Zeus: Nejvyšší bůh řecké mytologie a jeho zvrhlé sexuální avantýry

Řecký bůh Zeus byl údajně skvělý milovník a pro vidinu sexu a chvilkového potěšení prý udělal téměř cokoliv. Kdo byly jeho milenky a jak bojoval s nepřízní osudu, aby je všechny dostal?

Zeus: Nejvyšší bůh řecké mytologie a jeho zvrhlé sexuální avantýry

Pokud jste po sexu byli nazváni bohem či bohyní, víte, že máte vyhráno. Pravděpodobně jste předvedli úžasný výkon a můžete tedy s klidem zamířit do sprchy. Ať už jste však předvedli sebelepší kousky, vždy nejspíš zůstanete ve stínu nejvyššího řeckého boha.

Zeus byl totiž údajně (kromě toho, že stál na samém vrcholu hory Olymp) také skvělým milovníkem a neváhal pro vidinu sexu a chvilkového potěšení s krasavicí podle svého výběru dát v sázku svou čest, přízeň manželky nebo třeba mír panující mezi obyčejnými smrtelníky.

Zeus bere všechno

V oblasti sexu a divokých, nebezpečných, těžko uvěřitelných, nemorálních a riskantních milostných dobrodružství je Zeus nepřekonatelným inspiračním zdrojem. Nejvyšší bůh řecké mytologie byl milovníkem, ke kterému se nějaký Cassanova ani zdaleka nepřiblížil. Dokázal měnit podoby, vkrádat se do paláců, chatrčí i věznic a střídat kontinenty, jako by jeho touha užít si s nevinnou vesničankou nebo zkušenou dcerou krále překonávala jakoukoliv vzdálenost.

Zástup žen, kterým se dostal za záhyby tógy, je opravdu dlouhý. Některé pomiloval jednou a zmizel s prvními slunečními paprsky, jiné se staly matkami armády jeho dětí, další pojal za manželky. Otec lidí i bohů prožil několik milostných úletů před svým sňatkem s bohyní Hérou, ale ani v manželském svazku nedržel svoje touhy na uzdě.

Zeus byl kus chlapa, není divu, že jeho sexuální apetit mohl ukojit jen celý zástup žen.
Zeus byl kus chlapa, není divu, že jeho sexuální apetit mohl ukojit jen celý zástup žen. (Foto: Pixabay.com)

Manželka, milenka, sestra...

Zatímco průběh některých sexuálních dobrodružsví byl celkem hladký, u jiných se Zeus dost zapotil (a to není narážka na akt samotný). Někdy musel sex plánovat i několik měsíců dopředu. Pokud z jeho sexuálních dobrodružství můžeme usuzovat, čemu v sexu dával přednost, vychází z toho Zeus jako úchyl s celou řadou fetišů a zálibou ve zvířatech. Okovy lidské morálky se bohové poutat nenechají a Zeus je toho zářným příkladem!

Jeho první milenkou byla Metis, matka bohyně moudrosti Atény. Poté se oženil s Themis, se kterou měl dokonce šest dětí. Zeus se nezastavil ani před incestem. Zaujala ho krása bohyně plodnosti Deméter, která byla jeho sestrou. Ta mu ale ze všech sil unikala, až nakonec Diův milostný apetit přemohla únava a on honu na milenku zanechal. Jeho třetí ženou byla Mnémosyné, která po milostném aktu s Diem porodila múzy. A než zakotvil v náručí Héry, zapletl se i s Leto.

Héra nebyla hloupá a na aférky svého manžela ve většině případů přišla. Místo něj to však zpravidla schytaly jeho nebohé milenky a za sex s bohem draze zaplatily.

Europa, romantika s býkem na ostrově

Dcera fénického krále Europa si jednoho slunného letního dne užívala na pláži s přáteli a její krása Dia srazila na kolena. Nemohl na ni přestat myslet a představovat si, jak by v rukách pevně sevřel její křehké bílé tělo. Chtěl se na ni vrhnout se vší zvířecí horlivostí a šukat ji jako mladý býk. A tenhle příměr mu asi vnuknul legendární nápad.

