Průvodce erotickými pomůckami: Jak vybrat venušiny kuličky a jak je používat?

Venušiny kuličky nejsou jen sexy hračkou, ale i zdravotní pomůckou. Kromě slastných chvil vám totiž pomohou posílit pánevní svalstvo. Jak vybrat venušiny kuličky a jak je správně používat?

Průvodce erotickými pomůckami: Jak vybrat venušiny kuličky a jak je používat?

Trénink svalů pánevního dna za pomoci venušiných kuliček je cvičením, které vyžaduje nasazení a odhodlání. A ano, vedlejším produktem a odměnou je také slastný orgasmus. Vaší tělocvičnou se navíc může stát cokoliv - od postele po kancelář či obchodní centrum.

Venušiny kuličky jsou většinou dvě propojené duté kuličky (někdy je to jen jedna samostatná kulička) opatřené na jednom konci nezbytnou smyčkou pro jejich snadné vytažení z pochvy. Uvnitř kuliček se pak nacházejí volně se pohybující kuličky (většinou kovové), které při sebemenším pohybu narážejí do stěn vnějších kuliček, čímž je rozechvívají a stimulují poševní stěny.

Venušiny kuličky musí "štěrchat". Pokud uvnitř nemají pohyblivé kuličky, tak se jedná o vaginální činku.

Proč si venušiny kuličky pořídit?

Postupem času (poklesem hladiny estrogenu), při častém zvedání těžkých břemen, po prodělané operaci, při nadváze nebo po porodu dochází k oslabení pánevního dna a radikálně klesá pružnost vaginálních svalů. To může vést k různým zdravotním problémům - močové inkontinenci, bolestem zad, nepříjemným pocitům při močení, menstruační bolesti, bolestivému pohlavnímu styku nebo bolesti při fyzické zátěži.

Abyste navrátily svalům pánevního dna potřebnou sílu, je potřeba je trénovat. K tomu jsou ideální Kegelovy cviky založené na vědomém stahování vaginálních svalů. Díky venušiným kuličkám si snáze uvědomíte, které svaly zatínáte, takže trénink bude efektivnější a intenzivnější. No a navíc bude mnohem příjemnější.

Přínos ve formě zdravotních benefitů je jasný, i v sexu však můžete ze cvičení těžit. Posílené svaly pánevního dna totiž znamenají silnější kontrakce a explozivní orgasmus při klasickém sexu. Při pravidelném cvičení s venušinými kuličkami se navíc naučíte ovládat vaginální svaly, takže při sexu můžete vědomě určovat sílu jejich "sevření".

Posílíte svaly pánevního dna, což má spoustu pozitivních zdravotních přínosů.

Naučíte se vědomě ovládat a stahovat vaginální svaly.

Vy i váš partner si při sexu užijete mnohem intenzivnější prožitek.

Moderní venušiny kuličky mohou mít mnoho podob.
Moderní venušiny kuličky mohou mít mnoho podob. (Foto: Vibratory.net)

Jak vybrat venušiny kuličky?

Jaký barevný typ zvolíte záleží čistě na vašich estetických preferencích nebo momentální náladě. Velikost venušiných kuliček vybírejte podle toho, jste-li žena, která ještě nerodila, žena po prvním porodu nebo těsně před menopauzou.

Čím užší máte vaginu, tím menší kuličky si vyberte. Standardní velikost kuliček je kolem 3 - 3,5 cm. Váhu kuliček pak volte podle zkušeností. Pokud začínáte, měly by být kuličky lehčí (kolem 50 g), s postupem času pak můžete váhu navyšovat. Ženy po porodu mohou přeskočit ty nejlehčí kuličky a podívat se do střední váhové kategorie, tedy na kuličky o hmotnosti kolem 70 - 80 g.

Venušiny kuličky z plastu mají intenzivnější chvění, ale jsou tvrdé a hlučnější. Kuličky ze silikonu, TPE, TPR či gumy, případně kuličky těmito materiály potažené, bývají příjemnější na omak a jsou tišší, ale chvění bývá trochu tlumené. Expertky si mohou pořídit třeba kovové venušiny kuličky, které se do vaginy vkládají volně bez jakéhokoliv pouzdra (nejsou spojené) nebo obří venušiny koule.

