Swingers 1/3 – historie a pravá povaha swinger párty

O swingers a swingers párty panuje spousta mýtů a předsudků. V následující sérii článků je uvedeme na pravou míru a objasníme vše, co s tímto životním stylem souvisí. Dnes se dozvíte historii vzniku swingers komunity, jaký typ lidí navštěvuje swingers párty a jak se swingers kluby uchytily u nás i ve světě. Těšte se na spoustu faktů, zajímavostí a statistik ze světa swingers.

Swingers 1/3 – historie a pravá povaha swinger párty

Mylná představa světa o swingers

Označení swingers zná dnes každý, ale jen málokdo si pod ním představuje skutečnou realitu. Spousta lidí žije v představě, že swinger párty je extrémně perverzní skupinový sex či gang bang, jemuž se oddává skupina nadržených nezvladatelných vyvrhelů, pravděpodobně alkoholově či drogově omámených. Za tento stav je zodpovědný zejména porno průmysl, který produkuje desítky videí označených jako swingers akce, sex párty apod., které zobrazují vášnivé orgie všech se všemi. S realitou to však má pramálo společného a zasvěcení se takové představě mohou jedině smát.

Výměna partnerů/manželek ve swingers klubu.
Výměna partnerů nebo společný sex ve swingers klubu

Swingers - o co jde ve skutečnosti?

Swinging je ne-monogamní chování, při kterém oba partneři souhlasí se zahrnutím dalších osob do svých sexuálních aktivit. Může jít o výměnu partnerů i o skupinový sex (trojka, nebo dvě dvojice). Swingers párty však navštěvují i páry, které se neplánují věnovat sexu s nikým cizím. Věnují se sami sobě a chtějí pouze zažít onu silně vzrušující atmosféru panující všude kolem.

Swinger párty jsou často prostředkem k oživení partnerského života netradičními sexuálními prožitky. Jaké ty zážitky budou, záleží čistě na touhách každého zúčastněného. Někdo se rád během milování dívá partnerovi přes rameno na jiný vášnivý pár. Někoho láká předvést se před ostatními. A jiný si chce vychutnat nespoutaný sex s cizincem beze jména. Každá sex party má ale jasně daná morální pravidla a zásady, nikdo nedělá nic proti své vůli a rozhodně není do ničeho nucen.

 • Full swingers / swappers

  Full swingers nazíváme výměnu partnerů včetně soulože.

  Jako full swingers (resp. swappers) nazíváme dvojici, ve které mají oba partneři pohlavní styk s cizím (vyměněným) partnerem. V případě full swingers je v bezprotřední blízkosti přítomno více párů. O výměnu (swapping) jde tehdy, jedná-li se o domluvenou aktivitu pouze mezi dvěma páry.

 • Soft swingers / swappers

  Soft swingers zahrnuje pouze orální sex, případně prstění, lízání a líbání.

  Soft swingers (resp. swappers) jsou takové páry, které s cizími partnery mají pouze orální sex, případně jiné sexuální praktiky nezahrnující soulož (lízání, prstění, honění, další různé druhy vzrušování apod.). Začínající páry často zvolí soft variantu a až po několika těchto zkušenostech se rozhodnou, zda půjdou do výměny / swingování zahrnující soulož.

Jací lidé praktikují swingers?

Na swinger párty chodí úplně normální lidé.
Co se stane na swingers party, také na ní zůstane.

Milovníci swingers mohou být třeba i mezi vašimi známými. Jsou to úplně normální lidé a jsou náležité hrdí na to, že jsou upřímní ke své sexualitě a touhám. Přesto je to utajená komunita - co se stane na swingers party, také na ní zůstane.

Většina z lidí praktikujících swinging jsou spokojení a otevření lidé. Podle průzkumů je mezi nimi mnohem méně rasistů a homofobů. A svoji zálibu berou náležitě zodpovědně – 92% vyznavačů swingers zastává názor "jedině s ochranou".

Průzkum mezi návštěvníky swingers klubů

V roce 2000 provedl doktor Curtis Bergstrand a doktora Jennifer Blevins Williamsová studii v oblasti alternativních způsobů partnerského soužití. Ze studie vyplynulo, že se aktivnímu swingers životu věnuje přes 50 milionů lidí. Asi si umíte představit, že dnes to bude ještě mnohem víc.

