Vynálezce plánuje sestrojit sexuálního robota

Bělorusko je země s pověstí prudérní diktatury. Přesto i odsud brzy přijde novinka v oblasti sexuálních robotů. Vynálezce Andrej Kozlov před kamerami televizní stanice Belsat vyhlásil, že hodlá postavit robotického muže, který uspokojí frustrované běloruské ženy.

Vynálezce plánuje sestrojit sexuálního robota

Všelijaké šukací stroje či pokusy o přeměnu člověka na sexuálního kyborga jsou již považovány za běžnou záležitost. Vynálezce Kozlov ale chystá revoluční novinku - androida schopného pohybu. Jeho bohaté zkušenosti s robotikou naznačují, že nejde o žádné bohapusté chvástání.

Na svém kontě má již řadu vynálezů, včetně robotického manažera a dopravního policisty. Velký rozruch vzbudila také robotická žena Táňa, která si vzhledově nezadá s realistickými pannami. Na rozdíl od “západní konkurence“, robotky Roxxxy, nebyla ale koncipována jako sexuální stroj, a tak jí pod sukní chybí to nejdůležitější.

Robotická žena Táňa, usazená na střeše Kozlovova auta jako reklamní poutač
Robotická žena Táňa, usazená na střeše Kozlovova auta jako reklamní poutač

Budoucí přírůstek autor propaguje spíše jako kompenzační pomůcku pro příslušnice něžného pohlaví s omezenými možnostmi. "Sexuální robot pomůže ženám, o něž společnost nejeví zájem. Využijí ho invalidé, důchodkyně a také ošklivé dívky, které nikdo nechce", říká se smíchem vynálezce. Nakolik je to pravda nebo šikovný marketingový tah zjistíme, až bude výrobek hotov. Musíme brát v úvahu i to, že s čistě sexuální hračkou, navíc ještě mužského pohlaví, by se do televize v Bělorusku sotva kdy dostal.

Kdy bude sexuální robot připravený k použití, je zatím také ve hvězdách. Pokud se bude Kozlov držet běloruských tradic, tak by mohl výrobek představit k výročí Velké říjnové revoluce, které se bude slavit v listopadu. Nicméně, vzhledem k nedostatku času, můžeme první prototyp očekávat spíše někdy na jaře 2014. Ideálně na Mezinárodní den žen.  

Táňa je propracovaná do nejmenších detailů
Táňa je propracovaná do nejmenších detailů

Otázkou je také to, co vlastně bude umět. Předchozí kusy sice nevypadají špatně, repertoár jejich pohybů je ovšem značně omezený. Umělý policista například zvládá pouze zvedání ruky při měření rychlosti a zastavování vozů.

Na druhou stranu, přední český sexuolog Radim Uzel považuje sex za natolik jednoduchou aktivitu, že ji zvládne i úplný pitomec. Tudíž by ji mohl provozovat i robot. Další vývoj projektu budeme bedlivě sledovat.

Vybíráme z e-shopu