Vše o kondomech 4/4 - zajímavosti ze světa prezervativů

Víte, co je kondoměřič nebo jak vypadá origami kondom? Přečtěte si o největších zajímavostech v kondomovém průmyslu. Zjistíte třeba, jak vypadá největší prezervativ na světě nebo jak na kondom zahrát písničku. Přejeme příjemnou zábavu.

Vše o kondomech 4/4 - zajímavosti ze světa prezervativů

Kondoměřič – změří velikost penisu

Condometric jsou originální kondomy, na kterých jsou po straně zakresleny hodnoty jako ze školního pravítka. Můžete tak zjistit, kolik centimetrů vaše chlouba měří a nemusíte u toho ponižujícím způsobem šermovat pravítkem. Kondomy jsou z latexu a mají běžnou nominální šířku 54 mm a maximální délku 25 cm. Pomocí těchto kondomů můžete odhadnout i vaši sexuální výkonnost. Ti nejzdatnější milenci prý dokáží natištěnou stupnici během sexu zcela sešoupat. Jen škoda, že měřítko končí na 25 cm, nám v redakci by byly moc malé Smajlík - úsměv

Condometric
S Condometric nemusíte šermovat pravítkem

Kondom ve spreji

Zajímavou inovací erotického průmyslu se zdají být kondomy ve spreji, které vyvíjí německá firma Vinico. Ztopořený úd se vsune do duté plechovky, ve které jsou po obvodu umístěny trysky. Ty na penis nastříkají tenkou vrstvu latexu, který po ztuhnutí vytvoří kondom svému majiteli přesně na míru.

Pokud se vám to nezdá příliš praktické, máte pravdu. Ztvrdnutí latexu trvá několik minut, během kterých se penisu nesmí nic dotknout, aby se vrstva nepoškodila. V té nejméně vhodné chvíli si tedy musíte dát pohov a pohov si dá pravděpodobně i erekce. Problematická se také ukázala absence duté špičky - rezervoáru na ejakulát. Alespoň už víme, že tudy cesta nevede.

Kondomy ve spreji
Strkat penis do téhle plechovky ještě nějakou dobu nebudeme. 

Hřející kondom X2 posilující erekciV roce 2009 začala americká firma Lifestyle vyrábět kondomy X2, které mají napomáhat tvrdší erekci. X2 obsahují po obou stranách prokrvující lubrikační gel s přídavkem L-argininu. Ten se používá jako afrodisiakum a při léčbě erektilní dysfunkce. Další látky v lubrikantu zvyšují průtok krve intimními místy a tím zvyšují potenci.

Zdá se to jako skvělý nápad – problémy s nízkou citlivostí a ochabnutím erekce při použití kondomu jsou jednou z hlavních nevýhod této antikoncepce. Zkušenosti uživatelů X2 jsou však smíšené – kondom nejdříve příjemně hřeje, později intimní partie nepříjemně rozpaluje. Kde udělali američtí inženýři chybu?

Skvělá alternativa: Pokud potřebujete trochu prokrvit intimní partie, existují i hřejivé kondomy, které vám pindíka neuvaří (koupíte je tady).

Hřející kondomy X2
Ideální pomůcka pro ty, co chtějí mít penis v ohni.

Nejtenčí kondomy – téměř průhlednéDruhou možností, jak omezit ztrátu citlivosti, je použití co nejtenčích kondomů. Tloušťka latexové vrstvy u standardních kondomů je 0.06 mm, u nejmodernějších je to pouze 0.04 mm. Tenčí latexové kondomy už jsou náchylné k prasknutí, proto se kondomový průmysl obrátil na moderní materiály.

Kondomy z polyuretanu (PU) a dalších moderních materiálů umožňují snížit tloušťku až na 0,015 mm bez rizika protrhnutí. Jsou téměř průhledné a prožitek s takovým kondomem se velmi blíží sexu bez ochrany. O kvalitě PU kondomů svědčí to, že se používají i při natáčení porna. 

