Silikonové realistické panny 4/4 – zákulisí továrny na panny

V posledním díle nahlédneme do zákulisí výroby panen. Dozvíte se například, jak vypadá dílna, kde se panny montují, nebo jestli si můžete podle fotek nechat vyrobit kopii své oblíbené herečky. Se zakladatelem firmy RealDoll si promluvíme o jeho plánech na robotické panny a závěrem se pokusíme proniknout do přísně střežených dílen japonské firmy Orient Industries.

Silikonové realistické panny 4/4 – zákulisí továrny na panny

RealDoll – nejznámější značka realistických panen

Při naší "exkurzi" do zákulisí výroby silikonových panen nelze vynechat firmu RealDoll. Vždyť právě díky této firmě se sláva umělých panen na sex rychle rozšířila po světě. Kromě Spojených států a Japonska se nejvíc panen distribuuje k našim sousedům do Německa. Firma oficiálně uvádí, že roční produkce činí 400 kusů. V posledních letech se RealDoll věnuje i výrobě mužských a shemale panen.

Matt McMullen – myšlenky a vize stvořitele RealDoll

Matt McMullen ve své dílně
Matt McMullen ve své dílně

Zakladatel firmy je sám o sobě zajímavá osobnost, rozhodně nečekejte žádného podnikatele, který přišel se skvělým byznys plánem na výrobu panen. Matt je původem umělec, což je vidět i na jeho extravagantním vzezření. Obléká se jako skejťák, jeho tělo je poseto četnými piercingy a hříva mu sahá až po ramena.

Jeho původní záměr byl vyrábět figuríny do obchodů s oděvy. "Vždycky mě fascinovalo ženské tělo a navíc mě bavilo modelování, tak jsem si na figurínách nechával doopravdy záležet. Práce na silikonových pannách je logickým vyústěním toho, co jsem chtěl vždycky dělat".

"V roce 1996 jsem vyrobil první pannu s kostrou a byl to totální propadák. Klouby se rozpadaly, byla moc těžká a silikon byl příliš tvrdý. Na pohled to ale vypadalo velmi dobře, tak jsem nechal udělat fotky a dal je na web."

Zpráva o firmě, která vyrábí "umělé ženy" se začala šířit jako epidemie a e-maily s dotazy se jen hrnuly. Většina z nich se týkala možnosti použití jako erotické pomůcky. "Pořád jsem jim odpovídal, že to doopravdy nejsou panny na sex, ale nakonec jsem tomu tlaku podlehl. Po pravdě, hlavní impuls přišel, když mi za to nabídli opravdu zajímavé peníze".

Matt tvaruje formu na nová prsa
Matt tvaruje formu na nová prsa

Za chvíli měl Matt deset zájemců ochotných zaplatit 3000 dolarů za to, když z jeho figuríny dovybaví potřebnými orgány. Třicet tisíc bylo o dost víc peněz, než kolik by si vydělal ve svojí tehdejší práci. Od svých prvních zákazníků si nechal proplatit zálohu a směle se pustil do díla.

"Vrátil jsem se zpátky k rýsovacímu prknu a zkoumal jsem jak na to. Musel jsem dodělat pohlavní orgány, zajistit aby prsa byla měkčí a celkově jsem předělal koncepci tak, aby lépe vyhovovala použití panny jako erotické pomůcky".

Největším oříškem bylo připravit takovou směs silikonu, aby splňovala požadavky na realističnost a zároveň byla dostatečně odolná. Míchání směsi trvalo několik měsíců, než se mu povedlo trefit ten správný poměr, ale i tak je to jedna z věcí, která podléhá neustálému vývoji.

"První panny jsem testoval sám, nejdřív jsem vyrobil silikonovou vagínu, nainstaloval jsem ji na správné místo a zkusil jsem, jaké to bude. Nakonec to fungovalo perfektně a já už jsem věděl, že tohle bude začátek něčeho fenomenálního".

I bradavky dostanou makeup speciální barvou
Bradavky se barví ručně

A jaké má zakladatel vize do budoucna? Velký potenciál vidí hlavně v robotice a mobilních technologiích. "Bylo by cool, kdybychom mohli připojit panny k počítači nebo mobilu a pomocí nějaké aplikace ovládat jejich reakce nebo pohyby". První pokusy s počítačem řízenou řečí a pohyby boků už byly úspěšně provedeny. Nicméně už tak vysokou cenu panen to neúměrně zvyšovalo, a tak se tyto vymoženosti do nabídky zatím nedostaly.

