Recenze: Nabídne KamaPoker za kačku svlíkačku?

Další erotickou hrou z edice Červenání, která se nám dostala do rukou, je KamaPoker. Jedná se o jakéhosi hybrida mezi klasickým Texas hold’em pokerem a knihou rozkoše Kámasútrou. Drobné tentokrát po kapsách nehledejte, v téhle hře se platí „naturáliemi“.

Recenze: Nabídne KamaPoker za kačku svlíkačku?

Erotická karetní hra KamaPoker je vhodná pro 2 – 4 hráče, ideálně pro jeden nebo dva páry opačného pohlaví. Pokerová pravidla jsou mírně upravena tak, aby byla hra dobře hratelná i ve dvou. Můžete se těšit, o vzrušení ze hry v KamaPokeru rozhodně není nouze.

Krabička KamaPokeru nemá daleko do opravdového poker kufříku.
Krabička KamaPokeru nemá daleko do opravdového poker kufříku.

Co se skrývá pod krabicovým víkem?

Hra obsahuje 52 hracích karet, na kterých jsou oproti tradičním dvouhlavým kartám vyobrazeny sexuální polohy z Kámasútry. Herních žetonů výrobce přibalil pouze 48. 20 zelených „svlékacích“ mají hráči k dispozici v prvním kole hry. Pro druhé kolo hry je k dispozici 12 „mazlících“ žetonů, ve třetím kole se hraje až se 12 červenými žetony „odměn“ a pro poslední kolo hry jsou k dispozici 4 žetony „extáze".

Pravidla hry jsou dodávána ve třech jazykových mutacích a jejich obsah je stručný, výstižný a srozumitelný.

Povrch krabice je posetý lesklými karetními symboly. Velmi efektní.
Povrch krabice je posetý lesklými karetními symboly. Velmi efektní.

Princip hry je velmi snadno pochopitelný, studováním pravidel a jejich vysvětlováním nezabijete příliš mnoho času, ten pak můžete věnovat příjemnějším aktivitám.

Co nás doslova nadchnulo, je designové zpracování hry. Krabice je černá s lesklými karetními znaky, což působí velmi luxusním dojmem. Když se nám po chvilce namáhání mozkových závitů podařilo přijít na to, jak přepychově vyhlížející krabičku otevřít, byli jsme příjemně překvapeni. V semišových přihrádkách na nás čekaly podle barev roztříděné žetony a hrací karty s rubem v totožném designu jako krabice.

Sprosté kresbičky na kartách nás příliš nenadchly.
Sprosté kresbičky na kartách nás příliš nenadchly.

Naše nadšení trochu opadlo, když jsme začali prohlížet karty z lícové strany. Kresby sexuálních poloh na nás působily nevkusným dojmem a chuť na sex je asi to poslední, co v nás některé výrazy vyobrazených aktérů vzbuzovaly.

Nicméně, přejdeme-li skutečnost, že vizuálně se kresbičky moc nepovedly, svůj účel plní dobře, sexuální poloha je z nich vždy jasně rozpoznatelná.

Jak se hraje KamaPoker

Hra probíhá podle stejných pravidel jako klasický Texas hold’em poker. Úkolem každého hráče je z karet v ruce a karet na stole poskládat co nejvyšší výherní kombinaci. Místo peněz hráči vsází žetony s obrázky – v každém kole jiné.

V KamaPokeru není důležité vyhrát, ale hlavně se zúčastnit.
V KamaPokeru není důležité vyhrát, ale hlavně se zúčastnit.

Tahle varianta pokeru rozhodně není pro stydlíny a při hře ve více hráčích možná budete potřebovat kapku něčeho tvrdšího na kuráž. Nemyslete si, že jde o obyčejný svlékací poker, hráči KamaPokeru se ocitají nazí už po prvním kole hry.

Druhé kolo hry je zasvěceno mazlení. Ten, kdo zůstane bez žetonu, bude muset pomazlit intimní partie některého ze spoluhráčů. Také už vám na mysl přišla myšlenka, že byste rádi prohráli schválně, stejně jako nám? To se ale nemusí vždycky tak úplně vyplatit, protože to, kdo s kým a jak se pomazlí, určuje vždy vítěz partie.