Výběr z nejtenčích kondomů na trhu:

Nejtenčí kondomy na světě
Nejtenčí kondomy na světě jsou vhodné i pro alergiky

Největší sériově vyráběné kondomy

Rozdíly ve velikosti běžně prodávaných kondomů nejsou příliš velké (ale situace je mnohem lepší než před lety). Je to dáno zejména velkou roztažností a přizpůsobivostí latexu. Největší sériově vyráběné kondomy mají šířku 6.9 cm a délku 22.3 cm. Velké kondomy vyrábějí např. firmy My.Size, Pasante nebo Durex.

Máte velký penis? Gralulujeme, kondomy pro nadměrná nádobíčka najdete zde

Největší kondom na světě

1. prosince 2005 byl v brazilském Buenos Aires odhalen největší kondom světa. Růžový prezervativ natažený přes obelisk na náměstí měřil 63 metrů na délku a 3-4 metry v průměru. Brazilci tímto podpořili světový den boje proti AIDS.

Největší kondom na světě
V takové "pláštěnce" by se ztratil asi každý.

Kondomy ve tvaru lízátek

Pro stydlivé povahy vyrábí americká firma Dahui Latex kondomy ve tvaru lízátek, což má usnadnit trapné chvíle v drogerii jejich při nákupu. Lízátkové kondomy jsou také oblíbeným dárkem. Vyrábějí se s příchutí čokolády, banánů nebo jahod. K lízání však určeny nejsou, přestože vypadají jako pravá cukrovinka.

Kondomy ve tvaru lízátek
Lízli byste si?

Nejpodivnější krabičky a obaly

Kondomový průmysl na nás chrlí každý rok miliony gumových kamarádů a výrobci nás stále překvapují novým designem obalů a krabiček. Občas se objeví výtvory tak bizarní, že by je za krabičku kondomů považoval málokdo. Experti jsou v tomto Japonci a proto jsme vybrali několik jejich unikátů, které vás určitě pobaví.

Šukej jako veverka
Japonské kondomy - když chcete šukat jako veverky
Japonské prezervativy
Roztomilé kondomy s příchutí medu
Japonské kondomy
Fantazie Japonců nezná mezí

Origami kondomy

A u Japonska ještě chvíli zůstaneme. Zakladatelem podivných Origami condoms je Danny Resnic, který se při výrobě inovativních kondomů nechává inspirovat japonskými skládačkami z papíru. 

Origami kondomy měly být řešením problematického nasazování běžných prezervativů - jejich nasazování nemělo zabrat déle ne tři sekundy. Oproti běžnému kondomu, který se musí rolovat, jsou origami kondomy poskládané, a tak je stačí jednoduše „rozložit“ podél penisu. Navíc origami kondomy se budou vyrábět ve „volnějším střihu“, tudíž i jejich sundávání po styku by mělo být o mnoho snazší.

Origami Condoms se však nikdy nepodařilo dostat do sériové výroby. Revoluce v bariérové ochraně se tedy nekoná. 

Origami kondom
Jaký je sex s Origami Condoms se už pravděpodobně nikdy nedozvíme.

Video: Kondom jako hudební nástroj

To nejzajímavější na konec!  Snad každý z nás někdy nafukoval kondom do obřích rozměrů, nasazoval si jej na hlavu nebo jej plnil vodou a pak jej házel jako vodní bombu. Dokonce jsme před časem publikovali článek o tom, jak vám v divočině může kondom zachránit život. Nyní jsme objevili dvě starší videa, která nevšední formou propagují používání kondomů.

Use condoms

Jednodušeji a výstižněji už to ani říct nejde. Video pocházející z dílny 3 švédských kreativců, kteří si dohromady říkají kollektivet livet.

Video: Dvouminutový hudební počin vyzývá k bezpečnému sexu. (zdroj Youtube.com)

Vybíráme z e-shopu