Jaké existují typy roubíků? 2/3

Toužíte zařadit roubík do svého portfolia erotických pomůcek? Pak je důležité, abyste si zvolili typ, který bude vyhovovat vám i vašemu partnerovi či partnerce. Ve druhém díle našeho seriálu budeme pokračovat ve výčtu těch známějších typů roubíků a povíme si také několik slov o tom, jak fungují.

Jaké existují typy roubíků? 2/3

Nafukovací roubík (Inflatable gag)

Nafukovací roubík vám protáhne skráně
Nafukovací roubík vám protáhne skráně

Nafukovací roubík je velmi jednoduchá, ale účinná záležitost. Po zavedení do úst se balonek pomocí pumpičky nafoukne do takových rozměrů, aby z pusy už nemohl vyklouznout.

Nafukovací roubíky mohou být použity spolu s roubíky uvázanými přes ústa (OTM) nebo přes ústa a nos (OTN), aby lépe držely na svém místě. K takovýmto roubíkům se dostaneme v příštím díle tohoto seriálu.

Nafukovací roubíky jsou skvělé pro jedince, kteří mají problém otevřít ústa dokořán a běžné typy roubíků tak pro ně nejsou vhodné. Potěší i ty, kteří mají rádi hrátky s dechem (výrazně jimi omezíte přísun vzduchu).

Roubík s postrojem (harness gag)

Roubík s postrojem vypadá jako rekvizita z hororového filmu
Roubík s postrojem vypadá jako rekvizita z hororového filmu

Díky postroji není nutné roubík upevňovat za hlavou, ale na svém místě drží pomocí spletence řemínků, které obepínají celou hlavu.

Použití tohoto postroje může zhustit atmosféru při aktu, nebo je možné jej použít vyloženě z praktického hlediska, aby při drsnějších praktikách nedocházelo k uvolňování roubíku.

Roubík s nálevkou (funnel gag)

Pomocí roubíku s nálevkou můžete nositele donutit vypít jakoukoliv tekutinu
Pomocí roubíku s nálevkou můžete nositele donutit vypít jakoukoliv tekutinu

Roubíky s nálevkou najdou nejčastěji své uplatnění ve vodních sportech. Díky tomuto typu roubíku může dominantní z páru donutit otroka vypít tekutinu, kterou sám určí.

Jedná o potencionálně velmi nebezpečný druh roubíku, při neopatrném zacházení a nerespektování smluvených signálů hrozí udušení či utopení. Roubíky s nálevkou rozhodně nepatří mezi erotické pomůcky pro začátečníky.

Zauzlovaný roubík

Uzlový roubík lze snadno vyrobit například z kravaty
Uzlový roubík lze snadno vyrobit například z kravaty

Zauzlovaný roubík je vlastně taková „udělej si sám“ varianta klasického roubíku s koulí. Jedná se vlastně o cleave gag s uzlíkem uprostřed. Ten můžete uvázat třeba dvojitý nebo trojitý, podle potřeby. Současně je skvělou pomůckou pro ty, kterým vadí přílišné slinění – velkou část slin totiž látka dokáže pohltit.

Po použití stačí šátek nebo jiný kus látky jednoduše vyprat a můžete začít nanovo. Ideální pro ty, co si zrovna nemůžou dovolit utrácet za roubíky.

Vrstvený roubík

Vrstvený roubík je vlastně roubík vyrobený z více odlišných typů ucpávek.  Navrstvit si roubík dokáže snadno úplně každý, tuto techniku výroby roubíku však doporučujeme praktikovat až zkušenějším dominám a otrokům.

Vrstvení roubíku je časově poměrně náročné, stejně jako sundávání těch několika vrstev ucpávek. Pokud tedy přece jenom hodláte vrstvený roubík se svým partnerem vyzkoušet, s jednotlivými vrstvami to moc nepřehánějte. V tomto případě je skutečně méně více.

Zdravotnický roubík (medical gag)

Zdravotnický roubík vypadá děsivě, ale je naprosto bezpečný
Zdravotnický roubík vypadá děsivě, ale je naprosto bezpečný

Možná při pohledu na tenhle roubík taky trochu trnete, protože jste nedávno viděli už asi devatenáctý díl thrillerové série Saw, ale nemějte strach, zdravotnické roubíky jsou bezpečné a dokonce prý i pohodlné.

Tento typ roubíku je jeden z mála, který znemožní oběti mluvit a současně plně zpřístupňuje jeho ústní otvor. Zdravotnický roubík je skvělou rekvizitou při hraní si na doktory, radost udělá i všem milovníkům kovových postrojů a bondáží.

Ústní korzet (mouth corset)

Ústní korzet se natahuje i přes celý krk a omezuje tak jeho hybnost
Ústní korzet se natahuje i přes celý krk a omezuje tak jeho hybnost

Korzety na ústa jsou zajímavou volbou spíše pro otrlejší příznivce BDSM, ale nemusí tomu tak být vždycky. Svým vzhledem a vlastně i způsobem upevňování se vlastně příliš neliší od běžných dámských korzetů. Obvykle bývají vyrobeny z látky nebo kůže a vzadu se dotahují šněrovačkou.

Jelikož v případě ústních korzetů dochází ke stahování i v oblasti krku, je důležité to s utahováním příliš nepřehánět. Korzety na ústa, krom toho, že vás můžou snadno zabít, úplně znehybní krk, což je potřeba mít také na paměti.

Náhubek (muzzle gag)

Klasický náhubek vhodný pro puppy play, náhubkové roubíky mají ještě část, která se vkládá do úst.
Náhubek vhodný pro puppy play

Muzzle gag je roubík, který se svým tvarem a vzhledem podobá náhubku pro psy.  Jedná se o velmi populární pomůcku pro puppy play – hraní na pejsky. Postroj na hlavě má spíše psychologický význam, na samotnou funkčnost náhubku nemá až takový vliv.

BDSM náhubky bývají i klasické pletené bez roubíku, ty s roubíkem jsou zevnitř opatřeny kouskem gumy. Do tohoto se nositel zakousne, což má zabránit nežádoucímu obrušování zubů.

O čem bude poslední díl seriálu o roubících?

V posledním díle našeho seriálu o roubících si představíme zbývajících 8 typů roubíků. Krom slíbených OTM a OTN roubíků se něco málo dozvíte také o roubících s kruhem nebo o provazových roubících.


Vybíráme z e-shopu