Co se týče konkurence, tak Matt do budoucna žádné obavy nemá: "Karty na trhu jsou v podstatě rozdány, výrobců je na světě jen několik a jakýkoliv nováček bude mít co dělat aby nás v rozmanitosti sortimentu dohnal".

Jak se vyrábí RealDoll panna

První panny vyrobené v Mattových dílnách byly těžkopádné a nemotorné kusy z latexu, který byl posléze zaměněn za daleko realističtější silikon. Od roku 2009 se navíc používá už pouze tzv. platinový silikon. Jeho hlavní využití je v medicíně – vyrábí se z něj například silikonové prsní implantáty. Pro výrobu sexuálních panen se hodí zejména pro svou měkkost a poddajnost (čímž poskytuje pocit větší realističnosti) a také pro svou odolnost proti roztržení a vysokým teplotám.

Dobře se prodávají i samostatná prsa, sloužící jako antistresové míčky.
Samostatná prsa slouží jako antistresové míčky pro muže.

Pokud si představujete, že se panny vyrábí ve fabrice jak na běžícím pásu, kde z jedné strany do stroje vjede kus silikonu a na druhé straně to po chvíli vyplivne hotovou pannu, pak se mýlíte. Vzhledem výrobě v malých sériích jde z velké části o ruční práci, kdy na výrobu jedné panny potřebujete minimálně 80 hodin.

Většinu práce zde odvede sám Matt. Jako majitel by to dělat nemusel, ale práce ho baví a zároveň tak může lépe dohlížet na kvalitu svých výrobků. Nejraději modeluje tělo panny, k čemuž využívá hlavně svoji fantazii. Žádnou ženu jako model nepoužívá, nicméně vyrobit "kopii" skutečné osoby není problém, stačí k tomu jen několik fotografií. Samozřejmě platí to, že nelze nikoho zkopírovat proti jeho vůli. Otázka ochrany soukromí je poměrně delikátní záležitost a bez právně "neprůstřelného" souhlasu dotyčné osoby nemohou kopii vyrobit.

Nepořádek v dílně nikomu nevadí

Výrobní prostory svým charakterem připomínají spíše studio šíleného umělce, než nějakou manufakturu. Dílna opravdu nepůsobí uspořádaným dojmem, spíše se zdá, že prvky chaosu jsou nezbytným doplňkem pro navození kreativní atmosféry.

Dílny jsou přeplněné formami a různými nástroji, pravé kreativní prostředí.
Dílny jsou přeplněné formami a různými nástroji.

Všichni se zde musí pohybovat opatrně, protože podlaha je díky všudypřítomnému silikonu extrémně kluzká. V prostoru visí těla panen s roztaženýma nohama, přesně tak, jak byly vytaženy z odlévací formy. Toto opatření je zavedeno jednak pro úsporu pracovního místa a hlavně aby nedošlo k deformaci těla, zatímco silikon "zraje".

Po zbylém prostoru se povalují torza těl, umělá ňadra, penisy a další věci, které se zde také vyrábí. Industriální nádech místnosti dodávají snad jen předpřipravené kostry a odpudivě zelené formy, ve kterých panny vznikají.

Pro názornější ukázku uvádíme několik videí, na kterých je výrobní proces podrobně vidět. Tyto videa nepocházejí z běžné výroby, nýbrž vznikla v rámci zajímavého projektu Amber Doll. V něm nešlo o nic jiného než o to, že americká umělkyně Amber Hawk Swanson se rozhodla prozkoumat možnosti lesbického vztahu s erotickou pannou. Pro tyto účely si nechala vyrobit svoji vlastní dokonalou kopii.

Odlévání silikonového těla

Na začátku je kovová kostra obalená pěnou
Na začátku je kovová kostra obalená pěnou

Na začátku výroby je pouze kovová kostra, která bude držet tělo pohromadě. Kostra je vybavena klouby umožňujícími plynulý a přirozený pohyb panny. Kusy šedého materiálu, které můžete vidět na fotografii, jsou vyrobeny z pěny. Na holých drátech silikon špatně drží a postupem času by se kostra mohla v silikonu uvolnit. Pěna tomu celkem spolehlivě zabrání a navíc ušetří několik kilogramů drahého silikonu.

