Co je exhibicionismus, sex na veřejnosti?

Exhibicionismus, sex na veřejnosti

Exhibicionistům přináší uspokojení veřejná sexuální aktivita nebo odvážné vystavování se. Sexuální vzrušení může pramenit i z možnosti být náhodně viděn při aktu. Exhibicionista ukazuje svůj genitál cizím lidem nečekaně, obnažuje se, masturbuje na veřejnosti apod. Patří k nejčastěji se vyskytujícím sexuálním odchylkám a má sklon k častému opakování.

Exhibicionisté touží po pozitivních reakcích, mezi které patří návrh pohlavního styku, obdiv, vzrušení apod. Pokud je reakce negativní (vykřik zděšením, opovržení, strach), jejich napětí opadne a cítí se zahanbeni. Exhibicionista to přesto příště zkusí znovu, dokud se nedočká vytoužené reakce.

Flashing

Flashing je nejčastějším typem exhibicionismu. U žen jde o odhalení prsou vyhrnutím trička či podprsenky. U mužských exhibicionistů je flashing spočívá v odhalení svého penisu, hlazení a masturbaci před nedobrovolným publikem. K sexuálnímu vzrušení jim stačí pohled kolemjdoucí ženy či dívky.

Známé jsou případy úchylů v parku, kdy na sebe exhibicionista upozorní písknutím, odkašláním, nebo lidem znenadání zastoupí cestu a odhalí genitál. Exhibicionista však s objekty zájmu nenavazuje kontakt a kolemjdoucím není nebezpečný, spíše obtěžuje.

Další typy exhibicionismu:

  • Anasyrma - zvedání sukně pod níž není spodní prádlo za účelem odhalení genitálií.
  • Mooning - ukazování hýždí stáhnutím kalhot a spodního prádla. I přes vtipné jednání má za cíl sexuální vzrušení.

Související témata

C-string tanga

C-string tanga

C-string tanga jsou moderním typem spodního prádla, zakrývajícím pouze oblast genitálií. Jedná se o specifický výrobek postavený...

Dogging

Dogging

Dogging je forma sexu na veřejnosti, při níž se sejde skupina lidí. Zatímco dva nebo více z nich mají sex, ostatní je pozorují.

Glory hole

Glory hole

Glory hole (česky šťastná díra) je v podstatě díra ve zdi (nebo ve stole či jiné překážce), skrz kterou probíhá sex.

Kandaulismus

Kandaulismus

Kandaulismus je sexuální praktika (obvyklá zejména pro muže), kdy muž (kandaulista) ukazuje svoji partnerku svlečenou před...

Naturismus

Naturismus

Nudismus je v nejobecnějším významu rekreace bez oblečení. Může se jednat o opalování nahoře i dole bez, o nahou vyjížďku na kole a celou řadu dalších aktivit.

Ninja sex

Ninja sex

Ninja sex je sex na veřejnosti nebo v blízkosti lidí, kterého si nikdo nepovolaný nevšimne.

Sexuální deviace

Sexuální deviace

Sexuální deviace označuje takové chování, které vybočuje z hranic stanovené normality, případně sexuálně motivované chování,...

Shibari

Shibari

Shibari je starověká forma japonského uměleckého provazového bondage.

Siderodromophilia

Siderodromophilia

Siderodromophilia je sexuální vzrušení z vlaků. Jakkoliv je zaznamenané, že tento fetiš existuje, z vědeckého hlediska není ještě prozkoumaný.

Svazování na veřejnosti

Svazování na veřejnosti

Bondage na veřejnosti je variantou bondage pro exhibicionistické nadšence, kde je svázaný partner vystaven možnosti být vidět kolemjdoucími.

Topless

Topless

Topless čili nahoře bez označuje stav, kdy je žena na veřejnosti od pasu nahoru nahá, respektive jsou jí vidět prsa a obvykle i bradavky.

Vybíráme z e-shopu