Co je tribadismus, tribadism, tribbing?

Tribadismus, Tribadism, Tribbing

Tribadismus je nepenetrativní sexuální praktika, při níž se žena tře pochvou o tělo svého partnera - o jeho ruce, nohy, kolena, lokty nebo jakoukoliv jinou část – tak, aby stimulovala klitoris.

Je typická pro lesby, které o sebe mohou třít i vulvami. Vyzkoušet ji ale mohou i heterosexuální páry. Můž se může o pochvu třít i penisem, nebo ho může vyměnit za vibrátor či dildo.

  • Tribbing si může vyzkoušet i žena při masturbaci. Místo partnera jí vystačí polštář, křeslo apod. viz článek techniky ženské masturbace. Např. ve filmu Holky to chtěj taky dosáhne hlavní hrdinka orgasmu při jízdě na kole. Správně se tře o sedátko.

Nůžkování – Scissoring

Žena se může třít o jakoukoliv část vašeho těla - třeba i o prs
Žena se může třít o jakoukoliv část vašeho těla – třeba i o prs

Nejznámější je pozice nůžek, kdy jsou dvě ženy zaklesnuté v sobě a otírají se o sebe pochvami. Anglicky se nůžky řekne scissor, a název scissoring je občas využíván jako synonymum pro tribadismus. Mnoho žen, které pozici zkusily, ovšem říkají, že je pro ně nepohodlná. 

Navíc to nemusí být jediná poloha ve vašem repertoáru. Vyzkoušejte třeba na pejska, misionáře a řadu dalších. V tomto případě se skutečně fantazii meze nekladou.

Původ termínu

Termín pochází z řeckého slova tribas označujícího ženu, která "praktikuje nepřirozené neřesti sama se sebou nebo s jinými ženami". Ve starověkém Řecku a Římu se tak označovaly hlavně ženy, které uspokojovaly jiné ženy či muže za pomoci dilda

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Cunnilingus

Cunnilingus

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem.

Fingering

Fingering

Fingering čili prstění, je sexuální praktika, při níž partner(ka) využívá jednoho či více prstů ke stimulaci partnerčina...

Klitoris

Klitoris

Pojmenování klitoris pochází z řeckého Kleitoris, což v překladu znamená muž s klíčem.

Petting

Petting

Petting je sexuální praktika, při které nedochází k pohlavnímu styku. Jedná se o laskání a sexuální dráždění celého těla rukami a ústy.

Smyslné sedlo

Smyslné sedlo

Smyslné sedlo je sexuální poloha, při níž je partnerka nahoře. Muž si lehne na záda, pokrčí kolena a roztáhne nohy.

Veggie sex

Veggie sex

Jedná se o trošku škodolibý slangový název, který bychom do češtiny mohli přeložit jako "vegetariánský" nebo "zeleninový sex".

Vybíráme z e-shopu