Vyměnitelné venušiny kuličky

U vyměnitelných kuliček můžete jednoduše měnit jejich hmotnost - od úplných začátků se s nimi dopracujete až k pořádně vytrénovaným svalům pánevního dna. I když máte pocit, že jste zkušená a ani větší zátěž pro vás nepředstavuje problém, tak jistě oceníte možnost pohrát si s tíhou kuliček v různých situacích.

Vyměnitelné venušiny kuličky většinou mají elastické pouzdro, do kterého lze vložit kuličky o různé váze, případně se jedná o dutou kuličku s možností rozšroubování, do které pak vkládáte různě těžké vnitřní kuličky.

U vyměnitelných kuliček můžete jednoduše měnit jejich hmotnost.
U vyměnitelných kuliček můžete jednoduše měnit jejich hmotnost. (Foto: Vibratory.net)

Vibrační venušiny kuličky

Pokud hledáte kuličky, které vám trénink pánevních svalů ještě více zpříjemní, pak jsou vibrující kuličky perfektní volbou. Vydráždí vás totiž až na hranici extáze… Ideální jsou vibrační venušiny kuličky na dálkové ovládání, u kterých můžete během tréninku měnit vibrační programy bez nutnosti jejich vytahování z vaginy. V obchodech narazíte i na kombinaci vibračních kuliček a vaginální činky - horní kulička vibruje, spodní funguje jako závaží.

Sady venušiných kuliček

Sady venušiných kuliček jsou ideální volbou pro začátečnice, které nechtějí neustále kupovat těžší a těžší kuličky, ale zároveň se jim nelíbí kuličky vyměnitelné. V sadě najdete několik venušiných kuliček ve stejném designu o různé hmotnosti. Hmotnost je většinou rozlišena jinou barvou. Jakmile natrénujete svaly s nejlehčí kuličkou, přesunete se k další a postupně se tak propracujete až k té nejtěžší.

Ben-Wa kuličky

Ben-Wa kuličky jsou poměrně neobvyklé. Jedná se o obyčejné kuličky, většinou ze skla nebo kovu. Nic v nich neštěrchá a nejsou spojené žádným provázkem. Fungují vlastně na principu vlastní váhy (stejně jako vaginální činky) - po vsunutí do vaginy se "snaží" vlivem gravitace vyklouznout ven a nutí vás tak zatínat svaly pánevního dna.

TIP: Ben-Wa kuličky můžete ohřát nebo ochladit a využít při hrátkách s teplotou.

Ben-Wa kuličky jsou vhodné spíše pro pokročilejší uživatelky. Sice nebývají moc těžké, ale mají malý průměr, takže je náročnější je udržet uvnitř (musíte více zatínat svaly). Chybějícího poutka se bát nemusíte, vytahování je jednoduché a nikdy kuličky nezasunete tak hluboko, aby vám uškodily. Pokud byste je přece jen zasunuli hlouběji než bylo potřeba, můžete si dřepnout a zatlačit jako při čůrání, případně vám může s vytahováním pomoci partner.

Venušiny kuličky - použití

Při prvním zavádění venušiných kuliček se pohodlně položte na záda, uvolněte nohy a lehce je pokrčte. Naneste na kuličky dostatečné množství lubrikantu a jednu po druhé je zasuňte do vaginy směrem dopředu a nahoru tak, aby koncová smyčka zůstala venku podobně jako u zavádění tampónu. Jakmile jsou kuličky uvnitř, tak se pomalu postavte a několikrát se projděte po pokoji, abyste si na kuličky zvykla. 

