Leather fashion - vše o erotickém koženém oblečení

Kožené oblečení je slušivé a značně erotické. Fetišistů, kteří raději upřednostňují "hrubou" sílu tohoto přírodního materiálu, není málo. Oblečení a erotické pomůcky z kůže mají několik předností oproti prádle a pomůckám z jiných materiálů, např. koženky nebo lacku. Kůže více vydrží, příjemně voní a pro oblast erotiky se z ní vyrábí nepřeberné množství BDSM doplňků, postrojů, oblečků i spodního prádla.

Leather fashion - vše o erotickém koženém oblečení

Korzety, dámská body, kalhotky, slipy, masky na hlavu, obojky, podvazky, šaty, kalhoty a erotické boty. To je jen krátký výčet toho, co si můžete z kůže pořídit do vaší ložnice. Než se však vrhneme na konkrétní kusy, povíme si něco o tom, jak a kde můžete fetiš oblečení z kůže pořídit.

Autor úvodní fotografie Michael Culhane (Solus Photography).

Jak nakupovat kožené erotické oblečení

Oproti zahraničí není v České republice k sehnání tolik pomůcek a oblečení, které jsou určeny přímo pro sexuální využití. U nás narazíte častěji na erotické oblečení z latexu než z kůže. Nechte-li si svůj kožený šatník doplnit v zahraničí či zahraničních e-shopech, vyrazte do obchodů pro příznivce hnutí emo, gothic a v neposlední řadě i pro metalisty.

Celokožený fetiš oblek s maskou
Celokožený fetiš oblek

Praktické rady při nákupu koženého oblečení

Při nákupu koženého oblečení jsou klíčové dvě věci – správná velikost a kvalita materiálu. Nejprve tedy k výběru vaší velikosti. Stejně jako u latexu, i u kůže platí, že bychom se měli držet své konfekční velikosti (přehlednou tabulku najdete v článku: Latex fashion – výběr oblečení, leštění a údržba latexu). Nicméně kůže je pružná a můžete zvolit o jednu velikost menší než si běžně kupujete oblečení – 4asem se roztáhne. Těsnější kožené oblečení může být pro příznivce BDSM velmi vzrušující už samo o sobě. Záleží-li vám na pohodlí, vyberte si raději vaši skutečnou velikost.

  • Pozor: U masek na hlavu může být velikost menší, než je ta vaše, nejen nepohodlná, ale i nebezpečná (ztížené dýchání). Při nákupu masek se vždy držte svého obvodu krku a obvodu hlavy.
Hardcore kožené kalhoty s přezkami.
Kožené kalhoty, pro hardcore fandu kůže i na běžné nošení. LustFashion.de

Pokud nakupujete v kamenných obchodech, není na škodu si kožené oblečení vyzkoušet. Z hygienických důvodů se nedovoluje zkoušení spodního koženého prádla. Zde se musíte držet vaší konfekční velikosti a odhadu tzv. od oka. Ničeho se nebojte, přirozená roztažnost kůže nám zajistí, že i ne přesná velikost nám bude sedět.

Jaký druh kůže vybrat?

Kožené oblečení a erotické pomůcky se vyrábí z jemnějších druhů usní jako je teletina, jehnětina, kozina a jelenina. Hovězí a vepřová kůže jsou hrubší a oblečení z nich není tak příjemné na nošení. Kdo hledá něco luxusnějšího, může si pořídit oblečení z klokaní kůže či kozlečiny.

Kůže vs. koženka

Koženkové kalhoty jsou sice pěkné, ale méně vydrží.
Koženkové kalhoty vydrží mnohem méně, než kalhoty kožené.

Při nákupu si dávejte pozor, abyste si kůži nespletli s koženkou. Koženka není v žádném případě přírodní materiál, ale plast nanesený na textil. Koženka je sice levnější a na první pohled vypadá stejně, ale zdaleka nevydrží stejně jako kůže a časem popraská. Při náročnějších praktikách by mohlo koženkové prádlo rupnout úplně.

Jak rozeznat koženku od kůže

Rozeznat kůži od koženky je někdy velmi těžké, přesto pro vás máme několik tipů. Hlavním rozpoznávacím znamením je povrchová struktura – kůže má viditelné stopy po chlupech, u koženky strukturu buď nenajdete (zcela hladký povrch), nebo je nepřirozeně pravidelná.

Nový chyták na zákazníky je tzv. přírodní koženka (natur kůže, recyklovaná kůže apod.). Ta je vyráběná z rozemletých kůží spojených lepidlem a vlastnosti má podobně špatné jako klasická koženka.

Test se zapalovačem

  • Chcete-li zjistit, jestli máte doma kůži nebo koženku, použijte k tomu jednoduchý pokus se zapalovačem. Opatrně přibližte plamen ohně na méně viditelnou hranu nebo ke švu. Koženka se ihned sežehne a ucítíte typický pach pálení umělé hmoty. Naopak u pravé kůže to chvíli trvá, než začne na plamen reagovat. V kamenné prodejně se bude prodejce testu ohněm z pochopitelných důvodů bránit.