Ve třetím kole KamaPokeru se rozdávají odměny. O polibky na ústa, francouzské polibky a orální sex v předposledním kole hry není nouze.

Poslední kolo hry nese příznačný název extáze. Hraje se zkrácená hra a každý z hráčů má k dispozici pouze jeden žeton. Na taktiku tady není prostor, náhoda rozhodne o tom, kdo určí polohu, ve které dojde k vyvrcholení.

Co nás ještě zaujalo

KamaPoker obsahuje i speciální sadu herních žetonů.
KamaPoker obsahuje i speciální sadu herních žetonů

Co nás ještě na hře KamaPoker zaujalo, krom povedeného designu hry a nepovedených malůvek na kartách?

Tak například nás mile potěšilo, že si tvůrci dali práci i s barevným odlišením žetonů, včetně originálních piktogramů na nich umístěných. Jelikož se každé kolo hraje s jinými žetony a ty, které hráč prohraje, se vrací zpátky do krabice, nebylo vlastně žetony vůbec potřeba nijak rozlišovat. Díky tomu, že si tvůrci dali s žetony práci navíc, nejenom že náš herní dojem z KamaPokeru šel prudce nahoru, ale současně se tím otevřely další herní možnosti a rozšíření.

chtěli jste detail výrazu toho týpka na kartě? Máte ho mít!
Chtěli jste detail výrazu toho týpka na kartě? Máte ho mít!

Škoda jenom, že nám těch žetonů nedopřáli tvůrci hry o něco více. Jejich počet na chlup přesně odpovídá maximálnímu počtu hráčů, tedy čtyřem. Pokud byste si chtěli zahrát KamaPoker ve větší skupině (třeba na zpestření nějaké té swingers party), máte dvě možnosti:

Buďto si koupit hry rovnou dvě, a získat tak originální rozšíření hry až pro 8 hráčů (a záložní balíček hracích karet k tomu), nebo hru rozšířit o herní žetony z klasické pokerové sady. Pokerové žetony se dají dokupovat i zvlášť, cena začíná na nějakých 5 korunách za kus, při nákupu v setu se dá cena srazit dolů i o více než trojnásobek.

  • TIP pro nadržené milovníky pokeru:

    Pokud již nějakou pokerovou sadu vlastníte, nebo jste se rozhodli ke KamaPokeru ještě pár žetonů dokoupit, otevírají se vám tím nové herní možnosti této vzrušující hry. Žetony z KamaPokeru můžete například zamíchat mezi běžné žetony a zahrát si klasický Texas hold’em. Jakmile protihráče oškubete o poslední halíř, nezbude mu nic jiného než vsadit jeden z KamaPokerových žetonů. Krom hromady peněz pak můžete snadno vyhrát privátní striptýz nebo třeba intimní pomazlení. Možnosti úprav pravidel jsou široké a fantazii se, jak známo, meze nekladou.

Závěrečné zhodnocení

KamaPoker je hra pro odvážné páry i hravé jednotlivce. Pokud si předem neupravíte pravidla, je zřejmé, jak tato erotická obdoba pokeru skončí. Díky svému přepychově vyhlížejícímu designu a kvalitnímu zpracování, se hru KamaPoker nemusíte bát darovat někomu blízkému. Navíc pokud se jej rozhodnete věnovat své milé nebo svému milému, obdarujete tak vlastně i sebe, což je docela fajn, ne?

Přestože KamaPoker není nikterak závratně promyšlená hra, svůj účel plní na jedničku.  U téhle hry totiž platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Co bychom pochválili
  • Zdařilé designové zpracování
  • Punc luxusu
  • Originální žetony i karty
  • Stručná a výstižná pravidla
Co se nám nelíbilo
  • Hra pouze pro 2-4 hráče
  • Nevkusně zpracovné kresby na kartách
Obvyklá cena:  400 – 660 Kč  Koupit erotickou hru KamaPoker

Související hračky