Zeus se proměnil v bílého býka a pomalu k dívce přistoupil. Europa netušila zradu a krotké zvíře začala hladit. Jenže Zeus nechtěl, aby se ho princezna dotýkala jen na hlavě. Když se mu Europa vyhoupla na hřbet, na nic nečekal a rozběhl se přes mělké moře až na ostrov Kréta. Zmatená Europa nevěděla, jak se ocitla tak daleko od domova a když Zeus znovu nabyl lidské podoby, neměla ani sílu se bránit. Nejvyšší bůh se jí zmocnil pod věčně zeleným stromem.

Únos, zvířecí převlek a sex. To stálo na počátku milostného vztahu boha a Europy.
Únos, zvířecí převlek a sex. To stálo na počátku milostného vztahu boha a Europy. (Foto: Wikipedia.org)

Kallistó, hra na lesbickou lásku

Kallistó prý byla výjimečně krásná. Oblíbila si ji i bohyně lovu Artemis a ona se tak stala členkou její družiny. Zeus mladou lovkyni pozoroval už delší dobu, ale nevěděl, jak se jí vetřít do přízně, jak upoutat pozornost dívky tolik oddané bohyni. A protože se říká, že sexualita nikoho z nás není stoprocentně heterosexuální, vytušil Zeus šanci v možnosti svést Kallistó v ženské podobě. Proměnil se tedy v Artemis a užil si lesbických hrátek se smrtelnicí.

Oproti očekávání Kallistó otěhotněla a Artemis ji ze své družiny vyhnala. Plačící dívka oklamaná nejvyšším bohem a zrazená bohyní byla nucena porodit v lese. Diova manželka Héra se za nevěru svého muže pomstila na nejsnadnější oběti - mladou matku proměnila v medvědici. Aby Zeus nějak odčinil neuvážený sex, poměnil v medvěda i syna, který z lehkovážné avantýry vzešel. Pak jeho i Kallistó vyzvedl na oblohu, kde se z nich stalo souhvězdí Velké medvědice a Malého medvěda.

S Kallistó si Zeus užil lesbické hrátky - aby ji dostal, přeměnil se v bohyni Artemis.
S Kallistó si Zeus užil lesbické hrátky - aby ji dostal, přeměnil se v bohyni Artemis. (Foto: ovidsmetamorphoses.blogspot.cz)

Íó, zapíchat si s mračny

Cigaretový dým vycházející z červeně orámovaných ženských rtů. Nádech a výdech a nahá těla na posteli za chvíli obklopuje šedivý mrak. Cigareta po sexu není nic zas tak neobvyklého, představte si ale, že se necháváte šukat kouřem a milence tak pohltíte všemi tělesnými otvory. Íó, princezna z Argu, by mohla vyprávět. I na ní totiž spočinul vilný Diův zrak.

Jeho fantastické představy, v níž ji šukal na všechny možné způsoby a v různých podobách na zemi i na nebi, ho přiváděly na hranici šílenství. Nakonec se proměnil v hustý temný oblak, kterým zakryl zemi. A v téhle podobě proniknul i do Íó. Doslova všude, jediný pór na její pokožce nezůstal nedotčen.

Héra ale nebyla hloupá a okamžitě vytušila, o co jde. Její manžel a triky s počasím? Za tím může být jedině sex nevěrníka! Sestoupila tedy z Olympu a jakmile mezi rozplývajícími se cáry mraků uviděla, jak se nahý Zeus sklání nad krásnou pannou, proměnila ji v krávu. Až o mnoho let později vrátil Zeus ubohé Íó lidskou podobu a ona pak porodila syna Hérakla, který osvobodil Prométhea.

U Ió se Diovi podařilo dostat v podobě mračna do všech pórů jejího těla.
U Ió se Diovi podařilo dostat v podobě mračna do všech pórů jejího těla. (Foto: francescapoliti.deviantart.com)

Vybíráme z e-shopu