Recenze: Ne tak úplně Nevinné hrátky

Nevinné hrátky pro dva jsou navzdory svému názvu poměrně odvážnou erotickou hrou pro dospělé. Na zadní straně krabice se vyjímá označení 18+, a to nejen proto, že hra obsahuje pro mládež nevhodný erotický obsah, ale i proto, že bez něčeho tvrdšího na kuráž se při hře neobejdete. Do herní edice Červenání nepatří tato hra nadarmo, červenat se při ní budete zaručeně.

Recenze: Ne tak úplně Nevinné hrátky

Co jsou Nevinné hrátky zač?

Pohlavní znaky hledáte na panáčcích zbytečně, jejich pohlaví určuje pouze barva. Červená figurka pro dámu, modrá pro pána.
Pohlavní znaky hledáte na panáčcích zbytečně, jejich pohlaví určuje pouze barva. Červená figurka pro dámu, modrá pro pána.

Jak již samotný podtitul napovídá, tato hra je určena přesně dvěma hráčům, v ideálním případě by měli být opačného pohlaví. Dle slov výrobce jsou Nevinné hrátky kratochvílí pro dvojice mužů a žen, které se touží blíže poznat, nebo pro partnery, kteří by rádi okořenili svůj milostný život něčím novým.

Ať nekupujete zajíce v pytli…

Součástí balení je skládatelný herní plán, dvě hrací figurky – obligátně červená pro ženu a modrá pro muže, 150 karet úkolů, 100 karet odměn a velká dřevěná hrací kostka, jejíž stěny je potřeba nejprve polepit přiloženými samolepkami. Tady nastává menší problém hlavně pro puntičkářské typy, návod na polepení hrací kostky totiž hra postrádá.

My v redakci jsme si pomohli obyčejnou hrací kostkou, kterou jsme použili jako vzor. Kostka ke hře Nevinné hrátky má na svých stěnách i dva speciální symboly, které nahrazují hodnoty 5 a 6. Jedná se o obrázky skleničky a podprsenky, které musíte vhodně na hrací kostku umístit.

Hrací kostka v Nevinných hrátkách obsahuje místo číel pět a šest speciální symboly.
Hrací kostka v Nevinných hrátkách obsahuje místo čísel pět a šest speciální symboly.

Zvolte si, který symbol má suplovat jaké číslo, my jsme například podprsenku nalepili na místo šestky a sklenička na naší hrací kostce nahrazuje pětku.

Všechny jmenované součásti hry se hezky vejdou do krabice a dají se naskládat do prolisovaných otvorů. Nehrozí tak, že se vám karty po uzavření krabice všechny promíchají a vy pak budete místo hraní trávit čas jejich tříděním.

Nejenom zvenku, ale i zevnitř jsou Nevinné hrátky vkusně graficky zpracované. Vizuálně hra budí velmi pozitivní dojem a pomáhá tak navodit příjemnou atmosféru.

Průběh hry

Všechny karty se pohodlně vejdou do vylisovyných přihrádek
Všechny karty se pohodlně vejdou do vylisovyných přihrádek

Hlavním cílem hry je naladit dvojici k žhavému milostnému aktu. Krom toho, že v cíli čeká zasloužená odměna jak vítěze, tak ve většině případů i poraženého, během hry zažijete spoustu nečekaných a vtipných situací. Nevinné hrátky vám pomohou partnera blíže poznat, a to i v případě, že jste si mysleli, že za ta léta vztahu jej už znáte jako své boty.

Herní plán se skládá z 36 políček, jejichž přesná polovina připadá vždy na jednoho hráče. K proběhnutí celého herního pole vám tedy stačí v krajních případech pouhých pět hodů kostkou. Postup po herním plánu mohou značně zpomalit speciální symboly hozené na kostce. Padne-li vám symbol podprsenky, musíte svléknout jeden váš svršek. Zastaví-li se kostka na symbolu skleničky, máte povinnost hodit do sebe panáka oblíbené lihoviny. V obou případech zůstáváte stát na stejném políčku jako před svým tahem.

Karty odměn pro ni, ve hře je jich přesně padesát.
Karty odměn pro ni, ve hře je jich přesně padesát.

V průběhu hry plní každý hráč sám za sebe zadané úkoly. Pokaždé, když se ve hře posune o jakýkoliv počet polí kupředu, musí splnit jeden úkol. Ten si líže z příslušného balíčku karet s herními úlohami. Ty jsou rozděleny podle pohlaví hráčů do dvou kategorií. Každý z hráčů tedy plní úkoly šité jeho genderu přímo na míru.