Aby byl trénink efektivní, měla byste cvičit zhruba 30 minut denně. Kuličky je navíc potřeba používat při přirozeném pohybu. Tím může být chůze, mírný běh, plavání, tanec nebo třeba úklid či vaření. Tyto činnosti rozhýbou tělo, vytvářejí jemnou pohybovou energii a stimulují tak vaginální svaly. Kuličky navíc budou mít tendenci díky gravitaci vyklouzávat ven, což vás bude nutit svaly zatínat - a to je přesně to, o co u tréninku pánevního dna jde.

JAK NA TO? Kuličky používejte pravidelně zhruba 30 minut denně při běžném pohybu a výsledky se brzy dostaví.

Pokud jste si zvykla mít kuličky "v sobě" v bezpečí domova a chcete víc, je čas na akci v terénu. Vyjděte ven! Nejste si jistá tím, jestli je v sobě dokážete udržet dostatečně dlouhou dobu, aniž by z vás na veřejnosti vypadly? Zkuste ze začátku ty lehčí a pomalu se přesunujte k těžší váze. A pak už kráčejte sebevědomě jako bohyně, vaše male tajemství nikdo neodhalí.

Vibrační venušiny kuličky vám během tréninku poskytnou větší potěšení.
Vibrační venušiny kuličky vám během tréninku poskytnou větší potěšení. (Foto: Vibratory.net)

Nenechte se odradit hned ze začátku

Pokud při zasouvání venušiných kuliček cítíte jakékoliv nepohodlí, tlak nebo dokonce bolest, ihned přestaňte, dopřejte si pauzu, zhluboka se nadechnětě, přidejte lubrikant nebo masturbujte, abyste se uvolnila. Ujistěte se také, že jste zvolila správnou velikost kuliček. Všechno má svůj čas a nemá cenu si pokazit hezký zážitek bolestí způsobenou příliš velkými kuličkami.

Také se nenechte odradit počátečními pocity, které jsou pro někoho srovnatelné s nošením tampónů či zaváděním menstruačních kalíšků. I zde je to otázka tréninku a na intenzivnější sexuální zážitek je potřeba připravit nejen tělo, ale hlavně mysl.

Čistota je půl zdraví a celé vzrušení

V zápalu sexuálního vzrušení nezapomínejte na základní hygienu. Kuličky před každým použitím i po něm opláchněte vlažnou vodou a jemným mýdlem, případně použijte speciální dezinfekční prostředek na erotické pomůcky. Jen tak se vyhnete případným infekcím a jiným zdravotním potížím.

Nesnažte se překonávat bolest, kuličky jsou zdrojem potěšení a manipulace s nimi by měla být jen a pouze příjemným zážitkem. Tak hurá trénovat, ať máte vaginální svalstvo ve formě. :)

Historické okénko nakonec

Starořímská bohyně krásy a lásky Venuše rozhodně věděla, jak si užít. Ne nadarmo byla patronkou smyslnosti i sexu. Když přišlo na to pohrát si s nejkrásnější bytostí světa, uvědomila si, že tady jde veškerá legrace stranou - bez skromnosti a nadsázky bylo zřejmé, že si nádherná bohyně rozehraje hru bez jasných pravidel se všemi částmi svého těla, se sebou samou.

Jemně si hladit šíji, hníst ňadra, svírat půlky božského pozadí nestačilo. Aby se dostala i na ta nejutajenější místa, kam ani její dlouhé štíhlé prsty nedosáhly, musela se s žádostí o pomoc obrátit k darům přírody. Do své svatyně si tedy zasunula párek třešní a s překvapením zjistila, že zatínání svalů v oblasti pánevního dna tak, aby z ní měkké ovoce nevypadlo, jí způsobuje ohromnou slast. Zrodily se Venušiny kuličky.

Na jejich bezpečnou a hygienickou variantu si moderní žena musela ještě několik století počkat, ale už bylo jasné, o jaký princip půjde. Venušiny kuličky jsou určeny pro všechny ženy, které se chtějí hýčkat stejně jako bohyně zrozená z mořské pěny.

Venušiny kuličky byly pojmenovány podle starořímské bohyně krásy a lásky.
Venušiny kuličky byly pojmenovány podle starořímské bohyně krásy a lásky. (Foto: Wikipedia.org)

Související hračky