Ukázka struktury pravé kůže

Pravá přírodní kůže Pravá kůže - struktura Pravá kůže - telur

Ukázka struktury syntetické kůže (koženky)

Struktura koženky je často pravidelná Koženka - syntetická kůže Umělá PVC kůže - koženka

Údržba koženého oblečení a doplňků

Impregnační sprej na kožené prádlo a doplňky.
Impregnační sprej na kožené prádlo.

Tělní tekutiny, bláto, déšť, ale i saponáty a další látky kůži neprospívají. Abychom nemuseli kupovat příliš často nové kožené přírůstky (i když koženého oblečení není nikdy dost), je třeba se správně o ně starat.

Nejdříve je nutné zbavit kůži nečistot namočeným hadříkem. Platí, že špína se stírá a nikoli drhne. Při použití saponátu hrozí riziko vzniku skvrn, ale použít je můžeme, když oděv po čištění důkladně opláchneme.

Poté je třeba nechat kůži schnout při pokojové teplotě, rozhodně nepoužívejte radiátor či dokonce kamna. Nakonec u hladkých usní je třeba čas od času je naimpregnovat. K impregnaci kůží můžete zakoupit speciální přípravky – spreje pro impregnaci, různé tuky a oleje na kůži. V případě nouze postačí i modrá Indulona.

Druhy erotického koženého oblečení

Mnozí fetišisté preferují buď konkrétní kus oblečení, na který jsou zaměření (např. korzet, sukni, masku), nebo jednotný outfit. Mezi ty nejznámější styly, které hojně využívají kůži, patří již zmíněný gothic, metal a emo. Nejpopulárnějším v BDSM subkultuře je však první jmenovaný – tedy gothic styl.

Jedna z mnoha správných gotiček :)
Správná gotička :)
Zdroj: GothicSluts.com

Gothic styl a jeho kožené krásy

Gothic se vyznačuje tzv. potlačením pohlavnosti, to znamená, že muži nosí kožené sukně, obojky, malují si nehty na černo a ženy jsou pro změnu oblečené v těsných kožených kalhotách a ověšené řetězy.

Určit přesně, jak vypadá gothic styl, je nemožné, protože kolik je lidí, tolik je názorů. Avšak samotná stylizace do gothic stylu je značně pornografická a mnohé oblečení v obchodech orientovaných na tuto módu se většině fetišistů bude zamlouvat. V České republice je nemálo gothic srazů, ze kterých sexualita a kůže jenom čiší.

Velký výběr z gothic oblečení, naleznete např. v e-shopu Nosferatu.

Outfit inspirovaný metal, emo či gothic módou.
Outfit inspirovaný metal, emo či gothic módou.

Metal a emo styl v koženém oblečení

Člověk milující kožené oblečení by se rozhodně neměl vyhnout ani obchodům s metal a emo módou. V obou stylech nalezneme krásné kožené oděvy a mezi nimi například široký výběr vysokých bot, které uspokojí mnohé zájemce.

Solidní výběr z emo a metal oblčení má například obchod Nosferatu.

Krása kožených masek

Masky jsou velmi populární nejen při různých pony či dogplay hrátkách, ale najdou využití i v "klasickém" BDSM vztahu. Mnohé masky mají taktéž zvýrazněné určité části (například rudý otvor na ústa) či jsou opatřené zipy a přídavnými "zařízeními" (klapky na oči, roubík apod.). Kožené masky mohou taktéž vypadat jako brýle na spaní nebo mít vyztužené kovové části, které nedovolují otrokovi zavřít pusu (hojně používáno při technice facefuck).

Základní kožené masky lze sehnat již kolem tisíce korun a určitě splní svůj účel. Dražší masky z kůže se pak pohybují v řádech několika tisíc. Jedná se zejména o masky, které připomínají např. hlavu kočky, psa nebo koně. Opravdu krásné a do nejmenšího detailu propracované kousky se pak vyšplhají i k pěti tisícům korun.

Luxusní maska pro ponyplay hrátky.
Luxusní maska pro ponyplay hrátky.
Postroj na hlavu s latexovým roubíkem
Postroj na hlavu s latexovým roubíkem.
Maska psa pro dogplay.
Maska psa pro dogplay, ideálná pro ztrátu osobnosti.
Zdroj: stockroom.com

Udělej si sám koženou masku

Pokud nechceme shánět celou masku nebo nám to nedovolí finance, není tak složité si masku vyrobit vlastnoručně. Jednotlivé kůže se cenově pohybují podle tloušťky, přičemž lze použít kůži od tloušťky 2 mm do 5 mm. Vhodné kůže lze najít na historických trzích nebo si je lze objednat přes internet. Telecí kůže o rozměru přibližně 0,5 m na 0,5 m o tloušťce 2 mm stojí okolo 200 Kč.

