Vyjádřete politický názor análním kolíkem

Politici všeobecně nepatří mezi osobnosti s rozsáhlými základnami fanoušků. Mezi nejméně oblíbené politiky světa se v poslední době bezesporu řadí ruský prezident Vladimír Putin. Svůj politický názor se netradiční formou rozhodl vyjádřit grafický designer Fernando Sosa, jenž vyrobil anální kolík, který je zmíněnému státníkovi až nápadně podobný. Pojďte se s námi podívat, jak pomocí erotických pomůcek lidé vyjadřují svůj názor na dění v Rusku.

Vyjádřete politický názor análním kolíkem

Anální kolík je věrnou podobiznou ruského prezidenta Putina.
Anální kolík Fernanda Sosy je věrnou podobiznou ruského prezidenta Putina.

Fernando Sosa je umělec, který prostřednictvím své tvorby rád vyjadřuje názory na aktuální dění ve světě. V poslední době propadl kouzlu 3D tiskáren a tvoří jednu karikaturu za druhou. Fotografie svých výtvorů pak sdílí na svém blogu, hotové figurky pak můžete zakoupit ve specializovaném e-shopu, Jeden putinovský anální kolík vás pak vyjde na 22 dolarů, tedy nějakých 440 korun.

„Tohle je moje druhá politicky orientovaná figurka. Jak mnozí z vás vědí, Rusko otevřeně bojuje proti právům homosexuálů ve své zemi. Hlavní slovo v tom má samozřejmě pan Putin a jeho homofóbní vedení. Chtěl jsem Vladimíra Putina zesměšnit a tak jsem vytvořil něco jako voodoo figurku, se kterou si v soukromí vašeho domu můžete dělat, co chcete…“ Píše na svých stránkách autor análního kolíku v podobě Vladimíra Putina Fernando Sosa.

Jedna z mnoha karikatur ruského prezidenta si bere na paškál homofóbní opatření v jeho zemi.
Jedna z mnoha karikatur ruského prezidenta si bere na paškál homofóbní legislativní opatření v jeho zemi

Putinova antihomosexuální politika inspirovala i další kampaň spojenou s erotickými pomůckami. Na Facebooku vzniklo před nedávnem hnutí „Send a sex toy to Vladimir Putin“ – „Pošli erotickou pomůcku Vladimíru Putinovi“.  Zakladatelé skupiny uveřejnili poštovní adresu ruského prezidenta a vyzývají ostatní, aby mu poslali svou erotickou pomůcku, novou nebo použitou. Nic prý nevyjádří váš negativní postoj k největšímu zastánci homofobních zákonů v Rusku, než použité dildo v jeho poštovní schránce.


Související hračky