Jak vybrat vibrátor pro ženu

Správně zvolený vibrátor se pro ženu stane velmi vítaným intimním dárkem. Při nevhodném výběru naopak zůstane 'bezpečně' uložen ve skříni. Kritérií pro výběr vibrátoru pro ženu je mnoho, od délky a šířky přes materiál až po vzhled. Nabídka sexshopů je obvykle široká, proto je dobré vybavit se před nákupem několika základními radami.

Jak vybrat vibrátor pro ženu

Jak vybrat správnou velikost vibrátoru?

V sexshopech jsou vibrátory často rozděleny na malé (cca do 16 cm), střední (17–22 cm) a velké (23–30 cm). Možná se vám zdá, že takové rozměry jsou oproti běžnému pánskému nádobíčku, jehož průměrná délka je 15 cm, poněkud naddimenzované. Nezapomeňte však, že vibrátory mají na spodním konci umístěné technické zázemí (baterie, motorek apod.), které použitelnou délku zkracuje zhruba o 5 cm. A samozřejmě, vibrátor je potřeba za něco držet.

Většině žen uděláte radost vibrátorem střední velikosti, jehož celková délka se pohybuje mezi 17–22 cm. Středních vibrátorů je v obchodech zastoupeno nejvíce.

Srovnání mini vibrátoru, středního a XXL vibrátoru.
Srovnání velikosti vibrátorů:
Mini vibrátor bSwish bCute, přiměřený Close2You Rondo
a velký vibrátor Fun Factory Elegance G4.

Velké vibrátory

Kromě délky jsou velké vibrátory často i širší, což poskytne dostatečnou stimulaci ženám, které jsou zvyklé na větší průměr, a také matkám, které za sebou mají jeden nebo více vaginálních porodů. Takového velkého vibrujícího přítele najdete v sexshopech v kategoriích vibrátory XXL nebo maxi vibrátory.

V některých sexshopech najdete i extrémně velké vibrátory (např. 35–40 cm), které uspokojí ty nejnáročnější.

Mini vibrátory

Majitelkám úzké či krátké vagíny (např. ženy, které odmítají některé polohy, při kterých je pro ně sex bolestivý) udělá radost model poněkud menší. Mini vibrátory do 16 cm jsou navíc lehké a diskrétní. Pokud vaše drahá polovička hodně cestuje, může ho mít stále při sobě.

Sada Twinz - vibrátor s návlekem
Sada Twinz - vibrátor s návlekem pro zvětšení šířky

Jakou šířku vibrátoru vybrat

Průměrná šířka vibrátorů pro ženy se pohybuje okolo 3,5 cm. U "kořene" to může být o něco více, protože tam jsou, jak již bylo zmíněno, baterie a motorek. Rozšířená základna navíc může obsahovat výstupky pro dráždění klitorisu, což je bonus, který některé ženy oceňují.

Jestliže se při sexu s partnerkou v její vagíně "ztrácíte", bez obav sáhněte po širším modelu. Nejste-li si jistí, kupte vibrátor standardní velikosti spolu s několika návleky na penis, které lze vždy použít i na vibrátor.

  • TIP: Pro změření délky a obvodu svého penisu můžete použít krejčovský metr. V některých prodejnách nábytku lze zdarma sehnat papírový metr, kterým snadno změříte rozměry svého penisu při akci (samozřejmě nejlépe někde v soukromí). Získané míry vám při koupení přesně padnoucího vibrátoru poslouží ze všeho nejlépe.

Jaký zvolit materiál pro vibrátor?

Plastový, gelový a silikonový vibrátor.
Srovnání materiálů: Tvrdý plastový vibrátor, gelový
vibrátor a silikonový se stimulátorem klitorisu.

Máte-li partnerku, která miluje tvrdé přirážení a intenzivní dráždění, bude pro ni nejlepší vibrátor z plastu. Tvrdý plast velmi dobře přenáší vibrace, je odolný a snadno se udržuje. Radostí zaplesá i peněženka, plastové vibrátory patří mezi ty levnější. Jistou nevýhodou je však vyšší hlučnost, právě kvůli dobře přenášeným vibracím. Diskrétní hrátky v bytě s papírovými stěnami s plasťákem nečekejte.

Romanticky založené ženy, které divoké hrátky příliš nevyhledávají, potěší spíše vibrátor gelový. Gel je báječně měkký, snadno se přizpůsobuje tvaru těla a nevibruje tak agresivně, jako plastový vibrátor. Gelové vibrátory jsou ohebné, což je poměrně zábavné, pokud jej plánujete používat i společně.

  • Pozor! Levné gelové vibrátory mohou obsahovat ftaláty, které mohou způsobit alergii a nehodí se pro těhotné a kojící matky. Pokud vás zaujal robertek z gelu a obdarovaná spadá do uvedených kategorií, vyberte vibrátor kvalitnější, který je označen jako bezftalátový (phthalate-free).

Podobné vlastnosti jako gel má lékařský silikon, ze kterého jsou vyráběny ty nejlepší vibrátory. Erotické pomůcky se vyrábí i ze speciálních směsí silikonu, které se nazývají umělá kůže. Povrch takových vibrátorů je na dotek téměr k nerozeznání od pravé kůže. Tento nealergický materiál je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro ženy, které trpí častými vaginálními záněty. Silikonový vibrátor ocení i hodně vášnivé ženy, snese totiž drsnější zacházení.

Fun Factory Delight na bod G
Fun Factory Delight na bod G

Jaký typ vibrátoru zvolit?

