Z kámoše nabíječem? 3 tipy, jak utéct ze zóny přátelství

Tři zaručené tipy pro muže, kteří neustále obletují svoji vysněnou kočičku a přesto se jim nedaří zasunout. Pomůžu ti najít cestu do jejích kalhotek.

Z kámoše nabíječem? 3 tipy, jak utéct ze zóny přátelství

Chceš dostat do postele kamarádku? Platíš jí kafíčka, pomáháš se stěhováním a venčíš pudla. Odměnou ti je pusa na tvář a slova, že jsi super kámoš? Vykašli se na kariéru poskoka! Poradím ti, jak se vymanit ze zóny přátelství.

Mezi hodným a blbým není rozdíl

Už můj děda říkával, že jakmile dojde na ženský, tak mezi hodným a blbým není rozdíl. Podle něj totiž umí ta křehká stvoření zneužívat naší dobroty prakticky do doby, kdy si to necháme líbit. Prošel si tím Ross Geller z Přátel, ničilo to Teda Mosbyho z Jak jsem poznal vaši matku a já jsem si tím prošel sám několikrát. Proto fakt dobře vím, že kamarádský vztah bez benefitů leze na mozek, když chceš něco víc. Jestli tě už role hodného kamaráda nebaví, budou se ti hodit následující 3 tipy.

1.TIP: Chceš být přítel? Nechovej se tak!

Dostává od tebe dárečky a chodíte do kina. Občas přineseš kytičku pro radost a následně si necháš vynadat za nějakou kravinu. Zvykla si na to, že jsi pozorný a ochotný, ale prakticky nic za to nepožaduješ.

Nemusí ti ho blafat, nemusí si kvůli tobě holit nohy a nemusí řešit, jestli se ti bude za každé okolnosti líbit. Prostě působíš jako blbeček a na ty ženský ve svých sexálních fantaziích nemají místo.


Třeba se přes tebe natahuje schválně a čeká, kdy už se konečně budš k něčemu mít
Třeba se přes tebe natahuje schválně a čeká, kdy už se konečně budeš k něčemu mít

Když se chceš z kámoše proměnit v regulérního partnera, musíš se tak přestat chovat. Dáš tím jasně najevo, že tvoje pozornost není zdarma. Ona sama musí do vztahu něco vložit, aby z něj mohla brát. Je to rovnice, kterou pochopí hned po tom, co přepneš. A když ne, aspoň se zbavíš mrchy, která tě jen zneužívala.

Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

Na téma přátelství mezi opačnými pohlavími vzniklo již mnoho studií. Jedna z posledních (zdroj), která proběhla mezi 418 studenty univerzity v americké Alabamě, odhaluje velmi zajímavá čísla. Podle výsledků až 63 % přátelství mezi mužem a ženou zahrnuje nějaké ty hlubší city. Další různé studie se vesměs shodují v tom, že od přátelství vždy čekají něco víc převážně muži.

2. TIP: Neboj se, plácni si

Na fotkách uhrovitých paniců z vejšek je často vidět jev vznášející se ruky, tzv. hoover hand. Prakticky mají naděláno v kalhotách z toho, že by se jejich dokonalá princeznička mohla leknout fyzického kontaktu s někým, kdo je pouze kamarád. Pak si jde dát panáka vodky a vykousne se na parketu s prvním blbečkem z posilky. Už tušíš kde je chyba?


Tak už se konečně rozhoupej!
Tak už se konečně rozhoupej!

Chceš-li z kamarádky udělat minimálně milenku, neboj se doteků. Začni klidně jen jednoduchými nenápadnými drobnostmi a uvidíš reakci:

  • obejmi ji kolem ramen v kině nebo u televize a můžeš začít jemný necking,
  • dej jí pusu na dobrou noc, když se loučíte po večeři,
  • plácni ji přes její krásný zadeček,
  • když ti za něco děkuje polibkem, ihned ji vrať druhý na rty,
  • když ti něco ukazuje na mobilu, nenápadně pohlaď její ruku.

Aspoň si otestuješ, jestli kromě vznášení na obláčku nenaplněné lásky funguje taky nějaká ta chemie. Když přeletí jiskra, té prdelce to začne v hlavě šrotovat, proč tě má jen za kamaráda.


Jak daleko je od přátelství k zásunu? Dokud nad tím budeš jen meditovat, nikdy to nezjistíš!
Jak daleko je od přátelství k zásunu? Dokud nad tím budeš jen meditovat, nikdy to nezjistíš!

Co je to ta zóna přátelství (friend zone)?

V praxi se jedná o platonický vztah, neopětovanou lásku a přátelství, ve kterém chce jedna strana něco víc. Pojem byl zpopularizován v roce 1994 díky seriálu Přátelé.

3. TIP: Není dokonalá a ty nejsi zoufalec

Když si chlap děsně moc přeje nějakou ženskou dostat, přijde mu vždy dokonalá. Líbí se nám její hlasitý smích, její hloupé řeči jsou roztomilé a prdíky voní po fialkách. Když dolejzáš a střílíš jeden kompliment za druhým, působíš ve výsledku zoufale. A to fakt není pro ženy sexy.

Co si budeme říkat, ženy vždy tak trošku přitahují grázlové a hajzlíci, které si zase mohou idealizovat ony. Zkus se uvolnit a když nebude fungovat ignorace společně s pokusy o fyzický kontakt, na věčnou kamarádku se prostě vykašleš. Zbytečně ti blokuje mozek i poklopec. Asi si říkáš, že se mi to snadno píše, ale také jsem si tím prošel a říkám – jde to! Čím dřív to uděláš, tím rychleji ti na kolík naskočí nová. Láska neláska.

Zlaté pravidlo na závěr: Buďto do ní nebo po ní

Není nic jednoduššího a zaručenějšího, než se sejít na nějakém mejdanu a prostě to na ni zkusit. Bojíš se, že ji ztratíš?  No jo, ale aspoň víš, že se do ní nedostaneš. A jestli je vaše přátelství opravdu hodnotné, tak o ni nepřijdeš :)

Vybíráme z e-shopu