Padělané erotické pomůcky

Jaké procento českého či celosvětového trhu s erotickými pomůckami zabírají padělky, si netroufá nikdo ani odhadovat. Nedávná kontrola skladových zásob jednoho chrudimského internetového sexshopu však potvrdila, že i u nás je možné zakoupit plnohodnotnou napodobeninu nejedné celosvětově známé značky erotických pomůcek. Jak rozeznat padělek od originálu a vyplatí se vůbec za originální erotickou pomůcku připlatit si?

Padělané erotické pomůcky

Česká média před nedávnem obletěla zpráva o tom, jak se podařilo pardubickým celníkům zabavit padělané zboží za více než 820 tisíc korun. Na tom by nebylo nic zvláštního, padělané zboží zabavují celníci dnes a denně. Tentokrát se ale poprvé v historii českým policistům podařilo zabavit padělané erotické pomůcky. Konkrétně se jednalo o padělky umělých vagín Fleshlight, které byly na první pohled laického oka k nerozeznání od těch originálních.

430 padělaných umělých vagín bylo zabaveno na popud americké společnosti Steven Allen Shubin, která je výrobcem a oficiálním distributorem vagín Fleshlight. Veškeré zabavené zboží bude samozřejmě zlikvidováno. Je jich věčná škoda, nebo si padělané vagíny nic lepšího nezaslouží?

Proč jsou padělky erotických pomůcek tak levné?

1.Protože je někdo levně vyrobil

Erotické pomůcky se samozřejmě dají vyrobit i levně a dobře - třeba ruční výrobou
Erotické pomůcky se samozřejmě dají vyrobit i levně a dobře - třeba ruční výrobou

Padělky jsou napodobeniny originálních výrobků nějaké značky, zpravidla velmi úspěšné. Nízké výrobní náklady jsou základním předpokladem životaschopnosti padělku. Těch se dá docílit různými způsoby, nejčastěji však na nízkou výrobní cenu trpí materiál a kvalita dílenského zpracování daného výrobku.

U erotických pomůcek má použitý materiál zásadní vliv nejenom na funkčnost, ale i na zdravotní nezávadnost pomůcky. Levná výroba většinou znamená i černou práci, absenci testování funkčnosti a zdravotní nezávadnosti, dětskou práci nebo velmi nepříznivé pracovní podmínky.

Levný, a tudíž neotestovaný materiál, s sebou nese i četná zdravotní rizika, nemluvě o tom, že se rychleji opotřebí. Životnost padělané erotické pomůcky tak může být i mnohonásobně nižší než délka života té originální.

 2. Protože někoho jejich výroba nestála ani korunu

Takto to vypadá v čínské továrně na vibrátory.
Takto to vypadá v čínské továrně na vibrátory.

Možná vás to překvapí, ale spousta padělaných výrobků se vyrábí ve stejné továrně, jako jejich originální předlohy. Situace, kdy jsou ve dvousměnném provozu vyráběny originální výrobky dané značky, a třetí směna vyrábí načerno zboží, které prodává se 100% výnosem, nastává v případě, že zahraniční vlastník firmy není fyzicky přítomen ke kontrole, a jeho zaměstnanci nejsou dostatečně loajální. Zůstává pak otázkou, zda se v tomto případě jedná o padělek, když jediné, čím se produkt liší od své originální předlohy je vlastně jenom prodejní cena.

Výhodou této kategorie výrobků je, že při jejím používání vám nehrozí rizika spojená se závadným materiálem nebo méně kvalitním dílenským zpracováním – vyrábí je totiž většinou proškolení zaměstnanci z prověřených materiálů.

3. Protože je někdo ukradl

Ke krádežím produktů přímo z továrny může docházet de facto kdykoliv během výrobního procesu. Hotové výrobky lze pak odcizit ze skladu nebo při přepravě. U těchto případů sice také nehrozí žádné zdravotní nebo jiné riziko, případů prodeje kradeného zboží však není zas tolik, aby zboží získané tímto způsobem bylo běžně na trhu k dispozici.

Jak poznat padělek erotické pomůcky

Velmi nízká cena daného modelu erotické pomůcky většinou značí, že je něco v nepořádku. Pokud jste narazili na výrobek, který je až podezřele levný, patrně se nebude jednat o tak výhodnou nabídku, jak by se mohlo zdát. Levné padělky erotických pomůcek jsou nejčastěji k sehnání na různých aukčních portálech, nakupujte zde proto s obezřetností.

Pokud se padělek sám neprozradí neúměrně nízkou cenou, nákup neoriginální erotické pomůcky patrně odhalíte, až po jejím vybalení z krabice. Pokud zboží pochází z méně důvěryhodného zdroje, nebo pokud máte o pravosti zboží pochybnosti, doporučujeme si dopodrobna nastudovat vzhled originální erotické pomůcky dané značky a vzájemně jej porovnat s tou, která vám nově říká „pane“. Přestože se padělky snaží vypadat stejně jako originály, v naprosté většině případů se to výrobcům nepovede a při vzájemném porovnání jsou větší či menší rozdíly patrné. Padělané zboží se pak můžete pokusit prodejci vrátit, nebo nečestného obchodníka nahlásit příslušnému orgánu.

Originální vibrátor Lelo Iris, který se dočkal své vlastní napodobeniny
Originální vibrátor Lelo Iris, který se dočkal své vlastní napodobeniny

Napodobeniny vibrátorů Lelo Iris vyrábí firma CGOUG
Tyto napodobeniny vibrátorů Lelo Iris vyrábí firma CGOUG

Nefalšovaná vagína fleshlight - celosvětový trhák mezi mužskými honítky
Nefalšovaná vagína fleshlight - celosvětový trhák mezi mužskými honítky

Napodobenina umělé vaginy Flashlight je na první pohled od originálu k nerozeznání
Napodobenina umělé vaginy Flashlight je na první pohled od originálu k nerozeznání

Zaslouží si padělané erotické pomůcky sprovodit ze světa?

Pokud se někdo snaží parazitovat na úspěšné značce či oblíbeném výrobku, není to rozhodně nic chvályhodného. Nicméně, i výroba padělků něco stojí a rozhodně ne jenom peníze. Je opravdu nutné, vynakládat další finance a úsilí na jejich likvidaci? Za předpokladu, že padělky odpovídají bezpečnostním normám a jsou zdravotně nezávadné, nedalo by se pro ně najít lepší uplatnění než je jen stroze přeměnit na odpad?

Jak by se, podle vás, se zabavenými erotickými pomůckami mělo nakládat? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.