Co je to dilatátor, dilátor?

Dilatátor, dilátor

Dilatátor slouží k průniku do tělesných otvorů partnera či partnerky. Jak již název napovídá, jejich hlavním účelem není vypouštění tělních tekutin jako u katétru, nýbrž roztažení močové trubice a s tím spojený pocit. Dilatátory zároveň poslouží pro vnitřní stimulaci prostaty a klitorisu.

Druhy dilatátorů

Dlouhým dilatátorům se říká sonda a jedná se o nástroj využívaný k rozšiřování a stimulaci močové trubice. Katétr (cévka, neboli močový katétr) je dutý a využívá se k výplachu a vyprazdňování močového měchýře. Penis plug (nebo také kolík do penisu či princova hůlka) je erotická pomůcka a zároveň ozdoba penisu.

Jednotlivé dilatátory se mohou lišit průměrem, délkou i tvarováním. Pro použití v ženské močové trubici stačí kratší dilatátor než u mužů. V některých případech jsou dilatátory duté.

VĚDĚLI JSTE? Existují i speciální vaginální dilatátory, které slouží k léčbě vaginismu a postupnému a bezbolestnému roztažení vaginy.

Nejčastěji používanými materiály jsou silikon a kov (hliník, nerezová ocel, slitiny kovů). Skleněné dilatátory se přestaly používat, jelikož při prasknutí mohou člověka poranit. Výhodou silikonu je, že je ohebný a přizpůsobí se vnitřní anatomii těla. Neohebný kov má výhodu v tom, že jím snáze zatlačíte na klitoris či prostatu.

Vícekuželový dilatátor s několika částmi o různých průměrech
Vícekuželový dilatátor s několika částmi o různých průměrech
Vlnkový dilatátor
Vlnkový dilatátor
Ocelový dilator zasunutý do močové trubice
Ocelový dilator zasunutý do močové trubice

Dilatátory v elektrosexu

Dilatátor pro elektrosex
Dilatátor pro elektrosex

Zajímavé jsou dilatátory pro elektrosex. Ty lze připojit ke zdroji elektřiny. 

Elektrosex je technika, která poskytuje velmi intenzivní stimulaci močové trubice. Zásady bezpečného používání platí stejné jako u běžných dilatátorů. Navíc ale musíte zvládnout i základy elektrosexu.

VÝUKA: Chcete vědět o dilataci močové trubice více? Přečtěte si článek Sounding - slastný dotek sondy. Dozvíte se, co od dilatace čekat, jak si vybrat správné nástroje a jak dilatátory používat.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Elektrosex

Elektrosex

Elektrosex je sexuální praktika, u které se používají pomůcky využívající ke stimulaci elektrické impulzy. Přístroje připojené na erotogenní zóny nebo na pohlavní orgány způsobují stimulaci od jemného šimrání, přes brnění až po značně křeče a šoky.... ...

Masochismus

Masochismus

Masochismus je sexuální úchylka, při které jedince vzrušuje fyzická bolest a psychické ponížení směrované proti jeho osobě. Masochista k sexuálnímu uspokojení potřebuje, aby ho někdo týral, mučil, šikanoval a ponižoval.... ...

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií. Zahrnuje kopání do koulí, drcení koulí (mačkáním, pošlapáním, lisováním), elektrošoky do penisu, bičování penisu, spanking genitálií, nebo cévkování.... ...

Prostata

Prostata

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. ... ...

Vybíráme z e-shopu