Imazol

Imazol

Imazol je kožní mast určená k léčbě mykotických onemocnění. Účinnou látkou v léku je klotrimazol, který se používá k léčbě houbovitých onemocnění včetně plísní a kvasinkových infekcí. Můžete ho dostat bez lékařského předpisu.

V tuzemsku drží rozhodnutí o registraci léku Imazol firma SPIRIG Eastern a.s., která na trhu distribuuje masti Imazol Plus a Imaloz krémpasta.

Jak Imazol krémpastu, tak Imazol Plus byste neměli používat, pokud jste alergičtí na některé z jejich složek (podívejte se na příbalový leták Imazolu Plus). A pánové, Imazol Plus si nenanášejte na žalud penisu!

Ke vzniku kožních houbovitých (mykotických) onemocnění dochází nadměrným rozmnožením hub, které se na kůži běžně vyskytují. Onemocnění se může projevit pálením, svěděním, olupováním a bolestivým zánětem kůže.

Imazol krémpasta

Imazol krémpasta je bílá neprůhledná pasta charakteristického zápachu v 30 g tubě. Jeho hlavní aktivní látkou je klotrimazol

Aplikuje se 2x denně na postižené místo. Pokud se chcete vyrážky skutečně zbavit, měli byste pokračovat v léčbě i poté, co příznaky vymizí, a to po dobu několika dalších dnů až týdnů.

Předem si přečtěte příbalový leták Imazolu krémpasty, abyste se ujistili, že nejste alergičtí na žádné jeho složky.


Imazol krémpasta 

Imazol Pus 

Imazol Plus je krém sloužící k léčbě kožních houbovitých onemocnění, která doprovází bakteriální infekce – např. houbovité onemocnění mezi prsty rukou a nohou. Používá se stejně jako Imazol krémpasta

Imazol Plus obsahuje 2 účinné látky

  • klotrimazol proti citlivým původcům houbovitých onemocnění
  • hexamidin proti původcům bakteriálních infekcí

mast Imazol Plus

Který Imazol si vybrat?

Oba Imazoly mohou bez obav používat lidé všeho věku, děti i důchodci. Stejně tak se nemusíte bát ho aplikovat, když kojíte, ale nenanášejte ho v okolí bradavek, aby se nedostal vašemu dítěti do pusy.

S tím, jaký Imazol si vybrat, vám nejlépe poradí doktor nebo váš lékárník. Abychom citovali lékárnici Danielu Vondráčkovou (formátování upraveno autorem článku):

Imazol Plus obsahuje 2 účinné látky a je proto vhodný spíše na smíšené infekce kůže (často v oblasti mezi prsty, v tříslech, v podpaží, pod prsy…). Má tedy širší spektrum účinku, působí na infekce způsobené houbami i některými typy bakterií. Používá se obvykle u stavů, kdy je pokožka postižená plísní prosáklejší tekutinou, se zápachem (je způsoben bakteriemi) a často s bodavou či píchavou bolestí.

Imazol krémpasta obsahuje jen protiplísňovou složku, ale má speciální masťový základ, který má vysušující efekt, vytvoří bílý povlak na kůži, je vhodný na větší plochy mokvající pokožky, zvláště u tzv. plenkové dermatitidy.


Imazol je bezpečný i pro malé děti. Jen pozor, aby se jim nedostal do pusy

Recenze na Imazol

Po Imazolu se často ptají maminky, které řeší vyrážky u jejich dětí. Mimo jiné si chválí, že jim Imazol zabral na molusky – malé pupínky podobné bradavicím.

Pokud jste maminka a přemýšlíte, jestli si vybrat Imazol krémpastu nebo Imazol Plus a proč, můžete se podívat do diskuze na fóru eMimino.cz. Další názory a spokojenost s Imazolem naleznete v diskuzi Spirig Imazol - recenze a zkušenosti.

Cena obou Imazolů se pohybuje kolem 130 korun.


Související hračky


Související témata

Canesten

Canesten

Canesten je značka lékařských prostředků, v nichž je hlavní aktivní látkou klotrimazol nebo flukonazol. Používají se pro léčbu plísní a kvasinkových infekcí.

Entizol

Entizol

Entizol je antibiotikum používané pro léčbu gynekologických onemocnění, proti infekcím a sepsi.

Gyno-Pevaryl

Gyno-Pevaryl

Gyno-Pevaryl je antimykotikum – přípravek sloužící proti kožním a vaginálním plísním (např. vaginální mykóze). Lze pořídit i bez předpisu lékaře.

Vaginální mykóza

Vaginální mykóza

Vaginální mykóza (kandidóza) je nepříjemné onemocnění vaginy, za kterým nejčastěji stojí kvasinka Candida albicans.

Vybíráme z e-shopu