Průvodce erotickými pomůckami pro muže 1/4 - anální vibrátory, kolíky

V tomto seriálu si představíme veškeré typy hraček pro pány. Zodpovíme vám otázky ohledně jejich používání, výběru i bezpečnosti. Rovněž si posvítíme na konkrétní produkty a jejich uživatelskou oblíbenost. Vycházeli jsme z názorů zákazníků českých i zahraničních sexshopů.

Průvodce erotickými pomůckami pro muže 1/4 - anální vibrátory, kolíky

Každý výrobce svůj produkt líčí v těch nejrůžovějších barvách. Realita ale často bývá jiná. Hlavním cílem našich článků je uchránit vás před špatným nákupem – pomocí praktických tipů, ale i díky objektivnímu zhodnocení uživatelských zkušeností s jednotlivými modely.

Ať jste v oblasti erotických pomůcek začátečníkem, zkušeným uživatelem či ženou hledající dárek k oživení partnerského sexuálního života, náš čtyřdílný seriál si rozhodně nenechte ujít.

A co přesně vás čeká?
Nákupní rádce erotickými pomůckami pro muže.
 1. V tomto díle se budeme věnovat análním vibrátorům, kolíkům a kuličkám.

 2. Druhý díl vám přinese jejich recenze a doporučení od uživatelů.

 3. Dále si posvítíme na prostatu, speciální vibrátory určené k její stimulaci a jaký vliv to má na mužské tělo.

 4. V posledním díle si představíme recenze masturbátorů a honítek.

Jsou anální pomůcky bezpečné?

Pomůcky pro muže jsou často zaměřeny na anální masturbaci. Je na místě se jí bát? Mezi lidmi koluje pověra, že anální sex (resp. masturbace) časem vede k "fekální inkontinenci" čili k uvolnění svěrače a následné neschopnosti udržet stolici. Pouhým análním sexem však k něčemu takovému dojít nemůže – ale závažným poraněním svěrače ano.

Proto je při anální masturbaci zapotřebí držet se následujících pravidel. S nimi by vás neměly potkat žádné komplikace.

 • Anální pomůcky vybírejte s ohledem na bezpečnost – nepoužívejte obyčejné vaginální vibrátory, anální mají přizpůsobený tvar a dostatečné rozšíření na konci proti vklouznutí dovnitř.
 • Nepřehánějte to – hodiny strávené análními radovánkami mohou podráždit sliznici konečníku.
 • Vždy používejte lubrikační gel – snižuje riziko poranění (ač pornofilmy ukazují něco jiného, sliny nestačí).
 • Dodržujte zásady hygieny – anální pomůcky udržujte v čistotě a nedělte se o ně s partnerem bez důkladné desinfekce. Anální pomůcky také např. nepůjčujte partnerce pro vaginální použití bezprostředně po análním použití.

Špatné zkušenosti často vznikají kvůli:

 • Nevhodnému tvaru pomůcky (např. příliš velká velikost pro začátečníka)
 • Absenci lubrikačního gelu
 • Netrpělivostí – s novou pomůckou je třeba se naučit zacházet
 • Z neschopnosti se uvolnit – lze řešit moderními lubrikačními gely s extrakty pro uvolnění svalů či pro nižší bolestivost.

Jaký úspěch mají anální vibrátory u mužů?

Pokud vás zajímají čísla – v roce 2009 Michael Reece a Debra Herbenick spolu s dalšími kolegy z university v Indianě publikovali studii používání vibrátorů. Dle jejich údajů má zkušenost s vibrátorem v rámci masturbace pouhých 17% mužů. Vůči análním vibrátorům zjevně stále z mužské strany panuje jakási rozpačitost a zaujatost – a tito pánové netuší, o co se připravují.

V mužském těle totiž existuje kouzelné místečko přezdívané mužský bod G – prostata. Stimulace prostaty spolu s množstvím citlivých nervových zakončení ve svěrači dělá z análního dráždění pro spoustu mužů vskutku extatický prožitek, který dle mnohých překoná orgasmy, na které je muž obyčejně zvyklý. (A navíc má blahodárné účinky na tělo i na erekci – více se dozvíte ve třetím díle věnovaném speciálním vibrátorům určeným pro masáž prostaty).

