Dilatátor, dilátor

Dilatátor, dilátor

Dilatátor slouží k průniku do tělesných otvorů submisivního partnera či partnerky. Jak již název napovídá, jejich hlavním účelem není vypouštění tělních tekutin jako u katétru, nýbrž roztažení dutiny a s tím spojený pocit.

Právě katétrům se ale dilatátory často podobají vzhledem.  Menší průměry se používají pro močovou trubici a větší pro anální otvor (průměr až 20 mm). Jednotlivé typy se mohou lišit také délkou. Pro použití v ženské močové trubici stačí kratší dilatátor než u mužů, kteří mají trubici v celé délce penisu.

Podobnost katétrem ale rozhodně není dogma, dilatátory se vyrábí v daleko rozmanitějších tvarech a velikostech.V některých případech ani nemusí být duté.

Nejčastěji používanými materiály jsou guma a ocel. Skleněné dilatátory se přestaly používat, jelikož při prasknutí mohou člověka poranit. Průměr nástroje je většinou neměnný po celé jeho délce. Tvar se ovšem může měnit. Zahnutý konec například umožňuje lepší pohyb koncovou částí močové trubice u mužů.

Vícekuželový dilatátor s několika částmi o různých průměrech
Vícekuželový dilatátor s několika částmi o různých průměrech
Vlnkový dilatátor
Vlnkový dilatátor
Ocelový dilator zasunutý do močové trubice
Ocelový dilator zasunutý do močové trubice

Použití je stejné jako u katétru. Nutná je perfektní sterilita a opatrná aplikace. Nástroj se do těla nesmí vtlačovat násilím. Pomalé pohyby jsou relativně bezpečné a u některých lidí mohou vyvolávat i orgasmus.

Dilatátory v elektrosexu

Dilatátor pro elektrosex
Dilatátor pro elektrosex

Zajímavou možností je využití dilatátoru při elektrosexu. K tomu se vyrábějí speciální typy dilatátorů, které lze připojit ke zdroji elektřiny. Jedná se o techniku, která poskytuje velmi intenzivní stimulaci močové trubice. Zásady bezpečného používání platí stejné jako u běžných dilatátorů. Navíc ale musíte zvládnout i základy elektrosexu.

Související témata

Elektrosex

Elektrosex

Sexuálně laděná potřeba využívat k vzrušení elektřinu. Přístroje připojené na erotogenní zóny nebo na pohlavní orgány způsobují stimulaci od jemného šimrání, přes brnění až po značně křeče a šoky. Na obdobném principu fungují i různé přístroje, které se prodávají v TV pro docílení bezpracného růstu... Celý článek......

Masochismus

Masochismus

Masochismus je sexuální úchylka, při které jedince vzrušuje bolest. Masochista k sexuálnímu uspokojení potřebuje, aby ho někdo týral a mučil. Opakem je sadismus, kdy ke vzrušení dochází při způsobování bolesti jinému jedinci. Obě deviace se často vyskytují společně, pak mluvíme o sadomasochismu. Způsobovat... Celý článek......

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií. Zahrnuje kopání do koulí (ballbusting), drcení koulí (mačkáním, pošlapáním), elektrošoky do penisu, bičování penisu, spanking genitálií, nebo cévkování. V angličtině se mučení koulí a ptáka nazývá Cock & Ball Torture... Celý článek......

Prostata

Prostata

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, váží zhruba 20 gramů, a je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. Podrobnější anatomická definice je na... Celý článek......