Francouzský polibek, francouzák

Francouzský polibek, francouzák

Francouzský polibek (hovorově "francouzák") je druh polibku, při kterém se partneři nelaskají jenom rty, ale i jazykem. Díky tomu je vášnivý, erotický a sexuální.

Obvykle je spojován s pomalejším, romantickým zážitkem. V anglosaském světě se mu říká také „hluboký polibek“ nebo „polibek jazykem“, často se o něm mluví také jako o "první metě".

V jazyku je spousta nervových zakončení, navíc stimulujete partnerovy rty, jazyk či pusu, což jsou všechno erotogenní zóny.

Historie francouzského polibku

Termín francouzský polibek se objevil na začátku 20. století v Americe a Anglii, protože Francie byla tehdy vnímána jako sexuálně odvážnější a uvolněnější země. Francouzský polibek byl ale znám už dříve.

Ve středověku se mu říkalo florentský polibek (italské městské státy byly během renesance sexuálně odvázanější než zbytek Evropy) a křesťanská církev ho považovala za hřích. Ostatně s tímto názorem se u dogmatiků můžete setkat ještě dnes (Bible ovšem francouzský polibek nezakazuje).


Francouzský polibek je i název úspěšné romantické komedie s Meg Ryanovou a Kevinem Klinem

Jak na francouzský polibek

Nejdůležitější ze všeho je uvědomit si, že každý polibek je jiný a při líbání je mnohem důležitější být plně v přítomném okamžiku, než se snažit o perfektní techniku. Každý člověk má jiné preference a co se jedné osobě líbí, další může vadit.

Partnera byste také měli na polibek připravit pohledem do očí či jemnými doteky. Je to forma neverbální komunikace, v níž si můžete připadat jako dva magnety, které to k sobě přitahuje. Pokud naopak máte pocit, že váš protějšek vysílá negativní signály, možná byste se na něj neměli vrhat.

Jak tedy na francouzák?

1) Mírně nakloňte hlavu na stranu, aby se vaše nosy nestřetly. Většina lidí naklání hlavu doprava, ale není to pravidlo.

2) Nebojte se zavřít oči – díky tomu dokážete polibek lépe procítit a budete postupovat více intuitivně.

3) Než se pustíte do francouzského polibku, jenom se líbejte. Začněte velice něžnými doteky rtů, postupně můžete trošičku přitlačit. Poznejte partnerův styl, jeho rty. Nespěchejte! Může uplynout i několik minut, než bude na čase zapojit jazyk.

4) Otevírá váš partner trochu pusu? Můžete mu zkusit něžně olíznout nebo zkousnout ret. Pokud se partner vyděsí, možná potřebuje více času. Jestli naopak reaguje pozitivně, můžete pokročit dál.


Než se vrhnete na líbání, je v celku užitečné projít si následující rady

  Umění francouzského polibku

  • Rychlost - francouzák nemusí být super-pomalý. Když vás zmůže vášeň, možná se na partnera vrhnete rychle a dravě.
  • Hloubka - většina lidí nemá ráda, když jim strčíte jazyk až do krku, takže buďte opatrní, jak hluboko jazykem zajíždíte. Nebojte se ale experimentovat.
  • Tlak - můžete střídat něžné, vášnivé až agresivní polibky, jazykem přitlačit, nebo s ním jenom klouzat po povrchu. 
  • Zuby - můžete partnerovi zkousnout rty i jazyk (ale opatrně, všechno jsou to nesmírně citlivé části těla).

  Francouzské polibky se od klasického líbání až zase tolik neliší
  Skutečné umění francouzského polibku spočívá v tom, abyste zvládli kombinovat vše výše zmíněné tak, aby se polibek nestal monotónním, ale naopak byl zajímavý, smyslný a pohlcující. 

  O dotecích

  Nezapomeňte při francouzáku používat ruce. Dotýkejte se ramen, tváří, vlasů, krku svého partnera způsobem, který souzní s energií polibku.

