Hrátky s voskem nejen pro BDSM začátečníky

Láká vás představa horkého vosku na nahém těle? Vyzkoušejte techniku zvanou wax play. V tomto článku vám prozradíme, jak se na tyto vzrušující hrátky připravit, čeho se vyvarovat i jak vybrat správnou svíčku.

Hrátky s voskem nejen pro BDSM začátečníky

Oheň je asi nejpřitažlivějším a nejvíce sexy ze všech elementů. Oheň spaluje, ale i hřeje a manipulace se svíčkami v rámci sexuální hry je touhou najít rovnováhu mezi dvěma extrémy chladu a horka a dopřát tak partnerovi netradiční zážitek.

Hrátky s voskem nejsou jen o bolesti

Hrátky s voskem mohou být něžné i bolestivé. Záleží na tom, jak se s partnerem domluvíte. Cílem wax play není partnera zranit, ale vyvolat na jeho kůži hřejivý až pálivý pocit, který však není nebezpečný. Jedná se spíš o jakýsi příslib bolesti, který nikdy nenabude reálných tvarů a nezpůsobí spáleniny (pokud budete opatrní).

V rámci BDSM komunity se hrátkám s voskem věnují spíše zkušení jedinci než úplní začátečníci. Hlavně proto, že správná manipulace s hořící svíčkou vyžaduje trpělivost, opatrnost a především trénink. S ohněm si není radno zahrávat, ale hrát si je dovoleno.

Bezpečnost při wax play

Nenechte se zlákat líbivou představou ložnice, ve které plápolá spousta hřejivých plamínků. Bohatě vám postačí jedna hořící svíčka. Povlečení, záclony, bondage lana i vlasy totiž moc dobře hoří.

Bezpečnost při wax play
Takové kreace už vyžadují více zkušeností

Jak vybrat svíčku vhodnou pro wax play a mučení voskem?

Vždy věnujte maximální pozornost výběru svíčky. Záleží hlavně na tom, jestli má být hra něžná, nebo bolestivá. Vosk některých svíček může mít příliš vysokou teplotu tání, díky čemuž byste místo příjemného zážitku mohli miláčkovi způsobit akorát nepěkné popáleniny.

Rozlučte se s představou, že pro účely této seance použijete levandulovou svíčku se třpytkami. Držte se pravidla, že čím víc “načančaná“ svíčka je, tím více škodlivých látek obsahuje a tím vyšší je i riziko poranění. Raději si vyberte z nabídky erotických svíček, které jsou určeny přímo pro postelové hrátky.

Typy svíček pro hraní

Masážní svíčky

Pokud začínáte a chcete se vyvarovat bolesti, vyzkoušejte masážní svíčky, jejichž vosk se po chvilce hoření promění v hřejivý masážní olejíček. Svíčky tají při nízkých teplotách, jsou příjemně voňavé a obsažené přírodní oleje navíc zvláčňují a vyživují pokožku. A pokud partnerku drsnější hrátky nezaujmou, můžete jí dopřát alespoň příjemnou masáž.

Speciální BDSM svíčky z parafinu

Rozhodně stojí za to investovat do svíčky, která je k voskovým hrátkám určená. Speciální BDSM svíčky jsou sice vyrobeny z parafinu, ale máte jistotu, že teplota tání je kolem 50 °C a je tedy velmi nepravděpodobné, že by neopatrná manipulace se svíčkou způsobila partnerovi popáleniny. 

Svíčky ze sójového vosku

Pokud chcete jít do normálních svíček, doporučujeme svíčky ze sójového vosku. Ten se roztéká při nižších teplotách (kolem 46 °C), rychle chládne a tvrdne a následně ho lze snadno odstranit. Příjemným bonusem je nulové riziko alergické reakce (pokud tedy nemáte alergii na sóju).

Klasické parafínové svíčky

Parafínové svíčky většinou tají při teplotě 47 - 66 °C. Vosk z takovéto svíčky může pálit nebo hřát, podle odolnosti pokapaného člověka a výšky, ze které se vosk kape. Nejlepší jsou obyčejné bílé neparfémované svíčky. Vybírejte ty nejměkčí, neboť se zpravidla rozpouštějí při nižších teplotách. Barevným svíčkám se raději vyhněte, protože barviva většinou zvyšují teplotu tání svíčky a mohli byste se popálit.

Čajové svíčky

Vosk čajových svíček sice taje při nízké teplotě, ale i po roztavení veškerého obsahu kalíšku plamínek hoří dál. V důsledku toho teplota roztaveného vosku stoupá a ten pak může způsobit popáleniny i puchýře. Nemluvě o tom, že se můžete spálit i o rozpálený hliníkový kalíšek.

Svíčky ze včelího vosku

Nejsou pro BDSM hrátky příliš vhodné. Vosk se rozpouští při vysokých teplotách (63 - 90 °C) a může způsobit popáleniny.

Vosk na těle
Při hrátkách se můžete pořádně vyřádit s barvami

Než začnete s hrátkami s voskem

Než se pustíte do hraní, každou svíčku nejprve vyzkoušejte sami na soběkápněte si vosk na ruku, ať víte, jak se svíčka chová a co si můžete dovolit.

