Australanům se nelíbí erotické pomůcky v regálech supermarketů

Řetězec supermarketů Woolworths stáhnul koncem září z prodeje bateriemi poháněné erotické pomůcky. Stalo se tak po tom, co křesťanští aktivisté vyzvali Australany k národnímu bojkotu tohoto řetězce. Pojďme se na případ podívat blíž a zamyslet se, zda erotické pomůcky patří nebo nepatří do regálů supermarketů.

Australanům se nelíbí erotické pomůcky v regálech supermarketů

Poprask vyvolal jeden malý nábojnicový bateriemi poháněný vibrátor. Erotická pomůcka v hodnotě necelých 25 dolarů (asi 450 korun) obohatila sortiment bezmála 900 obchodů po celé Austrálii, což některé zákazníky pobouřilo.

Na druhé straně firma Durex, která se stala dodavatelem kontroverzního zboží, oslavovala nevídaný úspěch. O tom, že se jejich výrobek dostal na pulty běžných obchodů, hovořili jako o převratu pro všechny výrobce erotických pomůcek. Ten se však nakonec nekonal, a to hlavně díky protestům australské křesťanské organizace pro ochranu rodiny.

Vibrátor na klitoris z řady Durex play, který musel být v Austrálii stažen z prodeje v supermarketech Woolworths
Vibrátor na klitoris z řady Durex play, který musel být v Austrálii stažen z prodeje v supermarketech Woolworths

Roslyn Phillipsová, jakási nejmenovaná tisková mluvčí této organizace, uvedla, že „erotické pomůcky patří do sexshopů, a současně vyzvala občany k bojkotu obchodů řetězce Woolworths. Za organizaci se posléze vyjádřila i oficiální tisková mluvčí Terri Kelleherová, která skrz média sdělila, že „rodiče nemají při každém nákupu zapotřebí dětem pořád vysvětlovat, k čemu tyto výrobky slouží.“

Prodej erotických pomůcek v supermarketech má však i své zastánce. Mnohým totiž přijde nelogické, že odpůrci nemají problém s tím, že už dnes jsou v běžných obchodech k dostání například kondomy nebo tubičky s lubrikačními gely, ale vibrátory jim přijdou pobuřující.

U nás běžně narazíte na lubrikační gely v oddělení drogerie, nebo na kondomy u pokladny. Výjimkou nejsou ani vibrační kroužky, které do mnoha českých řetězců dodává právě firma Durex. Ty patří do jejich řady Durex play, jejíž součástí jsou právě i v Austrálii kontroverzní vibrátory na klitoris.

Jaký názor máte na erotické pomůcky na pultech supermarketů vy? Nakupujete erotické zboží v supermarketu, nebo jste na to příliš stydliví? A uvítali byste rozšíření sortimentu vašeho oblíbeného obchodu o sexuální hračky? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem.


Související hračky