na veřejná místa jako jsou náměstí nebo tržnice. Vsazovali se do nich prostitutky, nepoctiví obchodníci či řemeslníci. Kolemjdoucí se nad provinilci mohli pohoršovat, házet na ně shnilé ovoce, plivat, případně jim uštědřit ránu.

Pranýře na ruce se stolicí

V BDSM se nejčastěji používají ranně středověké pranýře na ruce a hlavu spojené se stolicí, kdy jedinci takto uzamčenému nezbývá nic jiného než vystrčit zadek a postavit se na špičky. Jsou velmi oblíbené u lidí, kteří mají rádi spanking (výprask prováděný v rámci erotické hry).

Shrew's fiddle - housle
Pranýř - pouta na krk a zápěstí
Pranýř ve tvaru 'houslí'

Pranýř na ruce - housle

Dalším typem je pranýř na hlavu a ruce, lidově zvaný housle – díky tvaru, který připomíná. Dříve se vsazení do houslí používalo jako trest pro ženy za hádky, hašteření a za rvačky. Anglicky mluvící země tento typ pout znají pod názvem Shrew's fiddle.

Housle sice nebrání úplnému pohybu trestaného jedince, ale značně ho omezují. Jsou oblíbené v čistě D/s vztahu, kdy je např. subík připoutaný na řetězu a musí se potupně vláčet za pánem v public prostředí (public = v BDSM vztahu znamená hrátky na veřejnosti).

Pranýř na nohy

Pranýře na nohy se nepoužívají tak často jako pranýře na ruce, ale se jedná se o výbornou pomůcku, chce-li pán po připoutaném, aby plnil nějaký sofistikovaný úkol, při kterém je důležitá volnost rukou (držení těžkého závaží apod).

Pranýř na nohy a ruce (zápěstí)

Pranýř na nohy a ruce

Takovýto druh pranýře nutí otroka klečet či sedět (záleží na stylu provedení) ve velmi nepříjemné a neobvyklé poloze, přičemž mu znemožňuje jakoukoli účinnou obranu.

Kombinace s jiným BDSM nábytkem

Některé typy pranýřů lze výborně kombinovat s jiným BDSM nábytkem (housle s kládou na nohy, pranýř na nohy s klecí atp.) či je může dominant doplnit o drobné maličkosti jako jsou řetězy, pouta, kožené obojky, masky, závaží na genitálie či bradavky, roubíky, které umožňují praktiky strangulace (strangulace = omezení či přerušení dýchání).

Pranýř ve tvaru stolu pro fetish fantasie Dřevěný pranýř ve tvaru stolu
Zdroj: www.jamespiatt.com

Jaký zvolit materiál?

Pokud má pranýř vypadat dobově, poohlédněte se po výrobcích z tvrdého dřeva (dub, habr, buk, jasan), které zároveň vydrží mnoho let. Takové pranýře najdete většinou v BDSM studiích, kde jsou vystaveny větší zátěži. Dobově vypadají také kované pranýře, jsou však drahé. Do běžné D/s domácnosti stačí zakoupit pranýř z jakéhokoli jiného dřeva (smrk, borovice...). Ve specializovaných sexshopech lze najít i pranýře z kůže nebo řetězů.

Další BDSM vybavení (ve středověkém i moderním stylu)

Závěsný pranýř na řetězech
Závěsný pranýř na řetězech
Zdroj: www.ltvs24.com
Moderní polohovatelné fetish mučidlo
Moderní polohovatelné
vybavení BDSM studia
Klasický pranýř s pouty na penis
Klasický pranýř s pouty na penis
Zdroj: www.ltvs24.com

Klády pro znehybnění otroka

Kláda se ve středověku užívala ke spoutání rukou ke krku u trestanců. Nasazovala se při převážení vězňů či jiné manipulaci s nimi a často se ještě doplňovala o závaží přivázané k nohám. Klády se dříve vyráběly z tvrdého dřeva – odtud název kláda. Dnes se nejvíce používá kov. Sehnat lze však i variantu kožených pout s řetězy či kovovou rozporkou.

