Podivné sexuální úchylky starověkých vladařů

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. A pokud se chcete vydat na výlet historií perverze, jdete určitě správným směrem. Centrum Římské říše bylo totiž kromě bohatství a velkoleposti také synonymem dekadence a bizarních sexuálních praktik.

Podivné sexuální úchylky starověkých vladařů

Sex je jedna z mála činností, která mezi lidmi nedělá rozdíly. V oblasti teorie erotiky a praxe sexuálních hrátek bychom si měli být rovni. Ale je tomu skutečně tak? Chudý nebo bohatý, otrok nebo pán – sex se týká každého stejně ve smyslu podobně vnímané intenzity jeho absence, ale i touhy oddat se mu naplno. Se vším, co je lákavé, co zůstává zahaleno vzrušujícím tajemstvím neznámého nebo skryto pod závojem zakázaného.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak si sex užívali dávní panovníci bohatých království nebo vládci rozsáhlých říší? Jejich moc jim určitě dovolovala vyzkoušet si to, o čem jejich poddaní mohli jen snít. A v mnoha případech se jednalo o pořádně perverzní jízdu za hranicí morálky, zákona a vlastně i fantazie.

Říká se, že moc kazí charakter a v případě mužů, kteří ve starověku ovládali rozlehlé oblasti a podmaňovali si celé národy, to platí dvojnásob. V případě jejich občas nechutných, výjimečně nebezpečných, ale vždy nezákonných sexuálních praktik jsou svědectví současníků i historiků dostatečným důkazem jejich morální zkaženosti.

Nahlédněte tedy za dveře ložnice starověkých diktátorů, tyranů a císařů a připravte se na procházku říší jejich fetiše a zvrácených představ, kterými se rozhodně neinspirujte!

Římská říše byla i synonymem dekadence a bizarních sexuálních praktik.
Římská říše byla i synonymem dekadence a bizarních sexuálních praktik. (Foto: pinterest.com)

Tiberius a jeho láska k dětským rtům

V pořadí druhý římský císař Tiberius měl hodně netradiční touhy, které mohla uspokojit jen armáda mladých chlapců speciálně vycvičených tak, aby “proplouvali" mezi jeho stehny, jemně je oždibovali a lízali. V hledání absolutní rozkoše snižoval věkovou hranici svých milenců a nakonec si nechával přinášet neduživá nemluvňata, která měla svými bezzubými ústy sát jeho penis tak, jak by to dělala s matčiným prsem.

Jeho chuť s věkem rostla. A stejně tak obavy z šíleného císaře a z toho, na koho ukáže příště a dá mu tak pocítit lásku imperátora. Pro svoje úchylné večírky si nechal vybudovat honosnou vilu na Capri, která se stala dějištěm mnoha jeho zvrácených fantazií převedených do praxe.

Interiér byl vymalován freskami s pornografickými výjevy. V luxusně zdobených ložnicích se předčítalo z Tiberiovy ohromné sbírky přisprostlých knih zatímco v zahradě byli dívky převlečené za nymfy a chlapci v kostýmech panů nuceni účastnit se sexuálních orgií, kterým stárnoucí císař ke konci života už jen přihlížel.

Římský císař Tiberius měl až moc rád malé děti.
Římský císař Tiberius měl až moc rád malé děti. (Foto: commons.wikimedia.org)

Caligula, láska, sex a rodina

Další z řady úchylných římských císařů se jmenoval Caligula. Neustálý boj o moc, násilí a intriky semkly rodinu mladého císaře a některé vztahy nezůstaly jen standardně rodinnými. Caligula měl sestry, které údajně vroucně miloval. A to na všechny způsoby a všude možně. Jednu z nich – Drusillu, si dokonce oblíbil už v dětství.

U nevinného laškování mezi sourozenci nezůstalo a když se jedné noci oddávali divokému sexu, načapala je dokonce jejich babička. Caligula po své sestře, která zastala také roli milenky, tesknil i v dospělosti a vyrval ji tedy z náruče manžela, aby mohla žít s ním. Po její smrti málem zešílel žalem, ale naštěstí měl další dvě sestry, které Drusillu nahradily ve všech směrech.

