Co je katetr, cévka, cévkovač?

Katetr, cévka, cévkovač

Katetry jsou nástroje umožňující přístup do tělesných dutin. Jedná se o sterilní plastovou trubici používanou nejčastěji pro transport léků přímo do žíly nebo pro odvod tekutin z těla ven.

V erotice se používají pouze tzv. močové neboli urinální katetry. Ty slouží pro nucený odvod moči a zavádí se do močové trubice. Následkem je ztráta kontroly nad močením a s tím související ponížení, díky němuž tuto praktiku často používají vyznavači klinik sexu, ale i BDSM.

Jak na katetrizaci

Nejdříve potřebujete vhodný katetr. Močové katetry pro BDSM je možné zakoupit ve specializovaných obchodech v různých variantách, délkách a průměrech. Dělí se na mužské a ženské (ty mohou být kratší s ohledem na menší délku močové trubice u žen).

Před aplikací je na katétr vhodné použít lubrikační gelZ důvodu ochrany před infekcemi se nedoporučuje na katétr zbytečně sahat a vybalovat ho ze sterilního obalu dříve než před samotným použitím.

Princip fungování katetru
Princip fungování katetru

Při zavádění katetru je nutné postupovat opatrně, jelikož trubice může některými místy postupovat s obtížemi. Největší problémy působí mužská prostata, zvlášť pokud dotyčný jedinec trpí prostatickými potížemi. V takovém případě je lepší tuto praktiku vůbec nevyužívat.

Dosažení močového měchýře se pozná jednoduše tak, že moč začne samovolně odtékat.

Většina uživatelů popisuje pocity při katetrizaci jako zvláštní, ale příjemné.

Rektální katetr

Rektální katetry slouží k podobným účelům jako urinální, na rozdíl od nich však neodstraňují moč, ale fekálie.

Občas je u vrcholku rektálních katetrů nafukovací balonek, jehož cílem je zamezit úniku výkalů otvory kolem katetru a zabránit trubici, aby se během procesu vysmekla a vypadla. Podobné balonky se používají i u urinálních katetrů.

Různé ukázky katetrů
Různé ukázky katetrů

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Elektrosex

Elektrosex

Elektrosex je sexuální praktika, u které se používají pomůcky využívající ke stimulaci elektrické impulzy. Přístroje připojené na erotogenní zóny nebo na pohlavní orgány způsobují stimulaci od jemného šimrání, přes brnění až po značně křeče a šoky.... ...

Gynekolofilie

Gynekolofilie

Gynekolofilie je sexuální úchylka, při které se lidé vydávají za amatérské gynekology. Součástí jejích vzrušení je amatérská prohlídka ženského pohlaví. Velmi často je tato prohlídka prováděna pomocí gynekologického zrcadla a také stolu, který používají ve svých ordinacích opravdoví gynekologové.... ...

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií. Zahrnuje kopání do koulí, drcení koulí (mačkáním, pošlapáním, lisováním), elektrošoky do penisu, bičování penisu, spanking genitálií, nebo cévkování.... ...

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu. V podstatě se jedná o praktiky, které obvykle spadají pod BDSM (BD - bondage, disciplína, DS - dominance, submisivita, SM - sadismus, masochismus).... ...

Vybíráme z e-shopu