Zamyslete se, ve které oblasti je vaše partnerka nejvíce vzrušivá? Uspokojuje ji jen samotný intimní styk a dosahuje orgasmu při dráždění G-bodu? Pak vybírejte mezi jednoduchými rovnými vibrátory bez klitoriálních výstupků. Pro lepší stimulaci G-bodu jsou k dostání i speciální typy G-vibrátorů s charakteristicky prohnutým tvarem pro rychlejší a intenzivnější orgasmus.

  • Na internetu či v časopisech se můžete setkat s výrazy "G-vibrátor" a "vibrátor na bod G". Nepředstavujte si dva rozdílné typy erotických pomůcek. Oba názvy se používají pro ten samý typ vibrátoru, který je svým tvarem a výstupky primárně určen ke stimulaci bodu G.

Naopak pro intenzivní stimulaci klitorisu se hodí vibrátory opatřené zvláštními výstupky u základny vibrátoru. Vybírat můžete i v kategorii dvojitých vibrátorů, které kromě hlavního vibračního těla mají mini-vibrátor pouze pro klitoris.

  • TIP: Své milence či partnerce můžete darovat také originální a zároveň velmi praktický dárek: odlitek svého penisu. Výroba je se správným setem velmi jednoduchá.

Jaký vzhled vibrátoru zvolit?

Některé ženy realistický vzhled vibrátoru s dokonale provedeným žilkováním spíše urazí, jiné jej beze studu zakomponují do svých sexuálních fantazií. Pomůckou při výběru toho správného provedení a tvaru vibrátoru vám může být způsob oblékání vaší partnerky do ložnice. Pro lepší orientaci použijte tuto tabulku:

Doporučení vzhledu vibrátoru podle nočního prádla partnerky

Hello Kitty - vibrátor na klitoris pro mladé slečny
Vibrátor Hello Kitty pro hravé povahy
pohodlné bavlněné pyžamo nebo košile umírněnější typy vibrátorů v béžovém provedení nebo pastelových barvách
legrační pyžama či košile s motivy zvířátek či s laškovnými obrázky Vtipně pojaté vibrátory ve tvaru zvířátek či jiných neerotických předmětů (banán, rtěnka apod.), zářivé veselé barvy (nehodí se divoké zvířecí vzory)
romantický spací oděv v jemných barvách, krajky vibrátory napodobující vzhledem úd, umírněné barvy, potěšit mohou i kousky ve tvaru delfínů
dráždivé luxusní noční košilky či pyžama realistické vibrátory nejlépe s povrchem imitujícím kůži, v případě multifunkčních kousků můžete vybírat mezi dráždivými a divokými barvami
  • TIP: Vibrátor ve zlatém či stříbrném provedení neurazí žádnou ženu. Jistotou jsou také luxusní varianty, z nichž některé působí téměř jako šperk.

Diskrétní tvary vibrátorů

Pes s penisem

V rodině s malými dětmi (nebo na pracovní cestě) snadno může nastat potřeba vibrátor dobře ukrýt. Tento přístup není vždy úplně spolehlivý. Naštěstí jsou na trhu k dostání kousky, které se jako vibrátor vůbec netváří. Mají tvar rtěnky, banánu a dalších věcí denní potřeby. Mohou také vypadat jako zajímavá hračka nebo pomůcka pro masáž šíje či chodidel. Netradiční vzhled vibrátorů se ale nijak neodráží na jejich schopnosti ženu uspokojit. Diskrétně provedený model může žena bez obav nosit i v kabelce a požívat ho jako cestovní vibrátor.

Chcete diskrétní vibrátor? Zaměřte se i na hlučnost vibrací.

Zamyslete se, jestli si za tichý vibrátor chcete připlatit. Levné plastové vibrátory přibližně do 1.000 Kč jsou totiž hlučnější, naopak měkké materiály (gel, silikon) hlučnost tlumí. Rotační a perličkové vibrátory bývají nejhlučnější. Pokud žena bude vibrátor používat v bytě, kde žijí další lidé, nebo někde na cestách, doporučujeme dražší a tišší vibrátory.

Vibrátor pro společné hrátky nebo jen pro ženu?

Lelo Tiani pro společné chvíle
Vibrátor Lelo Tiani s dálkovým ovládáním

Jestliže plánujete používat vibrátor ve společné posteli, volte tradiční vibrační modely, které mohou být používány nejrůznějšími způsoby. Hodí se i pro letmé přejíždění po mužských erotogenních zónách (třísla, penis apod.). Existuje také samostatná kategorie vibrátorů, které lze používat přímo při pohlavním styku páru, např. vibrátory Lelo Tiani 3 nebo PicoBong Mahana 2.

Má-li vibrátor sloužit čistě pro uspokojení ženy, vyplatí se porozhlédnout se po bohatě vybavených perličkových a rotačních vibrátorech. Luxusní vibrátory jsou bohužel dražší, ale chystáte-li se třeba na dlouhou pracovní cestu, neváhejte a investujte do nich.

Klasické vibrátory se nehodí pro anální použití. Chybí jim zesílená proti zákluzová patka, která brání vniknutí celého přístroje do konečníku. Jestliže má vaše partnerka ráda anální sex, zakupte raději některý ze speciálních análních vibrátorů či análních kolíků.

Doporučení na závěr

Ať už vaše partnerka bude používat vibrátor s vámi nebo jen sama, nezapomeňte i na doplňky, které zpříjemní každou erotickou chvíli. Masážní olej a lubrikační gel pro vás, čistící sprej a sametový obal pro vibrátor.


Související hračky