Intimní piercing: Samozřejmě, že mám probodaný penis, říká Míla Bugtcher z Hell.cz

Toužíte po trochu odvážnějším piercingu? Přečtěte si rozhovor s odborníkem na intimní piercing, za kterým lidé běžně dojíždí i stovky kilometrů.

Intimní piercing: Samozřejmě, že mám probodaný penis, říká Míla Bugtcher z Hell.cz

Náušnice nebo piercing v obličeji má dneska každý druhý. Ale propíchnuté genitálie? To je věc, na kterou si hned tak někdo netroufne. V dnešním článku si trochu proklepneme specialistu (nejen) na propichování intimních partií, Mílu Bugtchera z pražského studia Hell, se kterým zabrousíme do světa vytuněných genitálií.

Skoro vše, čemu se Míla Bugtcher věnuje, se točí okolo práce s bolestí. Na svém kontě toho má poměrně dost – založil BDSM e-shop a legendární salon Hell v Praze, pořádá workshopy věšení na háky a organizuje různé akce zaměřené na tělesné modifikace a BDSM. Tak zapáleného sadistu byste v někom, kdo vystudoval ekonomii, možná ani nehledali.

V oblasti tělesných modifikací se Míla specializuje především na ženský a mužský genitální piercing a beading. Během své kariéry už stačil propíchat stovky penisů, včetně toho svého.

Jak Míla Bugtcher k piercingu přišel

Mílo, co tě přivedlo k píchání? Do kůže, samozřejmě. Píchal jsi nejprve do sebe, nebo rovnou do svých kamarádů?

Když jsem s piercingem v devadesátých letech začínal, píchal jsem do sebe i do svého nejbližšího okolí, tedy obojí. Zdrojů informací tehdy bylo minimum, spíš žádné, proto to vyžadovalo ze strany modelů trochu odvahy i nadšení. Samozřejmě, že se to neobešlo vždycky bez komplikací. Ty nejnáročnější kousky jsem zkoušel sám na sobě, protože jsem chtěl znát i následky. Teď mluvím i o věcech, kde jsem předpokládal, že skončí neúspěchem, jako například cílené zarůstání piercingů (které jsem si pak z těla musel někdy trhat ven kleštěmi). Tyhle okamžiky byly někdy náročné, ale jsem rád, že jsem je zažil – naučit se řešit podobné komplikace je dle mého nezbytné pro výcvik piercera.

I moji žáci a žáci jejich žáků (tedy Hellí pierceři) se učí nejdřív řešit komplikace a až potom píchat. A v rámci svého výcviku musí píchat do mě, abych cítil jejich ruce. Ačkoli mám na těle jen několik málo piercingů, zažil jsem jich opravdu hodně.

Míla Bugtcher
Vášnivý sadista a milovník tělesných modifikací Míla Bugtcher
Jak důležitá je znalost lidského těla? Musel jsi absolvovat nějaký speciální kurz, nebo ti stačilo prolistovat bichli anatomie?

Studiem anatomie by měl začínat každý, kdo to s kariérou piercera myslí vážně. Kdybych to v pubertě věděl, ušetřil bych si spoustu komplikací. Čihákův anatomický atlas je musthave pro každého z oboru. Ale jak říkám – nelituju svojí cesty, vyzkoušet si na svém těle všechny možné komplikace je zkušenost k nezaplacení.

Otázka na tělo – máš ho propíchnutého? A pokud ano, píchal ses sám?

Samozřejmě že mám probodaný penis. Konkrétně mám Magic Cross (Apadravya + Ampallang), 2x Dydoe piercing a dva beadingové bloky. Všechny piercingy na penisu jsem si dělal sám – tuto tradici jsme v Hellu zavedli už při jeho založení. Hellí piercer (chlap) si musí minimálně jeden z těchto piercingů udělat sám…je to taková naše interní zkouška dospělosti.

Trendy ze světa piercingu

Co zrovna frčí v propichování? A jak je na tom intimní piercing?