Forma se musí předem vymazat lubrikantem, aby se k ní odlitek nepřilepil. K tomu se používá obyčejné mýdlo. Poté se do odlévací formy vloží kostra a vycentruje se tak, aby jednotlivé části byly ve správné poloze (to se týká zejména prstů a jejich kloubů).

Prsa se odlévají z měkčího silikonu předem a do formy se vkládají již hotová. Na místo intimních partií se vloží podlouhlé prázdné válce tak, aby v odlitku vytvořili požadovanou dutinu. Do vzniklého otvoru se pak vloží silikonové pohlavní orgány, které se podobají umělým vagínám prodávaným v sexshopech.


Video: Vytahování silikonové panny z formy (zdroj Vimeo.com)
Panny několik dní visí kvůli zrání silikonu a poté kvůli sušení barvy.
Panny několik dní visí kvůli zrání silikonu.

Po vstříknutí silikonu do formy následuje technologická přestávka trvající několik dní. Poté je možné formu otevřít a hotový odlitek vytáhnout ven. Jde to poněkud ztuha, jak vidíte na videu, nicméně při správném složení směsi a bezchybném odlití nehrozí poškození panny ani při poněkud násilnějším dolování z formy. Následuje zavěšení panny do prostoru a další několikadenní přestávka do doby než materiál dokonale ztuhne.

Povrchová úprava těla

Další fází je konečná úprava povrchu těla, na kterém jsou stále ještě patrné stopy po několikadenním pobytu v odlévací formě. Jedná se zejména o švy vzniklé v místě styku obou polovin formy. Těch se bohužel nelze úplně zbavit, dají se ovšem docela dobře zahladit tak, aby na první pohled byly co nejméně patrné. Nezbytnou kosmetickou úpravou je také zastřižení přečnívajících konečků prstů a dalších kusů silikonu, které na těle přebývají.


Video: Začišťování silikonového odlitku (zdroj Vimeo.com)

Montáž a kompletace ostatních částí těla

Nyní je tělo připravené ke kompletaci. U dřívějších modelů se chodidla a dlaně montovaly zvlášť, dnes už jsou integrovány do základu těla panny.

Pohlavní orgány

Důležitým úkonem je instalace pohlavních orgánů, které jsou také připraveny předem jako samostatné díly, vyrobené z extra měkkého materiálu. Vzhled pohlavních orgánů lze na zakázku upravit (podle fotografie například), musíte ale počítat s tím, že v případě poškození neseženete náhradní díly. Celá operace zabere maximálně pár sekund, jelikož otvor pro vagínu je již připraven. V případě opotřebení lze vagínu jednoduše vyměnit.

Techničtější část výroby je tímto dokončena, zbývá jen nasadit obličej. Poté následují ruční dokončovací práce, u kterých mohou zaměstnanci uplatnit svůj um a fantazii.


Video: Nasazování hlavy a vsazení pohlavních orgánů (zdroj Vimeo.com)

Obličej panny

Panna zatím bez obličeje
Panna zatím bez obličeje

Obličej panny je tvořen silikonovou maskou, která je k hlavě přichycena pomocí suchých zipů, případně magnetů. Tato technologie se nazývá Face X a umožňuje snadno kombinovat obličeje a těla ze sortimentu firmy RealDoll.

Přechod mezi obličejem a zbytkem hlavy je skryt pod parukou, takže narušení vzhledu se nemusíte obávat. Jediným místem, kde je přechod patrný je z podhledu, nebo při zaklonění hlavy dozadu. Šířka mezery se mění podle úhlu, ve kterém je hlava zrovna nastavena ale i při největším možném záklonu je cca 1,5 cm.

Face X přináší i další výhody jako je snadná výměna očí (hodí se, když chcete změnit jejich barvu), možnost vlastnit více obličejů pro jednu pannu a možnost vlastního nastavení tuhosti krčního a čelisťového kloubu.

Rezervní náhradní hlavy
Rezervní náhradní hlavy
Různé výrobní fáze obličeje technologií Face X
Různé výrobní fáze obličeje
Nasazování obličeje
Nasazování obličeje

Doplňky, paruky, intimní ochlupení

V poslední částí výroby přichází část na doplňky. Kromě barvy očí, nehtů, umístění pih a mateřských znamének si můžete doobjednat i pubické ochlupení.