Rovněž je důležité prozkoumat partnerovo tělo s ohledem na jeho či její práh bolesti. Rozdíly mezi lidmi ve vnímání bolesti jsou enormní. Stejné je to s jednotlivými částmi těla. Co je pro někoho snesitelná nebo dokonce příjemná bolest, může být pro jiného utrpení.

Před samotnými hrátkami je dobré pokožku důkladně promazat hydratačním krémem nebo tělovým olejem – bude se pak lépe čistit a vosk nevyvolá tak silné podráždění. Taky myslete na ochlupení a vlasy. Sundávat ztvrdlý vosk z chlupů vám možná může připadat vzrušující, slepené vlasy už ale tak sexy nejsou.

Ať už patříte mezi začátečníky nebo zkušené, dbejte na maximální bezpečnost. Přece jen se vrháte do hrátek s otevřeným ohněm přímo v ložnici. Kbelík s vodou poblíž na případné uhašení nehody nebude od věci. Pokud vám hořící svíčka upadne přímo do peřin, svázaná polovička vám s hašením požáru nepomůže.

Extrémní wax play
Takové ohnivé peklo raději nechte odborníkům v BDSM doupětech

Sex a vosk? Jdeme na to!

Jakým způsobem budete vosk na svou “oběť“ aplikovat necháme na vás. Svíčku buď můžete držet vodorovně tak, aby vosk odkapával rovnou na tělo, nebo počkáte, až se okolo knotu rozehřeje vosku trochu víc a ten pak vylijete naráz. Druhá možnost je o něco bolestivější – vosk je mnohem teplejší.

Na první pokusy jsou nejlepší záda – velká a ne tolik citlivá plocha, na které se budete moct pořádně vyřádit. Až váš miláček bude klečet a horký vosk bude stékat po jeho zádech… to bude teprve vzrušující podívaná.

Pokud pro miláčka nebude vosk bolestivý, postupujte pomalu na citlivější místa jako stehna, břicho, zadek, ňadra a vylévejte vosk z větší blízkosti. Nejcitlivější je samozřejmě oblast klína a bradavky. Pohrajte si se vzory, které na partnerově kůži vytvoříte, citlivá místa před zavoskováním olízněte nebo polibte, zaschlý vosk velmi pomalu sloupávejte.

Jestli chcete při hraní lít velké množství vosku, partnerku přivažte, aby sebou příliš "necukala". Při neočekávaném uhnutí totiž vosk snadno dopadne tam, kam nemá.

Jak regulovat teplotu vosku

Teplotu vosku regulujete dvěma způsoby: výběrem svíčky a výškou, z jaké vosk kapete.

  • Z čím větší výšky budete vosk kapat, tím chladnější bude při dopadu.
  • Široké svíčky mají většinou chladnější vosk než úzké. Např. úzké narozeninové svíčky bývají velice horké. Zrovna tak svíčky upravované pro dlouhé hoření mívají teplejší vosk.

Předejděte popáleninám

Svíčku držte vždy minimálně 20 cm od těla a nelijte velké množství vosku do míst, kde se může nahromadit – například pupík. V místech, kde vosk udělá loužičku, se drží více tepla a trvá delší dobu, než vosk zchladne a ztvrdne. Tím narůstá riziko úrazu.

Kam vosk nenanášet

Doporučujeme vyhnout se tváři. Kůže na tváři je jemná a měkká, o to víc vás vosk bude pálit. Navíc riskujete, že vám šplíchne do očí, což může mít fatální následky. Vosk se navíc dost těžko dostává z vlasů a hrozí situace, že partnerovi zapálíte vlasy. Rychle hoří a ošklivě smrdí.

Buďte opatrní v místech, kde je kůže tenká, citlivá, nebo bohatá na pigmenty. Vyhněte se sliznicím. Život vám mohou zkomplikovat i chlupy a šperky. Vosk nakapaný na piercing může způsobit infekci.

Chladná kůže (husina) je na vosk výrazně citlivější a bude trpět o to víc. A pokud je na kůži nějaká chemikálie (deodorant, parfém, krém aj.), je rozumné nejdříve opatrně otestovat, jak bude na vosk reagovat.

Při hraní s voskem kombinujte techniky

Ještě intenzivnější zážitek své polovičce připravíte, jestliže zkombinujete wax play s jinými vjemy. Pevně svažte její tělo, oči zakryjte maskou a střídejte svíčku s jinými pomůckami. Použijte šimrátka, šátky, Wartenbergova kolečka nebo kostky ledu. Partnerka nebude mít ani tušení, jestli má očekávat bolest, chlad, šimrání nebo jemné doteky, a tato nevědomost ji rychle dostane do extáze.

Bondage a vosk
Barevná lana v kombinaci s barevnými vosky působí pěkně divoce

Jak odstranit vosk z těla

Hrátky jsou u konce a vaše polovička je celá od vosku, co teď? Nejlépe vosk odstraníte koupelí v teplé vodě. Lepší než sprcha je lehnout si do vany a dát si načas. Druhou variantou je seškrábání vosku tupým předmětem, např. příborovým nožem. Hru s voskem tak můžete spojit se hrou s nožem.

Související témata

Související hračky

Vybíráme z e-shopu