Co je svěrací kazajka?

Svěrací kazajka

Svěrací kazajka (také nazývána ochranný kabátek, anglicky pak straitjacket) má podobu kabátu či vesty s dlouhými rukávy, které se uvážou nebo sepnou za nositelovými zády a spoutají ho tak. Vězeň rukama objímá sám sebe, rukama skoro nepohne. Pořád může chodit. 

Svěrací kazajky v historii

V minulosti se svěrací kazajky používaly ke zklidnění duševně nemocných pacientů nebo jako forma mučení. Na počátku 20. století byly oblíbené mezi eskamotéry a iluzionisty, kteří předváděli, že z nich dokážou uniknout.  Dnes už se používají zřídka, své věrné fanoušky ale našly mezi vyznavači BDSM.

Pacienti psychiatrické léčebny ve svěracích kazajkách
Pacienti psychiatrické léčebny ve svěracích kazajkách

Svěrací kazajky na BDSM

Svěrací kazajku můžete sehnat v mnoha různých podobách. Liší se designem, materiálem i způsoby zapínání. 

  • Design - krátké, dlouhé, odhalující prsa aj.
  • Materiál - z kůže, gumy, latexu, plachtoviny (klasické lékařské svěrací kazajky)
  • Zapínání- bez přezek a pásků (prostě rukávy zavážete za zády na uzel), bez rukávů (kazajka se zapne a uvězní ruce přitisknuté k tělu), s různými pásky a přezkami (které mohou být mimo jiné použity k další bondage). 
Svěrací kazajka na BDSM
Svěrací kazajky na BDSM mají řadu různých podob a designů

K čemu využít svěrací kazajku

  • Ke spoutání i závěsné bondage
  • K erotickému mučení
  • Pro klinik fetiš a různé druhy roleplayingu
  • Jako formu smyslové deprivace – spoutanému subovi nasadíte masku bez otvorů nebo mu zavážete oči
  • Na BDSM párty, kde svého suba uzavřete do vesty a povedete si ho s sebou na vodítku.
Svěrací kazajky na závěsnou bondage a torture
Některé svěrací kazajky se dají použít i na závěsnou bondage a většina z nich se hodí k erotickému mučení

Výhody svěracích kazajek

Na rozdíl od kovových pout a těsně uvázaných provazů vám svěrací kazajky neodřou kůži, ani nezpůsobí otlaky.
Dovolují minimum volného pohybu – můžete v nich chodit. Tuto výhodu subovi samozřejmě můžete odebrat tím, že mu spoutáte nohy nebo ho někam přivážete.
Jsou oblíbené mezi fanoušky self-bondage – svazovaní sebe sama. Do některých kazajek se dokážete navléct sami a sami se z nich i uvolníte. Ale pozor, ať v nich neuvíznete!

Pozor!

Svěrací kazajky nesmíte nosit příliš dlouho, jinak vám hrozí:

  • oteklé lokty, protože se v nich nahromadí krev
  • bolest v ramenou a nadloktích

Pokud svému subovi nasadíte svěrací kazajku, nikdy ho nenechte bez dozoru. Přinejmenším byste měli nejméně každou hodinu kontrolovat jeho krevní oběh a měnit úvaz.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s). Je běžné, že v normálním životě se jedná o rovnocenné partnery a jejich podřízenost/nadřazenost se projevuje pouze v sexuálním životě.... ...

BDSM rukáv

BDSM rukáv

BDSM rukáv je jedním z prostředků určených pro fixaci rukou. Oproti klasickým poutům je oběť důkladněji znehybněna a dostává se jí silnějšího pocitu bezmoci.   Nejčastěji je rukáv vyroben z kůže, objevují se také gumové varianty či výrobky z umělých vláken.... ...

Bondage

Bondage

Bondage (česky bondáž nebo také erotické svázání či znehybnění) je jednou z velmi rozšířených technik BDSM. Jejím cílem je zvýšení prožitku ze sexu zejména díky omezování pohybu i smyslů a prožitku z ponížení na straně jedné a dominance na straně druhé.... ...

Submisivita

Submisivita

Submisivita je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii. Submisiv je ochotný podřizovat se tomu, kdo je dominantní, poslouchá jeho příkazy, nechává na něm rozhodnutí a snaží se mu ve všem vyhovět.... ...

Vybíráme z e-shopu