Důležitým prvkem ve hře jsou i karty odměn. Jednu si každý z hráčů vylosuje hned na začátku hry, další pak získává v jejím průběhu. Ze získaných karet odměn si na závěr může vítěz vybrat jednu, kterou je mu povinen poražený hráč vyplnit. V případě, že narazíte na úkol, jehož plnění je vám proti srsti, můžete se odevzdáním karty odměny vykoupit a úkol tak nemusíte plnit.

 • Pokud vás zajímá, jaké úkoly a odměny autoři Nevinných hrátek pro hráče připravili, ukázky konkrétních úkolů nabízíme na konci tohoto článku.
Grafické zpracování herního plánu Nevinných hrátek je oku lahodící.
Grafické zpracování herního plánu Nevinných hrátek je oku lahodící.

Vizuálně je herní plán rozdělený na tři části, obtížnost úkolů je odstupňovaná podle toho, v jaké části herního pole se zrovna vaše figurka nachází. Úkoly na rozehřátí se plní v Intimní zóně, odvážnější úkoly na hráče čekají ve Vzrušující zóně, a ty nejžhavější úkoly budete muset splnit v poslední zóně – Vášnivé.

Herní čas je výrobcem stanoven na 45 minut a více, z vlastní zkušenosti však můžeme říci, že když se zadaří, může být po všem i do dvaceti minut. Otázka délky hry je asi nejrozporuplnějším bodem uživatelských hodnocení. I nás v redakci rozdělila na dva tábory. Ten jeden tvrdí, že čím je hra kratší, tím dříve dojde k naplnění jejího účelu. Druzí, ti hravější z nás, by uvítali větší počet polí a tím i delší herní čas. Těm nedočkavým by měla délka hry ve stávající podobě bez problémů vyhovovat, pro ty hravé máme jeden tip:

 • Herní alternativa pro ty hravější: Herní plán projděte celkem třikrát. Během prvního procházení plňte jen úkoly z Intimní zóny, během druhého procházení se soustřeďte pouze na úkoly ze Vzrušující zóny a při posledním průchodu herního plánu si dopřejte úkoly z Vášnivé zóny. Schválně, jestli zvládnete hru vůbec dohrát.

Nevinné hrátky okem kritika

Nevinné hrátky jsou bezesporu zajímavým herním titulem. Od svých konkurentů se liší hlavně kvalitnějším a vkusnějším zpracováním. Přestože se jedná o prvoplánově erotickou hru a jejím hlavním cílem je dosažení milostného aktu, autoři se zdrželi veškerých vulgarit. Za to mají u nás malé bezvýznamné plus.

Modrý panáček se asi zrovna chystá ukázat červené figurce svůj poklad...
Modrý panáček se asi zrovna chystá ukázat červené figurce "svůj poklad"...

Úkoly jsou zadávány v neformálním duchu, hráč je oslovován tykáním. Slova jsou volena sice s rozmyslem, ale přesto nám výrazy jako „chlouba“, „mušlička“, „poklad“, která na nás občas ze zadání úkolů vybafla, připadají málo neutrální. Intimní terminologie je natolik individuální a citlivé téma, že by bylo lepší držet se nezabarvených anatomických či popisných výrazů. Alespoň máte jistotu, že pečlivě vybudované sexuální napětí nepřekazíte salvou smíchu nad nevhodně zvoleným výrazem (což se nám při hraní hry stalo několikrát).

Nevinné hrátky jsou postavené na nejjednodušším herním systému, který existuje. Po hodu kostkou se posouváte po herním plánu o příslušný počet polí. Tohle zvládnou i cvičené opice. Na druhou stranu se po vybalení hry z krabice nemusíte nic učit, hru si můžete bez přípravy zahrát téměř okamžitě. Účel Nevinné hrátky plní dokonale, není potřeba se zdržovat herními složitostmi. My hravější si holt budeme muset na nějakou tu erotickou adventuru či strategii ještě počkat.

Hlavní nevýhodou Nevinných hrátek je náročnost na prostor a herní pomůcky. Člověk by řekl, že s erotickou hrou stačí zalézt do ložnice a půl dne odsud nevystrčit nos, ale to rozhodně není případ této erotické deskovky. Dvojice při hraní využije prostory celého bytu, výjimkou nejsou úkoly plněné na kuchyňské lince nebo ve sprše. Pro páry, které sdílejí bydlení s dalšími lidmi, však existuje řešení, stačí jednoduše všechny úkoly vyžadující plnění v jiných místnostech vyřadit.

Nepořádek v pokoji? Omyl. Takhle podobně vypadá příprava na Nevinné hrátky.
Nepořádek v pokoji? Omyl. Takhle podobně vypadá příprava na Nevinné hrátky.