Caligula se oddával divokému sexu se svými sestrami.
Caligula se oddával divokému sexu se svými sestrami. (Foto: commons.wikimedia.org)

Nero, divočák v ložnici

I římský císař Nero měl až příliš blízké vztahy se svými příbuznými. Údajně udržoval intimní vztah se svou matkou Agtippinou, incestní láska mu však náladu nekazila. Trápila ho totiž jedna touha, jejíž realizace se ve většinové společnosti nesetkávala s přijetím nebo snad dokonce nadšením. Jenže Nero byl císař a tak plebejské morálce nepodléhal a zákony pro něj neplatily. Nakonec si je mohl vždycky upravit k obrazu svému.

Nero se rád převlékal. Ale rozhodně ne do drahých šatů, jeho touhy byly vlastně skromnější, o to však divnější. Žádnou hru na psy nebo poníky nečekejte, Císař své perverzní choutky ukájel oblečený do kůže mrtvých zvířat. Sex pro něj byl lovem divokého zvířete a tak se Nero v kůži tygra, medvěda nebo divočáka vyřítil z klece a vrhal se na intimní partie mužů i žen přivázaných ke kůlům a nemilosrdně je trhal svými veskrze lidskými zuby a nehty. Když měl téhle předehry dost, k vrcholu ho přivedl otrok, kterému daroval svobodu.

Nero své perverzní choutky ukájel oblečený do kůže mrtvých zvířat.
Nero své perverzní choutky ukájel oblečený do kůže mrtvých zvířat. (Foto: earlyworldhistory.blogspot.cz)

Elagabalus, hra na lásku a vášeň

Elagabalus (zvaný také Heliogabalus) se postavil do řady římských císařů, kteří jakoby soutěžili v tom, kdo se prokáže šílenější sexuální perverzí. A Elagabalus se hodně činil, aby nezůstal pozadu. Vyhlásil válku tradiční zbožnosti, kerou si mnozí se starověkým Římem spojovali, a pokoušel se svou osobu protlačit na místo nejvyššího boha - do samého centra panteonu. Kromě toho, že znásilňoval vestálské panny a pokoušel se dokonce o zničení posvátného ohně, který střežily, byl na poli úchylek aktivním i v soukromém životě.

Najímal si speciální agenty, kteří v Římě hledali nejobdařenější muže a ty pak posílali do císařových komnat. Navenek se Elagabalus snažil vystupovat jako kulturní muž a milovník umění. Dokonce svůj dům poskytl jako kulisy dramatu odehrávajícího se ve zdech legendární Tróje. Iluze byla téměř dokonalá a císař už se uvelebil v roli divadelního mecenáše. To by se však nemohl chopit úlohy Parida a servat z ubohé herečky představující Venuši před všemi šaty.

Římská říše více či méně ovlivnila všechny své provincie. Zvěsti o nezvyklých sexuálních praktikách císařů se šířily rychlostí blesku a ani judejský spojenec Říma nechtěl žít ve stínu jeho vládců. V ničem si s nimi nezadal. Ani jemu v oblasti sexu nebylo nic svaté.

Elagabalus znásilňoval vestálské panny a vyhledával obdařené muže.
Elagabalus znásilňoval vestálské panny a vyhledával obdařené muže. (Foto: culturizate.com)

Herodes, touha až za hrob

Herodes Veliký, zvaný také Ukrutný, se proslavil nejen svými činy na poli diplomacie, ale i jednou hodně zvláštní sexuální úchylkou. Král Judeje se oženil s princeznou Mariamne z hasmoneovské dynastie. Kráska s uhrančivýma očima však svého manžela doháněla k šílenství a její neobvyklý půvab stál na začátku jejího konce.

Herodes byl chorobně žárlivý a za každým úsměvem své ženy, každým pokynutím hlavou nebo nenápadným pohybem ruky viděl její přípravy na sex s podkoním, kuchařem nebo kýmkoliv, komu princezna zrovna zkřížila cestu. Herodes nedokázal žít ve věčných pochybách o ctnostné povaze a věrnosti své manželky a rodinné drama tedy vyřešil rázně a fatálně - Mariamne nechal zabít. Jenže ani její smrt mu nepřinesla klid.

Jeho tělo toužilo po jejím a to do té míry, že se Herodes rozhodl svému chtíči naslouchat a mrtvolu nešťastné princezny nechal naložit do medu. Každou noc pak přistupoval k mrtvé ženě a bral si to, co mu jako manželovi náleželo. Medová milenka mu zahřívala a lepila postel dalších sedm let.

Herodes nechal zabít svou ženu, naložil ji do medu a ukájel se na její mrtvole.
Herodes nechal zabít svou ženu, naložil ji do medu a ukájel se na její mrtvole. (Foto: pinterest.com)

Vybíráme z e-shopu