Mučení vězenkyně na kládě Mučení na kládě

Kláda na ruce

Všechny klády na ruce sice vypadají podobně, ale liší se ve stylu zamykání. Jednoduché klády mají jeden masivní pant se zámkem, ty lepší mají tři oddělené panty pro ruce a hlavu. Otrokovi tak lze např. odemknout jen jednu ruku pro nucenou masturbaci či milking (milking = odsemenění, stimulace mužovi prostaty tak, že dojde k ejakulaci bez orgasmu). Pokud si otrok zaslouží tvrdší trest, můžetete kládu na ruce spojit s kládou na nohy a znehybnit subíka úplně.

Kláda na nohy

Kláda na nohy sice není moc historická, zato je však velmi oblíbená. Je podobná pranýřům na nohy, je však doplněná o rozporky, které umožňují různé roztažení nohou, díky čemuž si dominant může upravovat postoj svého subíka, jak uzná za vhodné.

Domina a neposlušný vězeň v kleci Domina a vězeň v kleci
Zdroj: fetters.co.uk

Klece pro neposlušné vězně

Klec se používala pro neposlušné vězně. Byla vyráběna z pěti až šesti stěn tvořených mřížemi nebo sítí a vstupními vraty pro oběť. Mohla se zavěšovat, nebo byla přikutá k zemi či ke stěně, aby zločinec trpěl nejen omezeným pohybem, ale i chladem. Občas se klec používala jako pranýř a zavěšovala se poblíž náměstí.

Klec proslula jako nástroj pro odhalování čarodějnic, kdy se do ní vložila „podezřelá“ žena a ponořila se na pět minut pod vodu. Pokud nepřežila, byla vykoupená, pokud náhodou přežila, byla zabita jako čarodějnice...

Svázaná subinka v zavěšené kleci, domina relaxuje Subinka v kleci, domina relaxuje. Zdroj: extremerestraints.com

Zavěšené klece

Zavěšené klece jsou uchycené pomocí řetězů či pevných lan ke stropu nebo k ocelové tyči. Mají vstupní otvor z boku a na výrobu se používá železo nebo bambus či ratan. Takový druh klece se výborně hodí pro praktiky water bondage (ponořování do vody), jiné využití tkví v rozhoupání klece tak, aby došlo k otlučení vězně o stěny klece.

Pevné klece

Pevné klece se s otrokem nepřemisťují a leží či stojí pevně na jednom místě. Jsou zhotovené téměř ve všech případech ze železa, nebo mají alespoň železné mříže. Pevná klec může mít dvířka z vrchu, z boku a to buď celoodklápěcí, nebo jen částečně odklápěcí (aby se otrok musel dovnitř vplazit).

Pevné klece používané v BDSM mají různé otvory pro hlavu, genitálie nebo zadek, což se výborně hodí pro praktiky milking, facefuck (facefuck = tvrdé šukání ptákem do pusy, může dojít až ke zvracení) a mnoho dalších zajímavých praktik, které si každý pán či paní na svém otrokovi zajisté vychutnají.

Pevná klec s lehátkem vhodná pro množství BDSM praktik.
Moderní pevná klec s lehátkem je vhodná pro množství BDSM praktik.
Příště BDSM nábytek pro spanking

Dnes jste se něco dozvěděli o klasickém BDSM nábytku. Tyto druhy vybavení jsou určené nejen pro těžké hardcore dominy, dominanty, submisivy a subínky, ale i pro příznivce jemnějších praktik, kterým stačí "pouze" omezení partnera. Příště potěšíme příznivce výprasků, protože budeme pokračovat trestnými lavicemi, postroji a dalšími pomůckami pro spanking.

Vybíráme z e-shopu