Nadace manželů Gatesových nabízí 100 000 USD vynálezci inovativního kondomu

Jsou levné, jejich výroba není složitá a jsou snadno dostupné i v těch nejzapadlejších koutech světa. Kondomy nejenom, že brání nechtěnému početí, ale jejich používáním lidé předchází přenosu pohlavních chorob. Jenže sex s nimi většině párů nepřináší tolik potěšení jako milování bez kondomu. Revoluci ve světě kondomů se rozhodla popostrčit Nadace Billa a Melindy Gatesových.

Nadace manželů Gatesových nabízí 100 000 USD vynálezci inovativního kondomu

Dostat se do kontaktu s tělem partnerky spermatu znemožňuje tenká vrstva latexu, u běžných kondomů silná 0,05–0,1 mm. Tato bariéra však citelně tlumí i rozkoš a to je hlavní důvod, proč je používání kondomu, zejména muži, tolik odmítáno.

Změnit tento odmítavý postoj k preservativům se rozhodli Bill a Melinda Gatesovi, jejichž nadace vypsala odměnu 100 000 USD za vynález inovativního kondomu. Ten by měl dosahovat stejné účinnosti, jako v současnosti běžně užívané kondomy a současně neupírat mužům ani ženám rozkoš ze sexu.

Skládací kondom Origami
Budou skládací kondomy Origami oblíbenější, než klasické kondomy?

Ve své výzvě Gatesovi odhadují, že se na celém světě vyrobí každý rok 15 miliard kondomů, které použije 750 milionů párů. Přitom design se od dob, kdy muži kondomy nahrazovali ovčími střívky, změnil jen minimálně. Nyní dle Nadace Gatesových přichází vhodná chvíle pro kondomy nové generace.

Prorazit na trhu s revolučním kondomem se přitom již několik výrobců pokusilo. Vzpomeňme na německý kondom ve spreji, který se řadí spíše mezi neúspěšné pokusy. O mnoho nadějnější se zdá projekt společnosti Origami condoms. Tento výrobce přichází s kondomy pro muže i ženy, díky kterým je sex s ochranou přirozenější a o mnoho příjemnější, než při použití běžného kondomu. Shlédněte video a posuďte sami.


Video: Srovnání ORIGAMI a latexových kondomů.

Související hračky