Siderodromophilia, siderodromofílie

Siderodromophilia, siderodromofílie

Siderodromophilia je sexuální vzrušení z vlaků. Jakkoliv je zaznamenané, že tento fetiš existuje, z vědeckého hlediska není ještě prozkoumaný. Sama o sobě je tato parafílie poměrně neškodná, dokud nenarušuje sexuální a partnerský život nebo soukromí ostatních lidí – v takovém okamžiku by se dalo mluvit o deviaci a člověk by měl raději vyhledat psychologickou pomoc. 

Siderodromophilia může odkazovat také na:

1) Sexuální stimulaci vibracemi způsobenými jízdou po kolejích (ideální hlavně pro ženy; může to být podobný pocit, jako když si ženy sedají na nadskakující pračku, aby dosáhly orgasmu).

2) Sexuální vzrušení z vlaků (člověk si může vyvinout i hlubokou emocionální a romantickou vazbu na neživý objekt – tzv. objektofílie – a dokonce s ním mít i sex). Milovníka vlaků teoreticky může vzrušit pouhý pohled na vlaky.

Jelikož ho vzrušuje, jak fungují vnitřky technologických objektů, tak byl v minulosti kvůli své práci opraváře často nevěrný. „Milostná aféra mohla snadno začít rozbitým topením,“ vzpomíná dnes už monogamní milovník na své někdejší milostné aféry.

novinář Frank Thadeusz, z rozhovoru s Joachimem A.

3) Vzrušení ze sexuálních aktivit ve vlaku. To může být spojeno s adrenalinem, že vás při masturbaci či sexu ve vlaku někdo přistihne, exhibicionismem, ale i s jinými fetiši (např. když se muži otírají o druhé lidi ve vlaku intimními partiemi bez jejich souhlasu).

4) Siderodromophilia může být také spojená s hodofílií – sexuálním vzrušením z cestování.

nahota ve vlaku
Exhibiciování ve vlaku je mezi lidmi poměrně oblíbené

Související témata

Exhibicionismus

Exhibicionismus

Exhibicionistům přináší uspokojení veřejná sexuální aktivita nebo odvážné vystavování se. Sexuální vzrušení může pramenit i z možnosti být náhodně viděn při aktu. Exhibicionista ukazuje svůj genitál cizím lidem nečekaně, obnažuje se, masturbuje na veřejnosti apod.... ...

Sexuální deviace

Sexuální deviace

Sexuální deviace označuje takové chování, které vybočuje z hranic stanovené normality, případně sexuálně motivované chování,... Sexuální deviace označuje takové chování, které vybočuje z hranic stanovené normality, případně sexuálně motivované chování, které v příslušné kultuře porušuje sociální normu. Deviace je charakterizována fantaziemi, impulzy či praktikami, které jsou neobvyklé, deviantní či bizarní.... ...

Vybíráme z e-shopu