Piercing podléhá trendům jako cokoli jiného. Tohle se týká zejména "klasických" piercingů. Například před pár lety se nostril piercing (nos na straně nosu) nosil téměř výhradně s peckou, zatímco dneska frčí kroužky. Takovýchto trendových záležitostí jsme už zažili spoustu.

Zajímavým trendem je hlavně rozšíření piercingu do celé společnosti. Oproti dřívějšímu "undergroundovému" pojetí je dnes piercing běžný u "seriózních dámiček". Těm samozřejmě nepícháme ocelové podkovy do septa (nosní přepážka), ale raději si zdobí tělo (zejména uši) zlatem či diamanty. A samozřejmě bradavky a genitálie – ty byly u této cílové skupiny běžné už dřív.

Piercing klitorisu a stydkých pysků
Piercing dámských genitálií
Má intimní piercing nějaké blahodárné účinky při sexu, nebo je jen na okrasu? A nepřekáží u toho?

Jsou okrasné piercingy a jsou funkční piercingy. Já preferuji ty funkční, ale v Hellu samozřejmě děláme všechny. Všechny piercingy (nejen intimní) mohou někdy překážet – samotný fakt, že mi z těla někde trčí kulička či kroužek znamená, že se může zaseknout za oblečení.

Mezi nejznámější vylepšení patří asi pánský “Princ Albert“ a dámský piercing stydkých pysků. Jaké další druhy intimního piercingu se hodně nosí?

Prince Albert je jednoznačně nejpopulárnější pánský piercing. Kromě mužů, kteří za mnou přijdou a chtějí ho, se k němu dostaneme i u těch, kdo přijdou s jiným záměrem, ale já jim ho doporučím jako vhodnější alternativu. U žen je nejpopulárnější vertical hood piercing, tedy vertikální piercing předkožky klitorisu. Labia piercingy (stydké pysky) jsou populární u BDSM komunity, protože je lze snadno použít v rámci různých hrátek.

Někdo tvrdí, že intimní piercing způsobuje frigiditu a impotenci. Co je na tom pravdy?

Sice jsem se s takhle extrémním dopadem piercingu ještě nesetkal, ale špatně provedený piercing samozřejmě může způsobit komplikace a to jak u mužů, tak u žen. Pokud nezkušený piercer někomu protne nerv, mohla by podobná situace nastat. Stejně tak neléčený zánět by mohl mít rozsáhlé dopady na tělo.

Komplikace v sexuální oblasti mohou mít původ i v nevhodné sexuální pomůcce. Nejznámějším příkladem je zaškrcení penisu kovovým kroužkem, který po překrvení oblasti nelze sundat. Proto například já používám (a prodávám) pouze otevíratelné ocelové kroužky, kde toto riziko nehrozí.

Interiér salonu Hell
Křesílko, na kterém vám Míla zkrášlí intimní partie

Míla Bugtcher a jeho klienti

Co všechno pícháš ty? A kam nejraději?

Já osobně dělám všechny druhy piercingu kromě surface a mikrodermálů. Ačkoli jsem jich pár udělal a samozřejmě to umím, k těmto piercingům jsem nikdy nepřilnul, a proto je nedělám – nedělal bych je dobře. V Hellu jsou i pierceři, kteří je dělají rádi a dobře, proto je lepší, když každý z nás dělá to, co mu sedí.

Mojí primární specializací jsou pánské genitálie a v tomto směru mám práce opravdu hodně – je běžné, že za mnou chlapi dojíždí stovky kilometrů. Spolu s nimi dělám i beading, což jsou silikonové implantáty do penisu.

Hodně rád dělám komplexní designy uší včetně návrhu šperků. Zde jsou mými zákaznicemi naopak výše zmíněné dámy, které jsou ochotné věnovat hojení dostatek času…a často i investovat dost peněz do pěkných šperků.