Mnohem větším problémem jsou herní pomůcky, které si musíte před započetím hry připravit. V návodu ke hře se sice dočtete, že ke hraní Nevinných hrátek vám bude stačit láhev oblíbeného alkoholu a příjemná atmosféra, jenže jakmile se pustíte do hry, zjistíte, že nestačíte odbíhat pro všelijaké propriety potřebné ke splnění zadaných úkolů. Napočítali jsme neuvěřitelných 47 předmětů, které autoři do hry zahrnuli. Zarážející je, že se o této skutečnosti v návodu ani slovem nezmiňují.

Pokud tedy nebudete chtít vyřadit téměř polovinu kartiček s úkoly, počítejte s tím, že krom ledničky plné jídla a dobře zásobeného baru budete mimo jiné potřebovat ještě papír s tužkou, fixu, misku, cukr, smeták, nůžky, plyšové zvířátko, peříčko, kostku ledu, toaletní papír, med, šátek, zrcadlo, rtěnku, opalovací krém, lubrikační gel, černé brýle, 3 hrníčky, plavky, gel na vlasy, šlehačku ve spreji, kameru, foťák, počítač s připojením k internetu, míčky, dálkový ovladač, plavky, kondom, vibrátor nebo mobil, provaz a pornočasopis.

Naštěstí Nevinné hrátky obsahují hodně široké spektrum úkolů, a i po vyřazení všech úloh, které zahrnují pomůcky, vám v balíčku ještě pěkných pár karet s úkoly zbyde.

Autoři Nevinných hrátek zdá se úplně zapomněli na hravé páry stejného pohlaví. Naštěstí průběh a pravidla hry je možné si různě přizpůsobovat a s trochou fantazie si tak po menších úpravách mohou Nevinné hrátky užít i homosexuálně zaměřené dvojice. Podobně jako to udělal pán s přezdívkou Maly, který se takhle se svou zkušenistí pochlubil v recenzích na Heuréce:

„Původně byl tento dárek pro mou přítelkyní. Dárek jsem koupil s předstihem, aby se mi náhodou nestalo, že bude mít ČP zpoždění a nedorazí včas. Když už jsem ho měl u sebe, potřeboval jsem tento dárek zkusit. Bydlím s velice dobrým kamarádem a tak jsme tuto hru vyzkoušeli. Je velice zábavná a dokáže otevřít oči... Díky tomuto dárku jsem zjistil svou orientaci, takže určitě doporučuji si zahrát jak s kamarádkami tak s kamarády!“

zdroj: Heuréka.cz

Závěrečné zhodnocení

Pro sexuální experimentátory budou Nevinné hrátky poměrně slabé kafe, na zatvrzelé konzervativce jsou zase některé úkoly příliš odvážné. Pokud se však nebojíte odhodit stud a užít si s partnerem nejen nové sexuální zážitky, ale i spoustu legrace, Nevinné hrátky k tomu mohou být ideálním prostředkem.

Jasně, hra má své mouchy - herní systém je primitivní, některé úkoly jsou přitažené za vlasy, jiné jsou zase úplně bez nápadu. Přesto však Nevinné hrátky nabízí mnoho inspirace pro zpestření partnerského života. Při plnění úkolů vás možná samotné překvapí, jaké podivné situace vás ve výsledku vzrušují. Dozvíte se i mnohem víc o svém partnerovi a nabyté vědomosti můžete později ještě mnohokrát zhodnotit.

Co bychom pochválili
 • Velké množství nejrůznějších úkolů
 • Odstupňování úkolů dle náročnosti
 • Ke splnění účelu ideální časové rozpětí
 • Kvalita zpracování, líbivý design
 • Vtip a zábavná složka
 • Rozdělení úkolů dle pohlaví hráčů
 • Nápadité odměny pro vítěze
Co se nám nelíbilo
 • Některé úkoly jsou zvláštní a pro někoho třeba i nesplnitelné (např. anální praktiky)
 • Vysoká náročnost na prostor a pomůcky
Obvyklá cena:  480 – 800 Kč  Koupit anální vibrátor Fun Factory Stubby

Ukázky herních úkolů a odměn

Intimní úkoly

Ukázka intimních úkolů (pro zvětšení klikněte na obrázek)
Ukázka intimních úkolů (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Vzrušující úkoly

Ukázka vzrušujících úkolů (pro zvětšení klikněte na obrázek)
Ukázka vzrušujících úkolů (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Vášnivé úkoly

Ukázka vášnivých úkolů (pro zvětšení klikněte na obrázek)
Ukázka vášnivých úkolů (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Odměny pro ni

Ukázka odměn pro ni (pro zvětšení klikněte na obrázek)
Ukázka odměn pro ni (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Odměny pro něj

Ukázka odměn pro něj (pro zvětšení klikněte na obrázek)
Ukázka odměn pro něj (pro zvětšení klikněte na obrázek)


Související hračky