Kondom, který otevřete jednou rukou

Britský kreativec a designer Benjamin Pawle přišel s vychytávkou, která má pomoci všem, kteří občas potřebují otevřít kondom snadno, rychle a diskrétně. Takže vlastně skoro všem, kteří někdy prezervativ při sexu použili. Kondom v obalu, který Ben Pawle vyvinul, lze snadno otevřít jednou rukou během několika málo vteřin.

Kondom, který otevřete jednou rukou

Myšlenka, jak udělat otevírání kondomu jednodušším, se Benovi zrodila v hlavě při práci na jeho projektu, v rámci kterého se snaží usnadnit život lidem s hemiplegií. Tato nemoc má za následek znehybnění jedné poloviny těla a lidé jí trpící tak mnohdy nedokáží efektivně zvládat každodenní činnosti. Projekt nese název „Zachování lidské důstojnosti“ a je rozdělen na dvě části. V první z nich se Benjamin Pawle věnuje problematice zapínání a rozepínání knoflíků a snaží se tak pomocí hry děti s hemiplegií přimět k tréninku tohoto motoricky náročného úkonu. Druhá část je věnována mladým lidem, kterým hemiplegie znepříjemňuje sexuální život.

„Našel jsem způsob jak překonat spoustu běžných úkonů, ale otevírání kondomu zůstává i nadále výzvou. Zuby by se při tom používat neměly a bylo by divné požádat o to partnerku.“ Hemiplegik (19)

Perforace obalu kondomu otevíratelného jednou rukou
Perforace obalu kondomu otevíratelného jednou rukou

Rozbalování kondomu je často stresující, a to nejen pro lidi s hemiplegií, a zaváhání v nesprávný moment může znamenat také sexuální fiasko. Navíc při nasazování kondomu, který lze otevřít i nasadit pouze jednou rukou, se v případě, že tu druhou máte zdravou, zvládnete věnovat více věcem současně.

Ben v průběhu své práce přišel na to, že jeho snaha ve vymýšlení pomůcek pro lidi s hemiplegií nakonec ústí v produkt, který nepomáhá jenom postiženým, ale všem.

Obal kondomu Bena Pawla je na jedné jeho straně speciálně perforován a díky této úpravě kondom otevřete instinktivním pohybem palce a ukazováku, a to za méně než vteřinu.

Pokud by vás zajímalo, kde kondomy v tomto speciálním balení sehnat, asi vás zklameme, neboť se prozatím nezačaly sériově vyrábět. Jakmile ale přijdou na trh, určitě vás o tom budeme informovat.


Video: Otevírání kondomu jednou rukou

Související hračky