Třetí oblastí, ve které jsem hodně proslul, je propichování uší nemluvňatům. Ač se to nezdá, tahle poslední oblast chce opravdu maximální skill a rychlost. Na toto téma jsem ale napsal víc článků, protože i tento zásah je dobré zvážit.

Piercing penisu
Penis poskytuje dostatek prostoru pro spoustu funkčních ozdůbek... 
Kdo jsou tvoji klienti? Nosí ozdoby ve spoďárech i lidé, do kterých by to člověk na první pohled neřekl?

Ano, tady je to přesně tak jak píšeš (smích). Mými zákazníky jsou často lidé, do kterých by to na první pohled nikdo neřekl. Tím myslím vysoce postavené manažery či pracovníky státní správy, politiky a další. Rovnou odpovím i na otázku, která obvykle následuje, když tohle řeknu – jejich jména neřeknu, je to součástí profesionálního tajemství.

Intimní piercing a bolest

Jak probíhá aplikace? Samozřejmě si neodpustím obligátní otázku. Bolí to?

Tohle je asi úplně nejčastější otázka u piercingu. Každý zásah do těla trochu bolí. Vždy záleží na piercerovi i na zákazníkovi. Slogan „Piercing z Hellu nebolí“ vychází z toho, že kromě šikovných a zkušených rukou našich piercerů pracujeme i s psychologií a zákazníkovi bolest částečně „odebereme“ z hlavy. Bolí to tedy obvykle mnohem míň, než zákazníci očekávají.

Samozřejmě jsou i piercingy, které bolí a bolest k nim patří, konkrétně Apadravya a Ampallang piercing. Ti, kdo je chtějí, s bolestí počítají. Proto je dělám tak rád – mám rád odhodlání a odvahu.

Koho to bolí víc? Ženy nebo muže?

Jak jsem už napsal, opravdu bolestivé jsou hlavně Apadravya, Ampallang a Dydoe piercingy, tedy mužské. Kromě toho ženy bolest snáší líp než muži, ačkoli se ji nebojí dát najevo.

Piercerovy pracovní nástroje
Piercerovy pracovní nástroje

Kam zajít a jak dlouho se hojí piercing

Může si nechat propíchnout genitálie každý? Stane se někdy, že klienta pošleš domů bez ozdůbky?

Nestává se to často, ale stává se to. Obvykle je to proto, že piercing na konkrétní tělo nesedne a jeho provedení by nebylo dobré. V takovém případě ale obvykle dokážeme najít alternativu. Klienta někdy odmítnu i proto, že vidím, že pro piercing není pevně rozhodnut a potřebuje ještě nějaký čas na promyšlení.

Tady je to podobné jako u tetování – spoustu zájemců o tetování z Hellu pošleme pryč s tím, že si daný záměr zaslouží ještě promyslet. Děláme jen dobrou práci, nechceme, aby naši zákazníci končili jako lidé z Tattoo Polepšovny.

Jak dlouho se běžně hojí intimní piercing? Může se něco pokazit? Předpokládám, že je nutný menší sexuální půst.

Některé piercingy se hojí týdny, jiné měsíce. U některých je krátký půst nutný, jinde není třeba (tím myslím hlavně piercingy, které nejsou při penetraci namáhány). U těch opravdu funkčních se nějakým dočasným omezením nevyhneme. U každého zásahu do těla se může něco pokazit. Ačkoli piercing provedeme sterilně, zákazník piercing ve sterilním prostředí neudrží, protože nežije ve skleněné bublině. Pokud ale dodrží péči, kterou mu doporučíme, problémům se většinou vyhne.

Jak dlouho se hojí piercing genitálu

Muži: 2–6 měsíců podle typu piercingu (piercingy procházející močovou trubicí se hojí lépe díky desinfekčnímu účinku moči).

Ženy: 6–12 měsíců (platí pro piercing stydkého pahorku a velkých labií), všechny ostatní se pak hojí zhruba 2–3 měsíce.

Jak odliším kvalitní piercingové studio od doupěte, ze kterého si odnesu tak akorát infekci?