Z kůže lze snadno vyrobit masku na oči, obojek na krk a další pomůcky dle vlastní fantazie. Jakožto člověk, který rád pracuje s kůží, ovšem doporučuji, abyste si na šití i třeba jen jednoduchého roubíku vyhradili dostatek času. I když základní střihy nejsou složité a šití je jednoduché, po chvíli zaručeně nebudete cítit prsty.

Na druhou stranu taková dvouhodinová předehra, kdy si je nucen otrok vyrobit masku, nemusí být k zahození.

Kožené obojky (nejen) pro D/s

Kožené obojky jsou kapitola sama pro sebe. Jejich nošení je spjaté s minulostí a používají se hlavně v D/s vztahu. Ať už jsou celokožené nebo doplněné o kovové cvočky, pyramidky nebo kroužky pro vodítka, plní vždy účel podřízenosti otroka. Se spoutanýma rukama je to výborná kombinace – můžeme si otroka vést po místnosti nebo i po přelidněné ulici (public sex) a tím mu dopřát dostatek ponížení (humiliation).

V sexshopech samozřejmě najdeme i kožené obojky pro roleplay, na různé erotické hry a to nejen v černém provedení. Ti co zrovna neholdují BDSM si mohou v emo obchodu pořídit sexy obojek, vhodný např. na party.

Stylový růžový obojek pro subínku.
Stylový růžový obojek bude subínce jistě slušet.
Zdroj: leatheretc.com
Klasický obojek oblíbený v D/s vztahu.
Klasický obojek oblíbený v D/s vztahu.
Sexy obojek vhodný i na party.
Sexy obojek vhodný i na party.

Korzety pro muže i ženy

Korzety patří mezi erotické oblečení, se kterým se nemusíte bát vyjít do společnosti. Kožené korzety jsou pak obzvlášť slušivé a variabilita vzhledu je ohromná. Velký výběr kožených korzetů se všemi typy vázání i s postrojem na nohy lze nalézt kromě sexshopů i v metal, emo či punk obchodech. Ceny základních kožených korzetů se většinou pohybují od 1500 Kč výše. Pokud chcete jedinečný kousek, můžeme si ho nechat ušít na míru. Takový kožený korzet vás vyjde přibližně na 3000 Kč a více.

Kožený korzet se zipem.
Klasický kožený korzet se zipem.
Svázaná dychtivá blondýnka v koženém oblečku

Svázaná dychtivá blondýnka v koženém oblečku.
Kožený komplet - top, korzet a sukně.
Kožený komplet - top, korzet a sukně.

Kožené postroje pro bondage

Opravdovou lahůdkou jsou speciálně vyrobené kožené postroje pro bondage (svazování). Cena se pohybuje kolem 2000 Kč, ale milovníci koženého oblečení a bondage určitě nebudou své investice litovat.

Jednotlivé kožené postroje jsou doplněné o železné kroužky na lana či pouta, která lze připnout k posteli. Některé typy se navlékají na celé tělo a krk. Některé jsou určeny pro praktiky asfyxie (škrcení, breathplay).

Elegantní kožené body s přezkami.
Elegantní kožené body s přezkami.
Jednoduchý kožený postroj s řetízkam v rozkroku.
Jednoduchý kožený postroj s řetízkam v rozkroku.
Postroje na bondage mají spoustu přezek k uchycení pout.
Postroje na bondage mají spoustu přezek k uchycení pout.
Domina mučí otroka visícího v postroji
Domina mučí otroka v postroji, svázaného koženou kazajkou.

Kožené slipy, trenky a kalhotky

Kožené slipy, trenýrky i kalhotky bývají doplněny o různé kovové kroužky či zámky, které brání erekci. U zámků pak lze kontrolovat některé tělesné potřeby svého otroka. Kalhotky i slipy mohou být na zip či šněrovací, nebo na sponu. Ať už budete vybírat jakékoli, nezapomeňte se držet své velikosti.

Kožené slipy s cvočky a otvorem na penis
Kožené slipy s cvočky a otvorem na penis
Trenky s oboustraným zipem
Trenky s oboustraným zipem
Sexy kalhotky se zámkem cudnosti
Sexy kalhotky se zámkem cudnosti

Rada na závěr

Ať už jste gurmán nebo gurmet přes kůži, ať už vám stačí zajít do malého kamenného obchodu se sortimentem pro motorkáře nebo metalisty, či potřebujete osobní konzultace s vaší švadlenou, nezapomeňte, že je třeba si každý zakoupený kus důkladně prohlédnout (pevnost švů, kvalita kůže – zda není někde sedřená atp.). Není nic horšího než být zklamaný z nově pořízeného kousku.

Všem čtenářům přeji krásné nakupování a zážitky s kůží.

Vybíráme z e-shopu