Intimní chloupky se k silikonu lepí pomocí speciálního lepidla. Po vytvrzení lepidla už ale ochlupení nelze bez následků odstranit, protože by na silikonové kůži zůstaly viditelné jizvy. Z tohoto důvodu se také neprodávají panny s ochlupením v oblasti podpaží či hrudi (to se týká hlavně mužských modelů), ačkoliv poptávka po něm je poměrně značná. Důvodem je tření, které zde při pohybu vzniká a jakékoliv chlupy rychle zlikviduje.

Nyní je panna v podstatě hotová a připravená k expedici, stačí už jen vybrat vhodnou paruku a oblečení. Transport probíhá v bytelných dřevěných bednách, které umožňují pannu zafixovat tak, aby se při přepravě nepoškodila. Jedinou nevýhodou je, že se do krabice musíte dostávat páčidlem.


Video: Dokončovací práce – oči, jazyk, nalíčení, erotické prádlo (zdroj Vimeo.com)

Na tomto videu můžete vidět, jak se provádí finální úprava. Vytvoření mateřského znaménka na zadečku, přesně podle přání zákaznice dokonale dokresluje realističnost panny.

CandyGirl – japonská dokonalost a preciznost

Zatímco v USA vede firma RealDoll, v Japonsku se těší popularitě firma Orient Industries se svojí značkou CandyGirl. Provedení těchto panen nijak nepokulhává za americkými výrobky. Japonci jsou na špici téměř ve všech technologiích, ani erotické panny nejsou výjimkou. Každá část těchto panen je anatomicky dokonalou napodobeninou lidského těla, přičemž je zde velké množství variant, ze kterých můžete vybírat.

CandyGirl se může pochlubit více než 45-ti letou tradicí a několika tisíci vyrobených panen ročně. Její začátky byly podobné jako u předchozí společnosti, nicméně jsme přece jenom v Japonsku, a tak vše rychlo nabralo jiný směr a z módních figurín se staly sexuální panny s typicky japonskými motivy.

I japonské krásky musí po vytažení z formy několik dní zrát
I japonské krásky musí po vytažení z formy několik dní zrát
Zavěšení panen nezatěžuje silikon a nepůsobí deformace.
I zde je základ skladování pannu zavětit, což nezatěžuje silikon a nepůsobí deformace.
Příprava hlavy spočívá v nalíčení, vložení zubů a jazyka.
Příprava hlavy spočívá v nalíčení, vložení zubů a jazyka.

Technologii výroby si firma pečlivě chrání

Showroom se sex pannamy CandyGirl
Showroom se sex pannamy CandyGirl

Proniknout do výrobních prostorů je téměř nemožné, jelikož Japonci jsou známí tajnůstkáři. Nicméně, několika žurnalistům a reportérům se do zákulisí továrny podařilo proniknout. Snímky, které zde pořídili si můžete prohlédnout i v tomto článku.

Ani samotný nákup CandyGirl panny není tak úplně jednoduchý, jelikož vám ji přímo z Japonska nikdo nepošle. Jediná možnost je buď objednávka přes jednoho z jejich oficiálních obchodních partnerů, nebo si pro pannu zajet přímo do země vycházející slunce.

Panny si můžete předem vyzkoušet

Dojet si pro pannu osobně není vůbec špatný nápad, neboť pro takové návštěvníky je ve vykřičené Tokijské čtvrti Akihabara připravena ukázková místnost tzv. showroom. Tam si může každý prohlédnout a ohmatat celý sortiment firmy. Co vše se zde odehrává si lze jen domýšlet, jelikož zde platí jistá omezení ohledně fotografování. Výhodou je, že po takové návštěvě už nebudete kupovat zajíce v pytli.

Pár slov závěrem

Tímto dílem náš seriál končí, můžeme se ale domnívat, že o realistických pannách v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Jednou zřejmě nastane doba, kdy tyto panny budou umět chodit a mluvit, což může způsobit revoluci v mezilidských vztazích. Kdo ví, kolik mužů dá přednost snadno vypnutelné panně před věčně hádavou manželkou...


Vybíráme z e-shopu