Dilatátor, dilátor

Dilatátor, dilátor

Dilatátor slouží k průniku do tělesných otvorů partnera či partnerky. Jak již název napovídá, jejich hlavním účelem není vypouštění tělních tekutin jako u katétru, nýbrž roztažení močové trubice a s tím spojený pocit. Dilatátory zároveň poslouží pro vnitřní stimulaci prostaty a klitorisu.

Druhy dilatátorů

Dlouhým dilatátorům se říká sonda a jedná se o nástroj využívaný k rozšiřování a stimulaci močové trubice. Katétr (cévka, neboli močový katétr) je dutý a využívá se k výplachu a vyprazdňování močového měchýře. Penis plug (nebo také kolík do penisu či princova hůlka) je erotická pomůcka a zároveň ozdoba penisu.

Jednotlivé typy dilatátorů se mohou lišit průměrem, délkou i tvarováním. Pro použití v ženské močové trubici stačí kratší dilatátor než u mužů. V některých případech jsou dilatátory duté.

VĚDĚLI JSTE? Existují i speciální vaginální dilatátory, které slouží k léčbě vaginismu a postupnému a bezbolestnému roztažení vaginy.

Nejčastěji používanými materiály jsou silikon a kov (hliník, nerezová ocel, slitiny kovů). Skleněné dilatátory se přestaly používat, jelikož při prasknutí mohou člověka poranit. Výhodou silikonu je, že je ohebný a přizpůsobí se vnitřní anatomii těla. Neohebný kov má výhodu v tom, že jím snáze zatlačíte na klitoris či prostatu.

Vícekuželový dilatátor s několika částmi o různých průměrech
Vícekuželový dilatátor s několika částmi o různých průměrech
Vlnkový dilatátor
Vlnkový dilatátor
Ocelový dilator zasunutý do močové trubice
Ocelový dilator zasunutý do močové trubice

Dilatátory v elektrosexu

Dilatátor pro elektrosex
Dilatátor pro elektrosex

Zajímavou možností je využití dilatátoru při elektrosexu. K tomu se vyrábějí speciální typy dilatátorů, které lze připojit ke zdroji elektřiny. 

Elektrosex je technika, která poskytuje velmi intenzivní stimulaci močové trubice. Zásady bezpečného používání platí stejné jako u běžných dilatátorů. Navíc ale musíte zvládnout i základy elektrosexu.

VÝUKA: Chcete vědět o dilataci močové trubice více? Přečtěte si článek Sounding - slastný dotek sondy. Dozvíte se, co od dilatace čekat, jak si vybrat správné nástroje a jak dilatátory používat.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Elektrosex

Elektrosex

Sexuálně laděná potřeba využívat k vzrušení elektřinu. Celý článek...

Masochismus

Masochismus

Masochismus je sexuální úchylka, při které jedince vzrušuje fyzická bolest a psychické ponížení směrované proti jeho osobě.... Celý článek...

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií. Celý článek...

Prostata

Prostata

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Celý článek...