Versatil

Versatil

Versatil je pojmenování pro člověka, který je při sexuální poloze rád „nahoře“ i „dole.“ Mnohem častěji je ale skloňováno v kontextu homosexuálních partnerů, kde versatil rád přijímá obě role. Tradičně ženskou roli, při které dochází k penetraci jeho análu, stejně tak ale má v oblibě tradičně mužskou roli – penetruje svůj penis do partnerova análu. Mezi versatily je také běžné měnit obě role během sexuálního styku.

V souvislosti s tímhle pojmem je nutno zmínit pojem aktiv a pasiv. Aktiv je pojmenování pro muže, který preferuje při homosexuálním styku právě roli muže – penetruje do partnerova análu penisem a přijímá orální ukájení od svého partnera. Pasiv je pravý opak – je to označení pro osobu, která preferuje roli ženy – nechá partnera penetrovat do svého análu a poskytuje mu orální sex. Verzatil má rád obojí přístup, jednou je při sexu aktiv, jindy pasiv.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Sexuální praktiky

Sexuální praktiky

Informace o běžných i neobvyklých sexuálních praktikách. Najdete zde možné způsoby praktik při souloži, orálním, análním sexu a při masturbaci. Vysvětleny jsou i výrazy z oblasti pornografie a z oblasti BDSM.... ...

Vybíráme z e-shopu