Typy análních pomůcek

Anální vibrátory jsou většinou užší než klasické.
Anální vibrátory jsou většinou užší než klasické vibrátory.

Anální vibrátory

Jsou klasickou pomůckou ideální pro anální začátečníky. Od klasických vibrátorů pro ženy se často liší tím, že bývají zpravidla užší. Existují však nejrůznější typy, velikosti i provedení – rady k výběru najdete níže.

Nezkušení by si měli vybírat z malých análních kolíků.
Nezkušení by si měli vybírat spíše z malých análních kolíků.

Anální kolíky

Bývají zpravidla mohutnější, kratší, obvykle jsou bez vibrací a mají výraznou bezpečnostní patku. Při jejich výběru si dejte pozor především na rozměry – mnohdy bývají vskutku nadměrné a tyto kolíky se pak hodí pro zkušenější uživatele.

Některé anální kolíky mívají sklony samovolně vyklouzávat – což je pro většinu uživatelů značně nežádoucí. Dejte si tedy pozor i na tento faktor.

Anální korále s poutkem jsou praktičtější.
Anální korále s poutkem jsou praktičtější.

Anální korále/kuličky

Anální kuličky jsou oblíbené především u párů. Při výběru sledujte, jestli mají dostatečnou délku i průměr. Ideálně by měly mít záchytné poutko.

Na co si dát pozor při výběru erotické pomůcky pro muže

Anální vibrátor s patkou.

Protizákluzové patky (dostatečné rozšíření na konci)

Anální vibrátor by rozšíření na konci neměl postrádat. Mělo by být nemožné jej zasunout úplně dovnitř. V opačném případě hrozí nebezpečí úplného vklouznutí, následné svalové křeči a zapuzení hračky hlouběji do střev.

Vibrace

Deset programů různých vibrací sice nemusíte často využít, nicméně hračka s jediným typem vibrací vás dlouho bavit nebude.

Materiál

 • Gelové vibrátory jsou měkoučké, poddajné, snadno omyvatelné. Liší se tuhostí gelu. Jsou vhodné pro začátečníky.
 • Materiály imitující lidskou kůži jsou taktéž přizpůsobivé, lehce pohlcují teplo těla, ale stejně tak i vibrace.
 • Kovové vibrátory pro muže bývají zpravidla hladké a dobře kloužou dovnitř. Příjemně chladí (nestudí) a navzdory svému vzhledu bývají lehké.
 • Vibrátory z tvrdého plastu se nepřizpůsobují záhybům těla, ale dobře přenáší vibrace. Nevhodné pro začátečníky.

Tvar

jak bylo napsáno, klíčem je prostata. Rozmyslete si, jestli chcete vibrátor se zahnutým koncem, který je vhodněji uzpůsobený k jejímu dráždění.

Anální kolíky se liší hlavně průměrem.

Velikost

Začátečník by měl dát přednost menším rozměrům (ideální průměr je 1–4 cm), zkušenější ocení i kolíky a vibrátory s větším průměrem (5–8 cm).

Voděodolnost

Nepleťte si ji s vodotěsností. Voděodolné vibrátory jsou vhodné do sprchy nikoliv však do vany.

Provoz na baterie se může prodražit, zvlášť, pokud vibrátor používá méně obvyklé typy článků.

Baterie

Vyplatí se zamyslet, jak se baterie prodraží do budoucna. Běžné 2 AA baterie o napětí 1,5 V vystačí něco přes hodinu vibrování, takže při běžném provozu příliš neutratíte. Některé vibrátory však používají baterie typu N, které stojí výrazně (až 70 Kč) a tam se už provoz prodraží.

Můžete si pořídit dobíjecí baterie, které lze používat opakovaně, ale ty mají zase nižší napětí (1,2 V) a tím i trochu slabší vibrace. Třetí volbou je vybrat si vibrátor s vlastním akumulátorem, které lze nabíjet pomocí dodané nabíječky.

Příště recenze pomůcek

Tímto jsme tedy probrali všeobecné zásady, kterým byste měli věnovat pozornost při výběru erotických pomůcek pro muže. A příště vás inspirujeme konkrétními produkty a jejich recenzemi.Související hračky