Rafting na nafukovacích pannách

Rusko je země s dlouhými a studenými zimami a léty tak krátkými, že by byl hřích si je neužívat naplno. Jenom co se voda v přírodních tocích stihne ohřát, mohou se všichni z širokého okolí Petrohradu těšit na závody v raftingu. Nafukovací čluny ale tentokrát nehledejte, tady se totiž závodí na nafukovacích pannách.

Rafting na nafukovacích pannách

Závod samotný je divácky velmi atraktivní
Závod samotný je divácky velmi atraktivní

Každé léto se sjíždí příznivci raftingu k řece Vuoska, na místo vzdálené asi 110 km od Petrohradu, aby srovnali své síly v netradičním závodu. Bubble Baba Challenge je oficiální název akce, která se koná pravidelně od roku 2003. Tedy spíše konala, poslední dva ročníky závodu byly totiž za trochu podivných okolností zrušeny. Na své desáté výročí závod v raftingu na nafukovacích pannách tak stále ještě čeká.

Nápad uspořádat závod na gumových sexuálních partnerkách se zrodil v hlavě Dmitrye Bulawinova. Byl zrovna uprostřed divoké party, když mu hlavou blesklo, že dívat se na muže plácající se ve vodě na nafukovacích pannách by mohla být legrace.  O necelý rok později se nadšenci sjeli na prvním ročníku Bubble Baba Challenge a legrace to skutečně byla.

Jeden z účastníků Bubble Baba Challenge 2011
Jeden z účastníků Bubble Baba Challenge 2011

Podmínkou pro účast v závodu je dovršení věkové hranice 16 let. Všichni účastníci musí mít při závodu na sobě záchrannou vestu a mnozí z nich pro jistotu nasazují i helmu. Bezpečnostní opatření jsou přísná, na průběh akce dohlíží záchranáři.

Závod na nafukovacích pannách získával rok od roku na popularitě. Posledního uskutečněného ročníku závodu v roce 2011 se zúčastnilo více než 800 mužů a žen.

Jenže v průběhu léta 2012, jen pár dní před závodem, přišla pořadatelům zpráva od místních úřadů, že závod bude muset být zrušen z bezpečnostních důvodů. Hladina řeky je příliš vysoko a stavební práce probíhající v okolí místa konání závodu údajně brání hladkému průběhu akce. Ta byla tedy zrušena a všichni se už pomalu začínali těšit na další ročník.

Jenže letos přišla měsíc před konáním závodu zpráva od úřadů znova. Tentokrát byly pro jistotu zakázány v lokalitě úplně všechny soutěže, tedy včetně Bubble Baba Challenge.

Kdo si nepřinesl vlastní "plavidlo" mohl si jedno vybrat z téhle hromady
Kdo si nepřinesl vlastní "plavidlo" mohl si jedno vybrat z téhle hromady

Organizátoři i zklamaní účastníci závodu si nedovedou zákaz vysvětlit jinak, než že za ním stojí neutěšená politická situace v Rusku. Zcela chápeme, že ruské úřady představa rozesmátých polonahých chlápků s nafukovacími pannami přímo děsí.

Organizátoři jsou přesvědčeni o tom, že žádné jiné místo v Lenningradské oblasti není pro konání závodu dostatečně vhodné. Jedná se totiž o lokalitu se skvělou dostupností a velmi dobrými přírodními podmínkami. Nezbývá jim tedy, než čekat na desátý ročník Bubble Baba Challenge další rok a doufat, že se dočkají.


Sestřih ze zatím posledního ročníku BBCH 2011

Vybíráme z e-shopu