 • 89.4% návštěvníků swingers party jsou manželé či monogamní páry.
 • Průměrná délka manželství návštěvníků je 10,5 roku.
 • 78,5% manželských swingers párů hodnotí své manželství jako velmi šťastné (mimo swingers kruhy je to pouhých 64%).
 • Ženy začínají v 31,4 letech, muži v 35,2 letech
 • Průměrná délka vzdělání 14,1 let.
 • Dle průzkumu swingers party ovlivňují kvalitu vztahů. Téměř všechny swingers páry klasifikují svůj vztah jako spokojenější, než tomu bylo před první společnou návštěvou.
 • A to nejzajímavější na konec! 75,9% milovníků swingers může prohlásit, že "život je vzrušující". V ostatní populaci se pod toto tvrzení podepíše pouze 45,7% lidí.

Jak swingers komunita vlastně vznikla

Swinging vznikl v rodinách vojáků za války.
Swinging vznikal mezi manželkami vojáků v USA.

Swingers, jak je známe dnes, mají počátky u Američanů během druhé světové války. Vojáci, kteří bojují bok po boku na život a na smrt, si mezi sebou často vytvoří velmi důvěrná pouta. A ta se očividně mohou přenést i do normálního života. Manželky vojáků tehdy často bydlely blízko vojenských základen a zvláštní propojená intimní atmosféra panující kolem všech domácností se přenesla i do jejich sexuálního života. Výměna manželek a partnerek se tam postupně stala běžnou a morálně přijatelnou záležitostí.

Rozšířit swingování mezi širší veřejnost pomohla sexuální revoluce v 60.letech 20.století, kdy se poprvé objevila antikoncepční pilulka. Začaly vznikat první inzertní časopisy specializované na výměnu partnerů. To však bylo v Americe – v Evropě se informace o swingers začaly výrazněji rozšiřovat až v osmdesátých letech. Nejvíce swingers klubů najdeme dnes v Anglii, Francii a Německu. V těchto zemích na jeden swingers klub připadají zhruba 3 až 4 klasické night kluby.

Swingers v Čechách

Na založení prvního českého swingers klubu jsme si museli počkat ještě několik let po revoluci. Swingers komunita je zde tedy stále v počátcích. Lidé teprve začínají všemu doopravdy rozumět, otevírat se a dávat průchod svým touhám a do té doby skrytým erotickým přáním. Velký výběr mezi swingers kluby u nás zatím není. Několik zajímavých a seriózních podniků však u nás již úspěšně funguje. Věnovat se jim budeme v některém z následujících dílů.

Kde a jak hledat swingers akce?

Sexuální výměna manželek s cizími lidmi může skončit fiaskem.
Výměna manželek přes internet se nemusí vyplatit.

Výměna partnerů přes internet?

Hledat sexuchtivé páry přes internet nedoporučujeme. Nikdy nevíte, na koho narazíte a scházet se v soukromí s někým cizím nikdy není nejlepší nápad. V klubu máte 'na výběr' mnohem více lidí a je zde zejména ochranka, která v případě nepovoleného chování zakročí. V soukromí u někoho doma takovou možnost nemáte. Co když se z pohledného chlapíka vyklube sadista zrovna ve chvíli, kdy se za vámi zaklapnou jeho zvukotěsné dveře?

Sex s kamarády také raději ne.

Výměny partnerů s přáteli si velmi dobře promyslete – může to narušit nejen vztahy přátelské, ale rovnou i ty partnerské. U dvou lidí během sexu vždy hrozí určité zapojení citů, což je při nezávazných sexuálních praktikách samozřejmě nežádoucí. I proto jsou diskrétní swingers kluby tak výbornou volbou.

Interiér swingers sklubu
Interiér swingers klubu Zámeček SWZamecek.cz

Nejlépe poslouží swingers kluby

Swingers kluby jsou oblíbeným místem pro nejkvalitnější erotické akce. V klubu najdete plno nejrůznějších neznámých lidí, erotických hraček a zároveň je tam dbáno na dodržování pravidel chování, bezpečnosti i hygieny.

Co vás čeká příště?

Tak co říkáte, nezní to snad jako vzrušující dobrodružství, které stojí za to prozkoumat z blízka? Pokud vás swinging zaujal, rozhodně si nenechte ujít druhý díl. Podíváme se na pravidla českých swingers klubů, jak je v nich zajištěna bezpečnost a hygiena. Dozvíte se, jaké erotické pomůcky v podnicích najdete a zda se pořádají erotické párty i pro bisexuální páry, gaye nebo lesbičky.


Vybíráme z e-shopu