Katétr, cévka, cévkovač

Katétr, cévka, cévkovač

Katétry jsou nástroje umožňující přístup do tělesných dutin. Jedná se o sterilní plastovou trubici používanou nejčastěji pro transport léků přímo do žíly nebo pro odvod tekutin z těla ven.

V erotice se používají pouze tzv. močové neboli urinální katétry. Ty slouží pro nucený odvod moči a zavádí se do močové trubice. Následkem je ztráta kontroly nad močením a s tím související ponížení, díky němuž tuto praktiku často používají vyznavači klinik sexu ale i BDSM. Existují také katétry pro elektrosex. Ty ale neodvádějí moč a pouze slouží jako elektroda zaváděná do lidského těla.

Močové katétry pro BDSM je možné zakoupit ve specializovaných obchodech v různých variantách, délkách a průměrech. Dělí se na mužské a ženské typy, které jsou kratší kvůli menší délce močové trubice u žen.

Princip fungování katetru
Princip fungování katetru

Z důvodu ochrany před infekcemi se nedoporučuje na katétr zbytečně sahat a vybalovat ho ze sterilního obalu. Před aplikací je na něj vhodné použít lubrikační gel. Některé typy mají na konci balónek, který v měchýři zvětší svůj objem a zamezuje tak samovolnému vyklouznutí.

Při zavádění katétru je nutné postupovat opatrně, jelikož trubice může některými místy postupovat s obtížemi. Největší problémy působí mužská prostata, zvlášť pokud dotyčný jedinec trpí prostatickými potížemi. V takovém případě je lepší tuto praktiku vůbec nevyužívat.

Některé typy jsou opatřeny balonkem, který brání vyklouznutí
Některé typy jsou opatřeny balonkem, který brání vyklouznutí

Dosažení močového měchýře se pozná jednoduše tak, že moč začne samovolně odtékat. Většina uživatelů popisuje pocity při zavedení katétru jako zvláštní ale příjemné.

 


Související hračky


Související témata

Elektrosex

Elektrosex

Sexuálně laděná potřeba využívat k vzrušení elektřinu. Celý článek...

Gynekolofilie

Gynekolofilie

Gynekolofilie je sexuální úchylka, při které se lidé vydávají za amatérské gynekology. Celý článek...

Mučení vagíny a klitorisu

Mučení vagíny a klitorisu

Techniky používané k mučení vagíny (oblasti poštěváčku, stydkých pysků, urinálního, vaginálního i análního otvoru) slouží... Celý článek...

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií. Celý článek...

Penis

Penis

Penis je jedním ze zevních pohlavních orgánů muže (společně s šourkem a varlaty). Celý článek...

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu. Celý článek...