  • Při polibku je vhodné začít objetím kolem pasu a postupovat po zádech nahoru k ramenům.
  • Doteky krku, tváře a vlasů bývají vrcholem intimity (neboť to jsou nesmírně zranitelné části lidského těla).
  • Oproti tomu sahání na hýždě, ňadra a genitálie mívá už vyloženě sexuální náboj. 

  Jaké chyby lidé obvykle dělají při líbání

  Techniky francouzského polibku

  1) Jemné lechtání

  Polechtejte partnerovy rty špičkou jazyka. Jenom lehce, jako motýlí křídla.

  2) Něžné zamručení

  Zkuste při líbání něžně zamručet slastí. Nejenže dáte partnerovi najevo, jak moc si užíváte, co se právě děje, ale navíc si tak rozvibrujete rty, což může být pro druhého velice příjemné. Ale nepřehánějte to, protože mručení může rozptylovat nebo působit uměle. Čím přirozenější zvuk bude, tím lépe.

  3) Vystřelování

  Můžete jazykem „střílet“ tam a zpátky, jako žába lovící mouchy. Partnera tak dráždíte a sami rozhodujete o síle, hloubce a délce kontaktu. 

  4) Víření

  Víření je vhodné, pokud si chcete s partnerem více pohrát. Můžete kroužit jazykem kolem jeho jazyka nebo je po sobě nechat poskakovat. 

  5) Okusování

  Něžně partnerovi okusujte spodní ret.

  6) Sání

  Ne každý to má rád, ale stojí to za zkoušku. Když vám partner strčí jazyk do pusy, jemně ho nasajte, než ho propustíte.

  7) Invaze

  Odvážná technika vhodná jenom pro páry, které se znají a nemají s francouzskými polibky problémy. Můžete se na partnera vášnivě vrhnout, vtlačit mu jazyk do pusy a kombinovat vystřelování a kroužení jazykem. Ale pozor, ať mu nestrčíte jazyk tak hluboko, že by mu to bylo nepříjemné. 

  8) Putování

  Jazykem nemusíte dráždit jenom jazyk, ale i rty, bradu, tvář, krk. Něžně a romanticky partnera líbejte, lízejte a škádlete. 

  TIP na konec - francouzský polibek pro profíky

  Francouzský polibek obvykle slouží k ozvláštnění líbání, které se ale neskládá pouze z "hrátek s jazykem".

  Možná ale chcete svému partnerovi udělat radost a vydráždit ho promakanou technikou francouzského polibku, která vám poslouží jako perfektní předehra pro vášnivý sex. Dobré rady a tipy jak na věc vám předá Adina Rivers v následujícím videu (překlad rad pod ním):

   • Nalaďte se na sebe
   • Uvolněte svaly ve tváři
   • Drážděte se
   • Dýchejte současně
   • Přibližte se k sobě, co to jde
   • Hrajte si spolu
   • Začněte hravě a pomaličku
   • Uvolněte svůj jazyk
   • Drážděte se a soustřeďte se na obvod rtů
  • Něžně si sajte rty
  • Nechejte jazyky, ať po sobě tančí
  • Občas zastavte
  • Buďte plně v přítomném okamžiku
  • Jemně sevřete partnerovu tvář
  • Měňte rychlost
  • Něžně mu zkousněte rty
  • Hlaďte partnerova záda a nohy (respektive celé tělo)

  Související zdroje


  Související hračky


  Související témata

  Kissing

  Kissing

  Jako kissing lze obecně pojmenovat jakoukoliv sexuální praktiku, při které používáme naše ústa resp. rty k uspokojení partnera.

  Necking

  Necking

  Necking je sexuální nepenetrativní praktika, která je zaměřena na laskání a mazlení od pasu nahoru.

  Předehra

  Předehra

  Sexuální předehra (také erotická) je souhrn emocionálních a fyzických intimních aktů, které mají za cíl vytvořit v druhém...

  Vybíráme z e-shopu