Alvinofílie, Alvinophilia, pupíkový fetiš

Alvinofílie, Alvinophilia, pupíkový fetiš

Alvinofilici více než co jiného na lidském těle zbožňují pupík.

Termín pochází z latinského slova alvus = břicho a řeckého philia = láska. Jedná se o tzv. partialismus, tzn. sexuálnímu zájem o konkrétní část lidského těla

Alvinofilie je často spojená s dalším partialismem – alvinolagnií, tj. oblibou celého břicha. Pro zbožňování pupíku se používají i anglické názvy Navel Fetishism a Belly Button Fetishism.


Břišní tanečnice jsou oblíbené i u nás
Břišní tanečnice jsou oblíbené i u nás

Výjimečnost pupíku

Jakkoliv se dnešní společnosti nestaví přátelsky k nahotě na veřejnosti, odhalený pupík je v mnoha případech akceptován. Například v Indii je ovšem odhalování pupíku mnohem větší samozřejmostí než v západním světě.

Ve dvacátém století také začal být velmi populární piercing v oblasti pupíku a krátké triko zvané bolerko.

Těžko říct, čím to, že pupík je tak vzrušující. Snad proto, že je jednou z velice citlivých erotogenních zón, a jenom pohled na něj v lidech probouzí určité představy.

Fanoušci pupíků najdou na internetu řadu stránek věnovaných této části lidského těla, například Navelmaniac.com. Nemusí ale chodit tak daleko: svoji stránku mají i na Facebooku.

Sexuální praktiky zahrnující pupík

Na pupík si můžete položit například kostku ledu
Na pupík si můžete položit například kostku ledu

Alvinofiliky může vzrušit samotná představa pupíku, nebo konkrétní klíčová slova. Rádi si s pupíkem ale pohrají i naživo.

Tyto hrátky mohou zahrnovat lízání a hlazení pupíku, strkání prstů do prohlubně, stimulace a dráždění.

Z filmů dobře známe scény, kdy si do pupíku nalijeme šampaňské, med, horkou čokoládu nebo nastříkáme šlehačku. Kulinářským fantaziím se meze nekladou.

Dráždění pupíku samozřejmě může mít i svoji „drsnější“ formu – přívrženci BSDM si do něj například nakapou žhavý vosk.

Mezi slavné alvinofiliky patří i zpěvačka Madonna. Jak jednou řekla v interview pro magazín Spin:

Můj nejoblíbenější knoflík je pupík. (...) Když do něj strčím prst, cítím, jak mi nervy ve středu těla vystřelí po celé páteři.“


Související hračky


Související témata

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při... Celý článek...

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. Celý článek...