U piercingu, podobně jako u tetování, je nejlepší poslechnout si reference zákazníků. Na web si každý napíše co chce a slovem „sterilita“ se v našem oboru ohání kdekdo, včetně lidí, pro které je toto slovo prázdným pojmem.

Náročnější vylepšení penisu

O tobě je známo, že jsi specialista na jednu konkrétní modifikaci penisu – beading. Prozradíš nám, o co jde?

Beading jsou silikonové implantáty, obvykle kuličky, umístěné na těle penisu. Beading patří mezi těžké tělesné modifikace a nespadá do kategorie piercing. V ČR se beading dělá i ve vězení, kde je znám pod názvem „šatony“. Ve vězení se používají kuličky z plastu (obvykle ze zubních kartáčků) a logicky jsou prováděny v otřesných hygienických podmínkách. Já samozřejmě používám medical grade silikon z dílny Steve Hawortha, což je světová jednička.

Intimní piercing
Kolik šperků napočítáte?
Někomu intimní piercing nestačí a prahne po těžších modifikacích – třeba bisekci žaludu (pozn. vertikální rozpůlení žaludu) nebo splitu penisu (pozn. rozpůlení penisu po celé délce). Máš s tím zkušenost? Takhle modifikované nádobíčko přece nemůže fungovat. Nebo ano?

Bisekci žaludu jsme dělali jen jednou. Jedná se o penis mého dobrého kamaráda, který na něm má ode mě modifikací víc včetně beadingu a piercingů. Penis mu samozřejmě funguje perfektně – jinak by to nechtěl udělat.

Zachraňoval jsi někdy “zprasenou” práci po někom jiném? Jde takový piercing nebo modifikace vůbec zachránit?

Takových jsme u nás řešili a řešíme spousty. Do těžkých modifikací se naštěstí moc lidí nepouští, proto se jedná obvykle o zmršené piercingy. Scénář je téměř vždy stejný. Někomu (obvykle se jedná o mladší zákazníky) se nechce čekat měsíc (naše obvyklá objednací doba) a jde někam, kde ho vezmou hned. Následně mu dojde, proč se u nás čeká měsíc a chodí k nám téměř všichni. Podobné zmršeniny nejdou zachránit vždy, ale vždy uděláme maximum.

Tak trochu jiné propichování

Věnuješ se technice zvané suspension (zavěšování na háky). To je trochu jiné propichování. Co si pod tím můžeme představit? Vypadá to vcelku děsivě.

Hook suspension je technika, kdy je kůže probodnuta nerezovým hákem a člověk je za ni následně zavěšen. Jedná se o rituální praktiku, označil bych ji jako určitou formu meditace. Tato praktika je bolestivá, zejména na některých místech.

Když jsme tuto formu meditace v ČR před lety začali provozovat, setkávali jsme se s tím, že ji lidi generalizovali a řadili jako S/m praktiku. Vždy jsme ji důsledně od BDSM oddělovali, zejména v médiích. Tím samozřejmě neříkám, že se hook suspension nevěnují i lidé, kteří se věnují BDSM – já jsem toho jasným důkazem.


Sestřih z Hell párty

Visíš nebo věšíš?

Visím i věším. V posledních letech spíš věším jiné, sám se věším jen při opravdu zajímavých příležitostech a hledám náročné výzvy. Když jsme s tím začínali, visel jsem několikrát do roka, teď je to tak jednou ročně.

Chceš něco vzkázat potenciálním zájemcům o intimní piercing a jiné libůstky?

U piercingu, tetování i beadingu, tedy u tělesných modifikací, je dobré si vše důkladně promyslet. Tyto zásahy jsou často nevratné a je lepší pár měsíců počkat, než zbytek života litovat. Pokud ti naši recepční doporučí se zásahem počkat, poslechni je, vědí, co říkají. Máme spoustu zákazníků, které jsme na první schůzce odmítli a dnes nám jsou za to vděční a chodí k nám pravidelně.

Související témata

Vybíráme z e-shopu