Vše o kondomech 4/4 - zajímavosti ze světa prezervativů

Poslední díl seriálu o kondomech bude oddechový. Čekají vás nejpodivnější výrobky kondomového průmyslu, např. prezervativ měřící délku penisu a kondom ve spreji. Zjistíte, jak vypadá největší prezervativ na světě, kondom posilující erekci a jakou ochranu používají pornoherci. Závěrem se pobavíte nad bizardními japonskými krabičkami od prezervativů. Přejeme příjemnou zábavu.

Vše o kondomech 4/4 - zajímavosti ze světa prezervativů

Kondoměřič – změří velikost penisu

Condometric jsou originální kondomy, na kterých jsou po straně zakresleny hodnoty jako ze školního pravítka. Můžete tak zjistit, kolik cm vaše chlouba měří a nemusíte u toho ponižujícím způsobem šermovat pravítkem. Kondomy jsou z latexu a mají běžnou nominální šířku 54 mm a maximální délku 25 cm. Pomocí těchto kondomů můžete odhadnout i vaši sexuální výkonnost. Ti nejzdatnější milenci prý dokáží natištěnou stupnici během sexu zcela sešoupat. Kondoměřiče prodává španělský eshop Curiosity.com. Je škoda, že měřítko končí na 25 cm, nám v redakci by byly moc malé Smajlík - úsměv

Condometric - měření velikosti přirození Condometric - prezervativy s pravítkem Kondoměřič změří délku penisu
Kondomy ve spreji

Kondom ve spreji

Zajímavou inovací erotického průmyslu se zdají být kondomy ve spreji, které vyvíjí německá firma Vinico. Ztopořený úd se vsune do duté plechovky, ve které jsou po obvodu umístěny trysky. Ty na penis nastříkají tenkou vrstvu latexu, který po ztuhnutí vytvoří kondom svému majiteli přesně na míru.

Pokud se vám to nezdá příliš praktické, máte pravdu. Ztvrdnutí latexu trvá několik minut, během kterých se penisu nesmí nic dotknout, aby se vrstva nepoškodila. V té nejméně vhodné chvíli si tedy musíte dát pohov a pohov si dá pravděpodobně i erekce. Problematická se také ukázala absence duté špičky - rezervoáru na ejakulát. Alespoň už víme, že tudy cesta nevede.

Schéma kondomů ze spreji
Schéma kondomu ze spreji – latex se nanese na penis tryskami v duté plechovce.

Hřející kondom X2 posilující erekci

Lifestyles X2 - pálivé kondomy
Pálivé kondomy
Lifestyles X2

V roce 2009 začala americká firma Lifestyle vyrábět kondomy X2, které mají napomáhat tvrdší erekci. X2 obsahují po obou stranách prokrvující lubrikační gel s přídavkem L-argininu. Ten se používá jako afrodisiakum a při léčbě erektilní dysfunkce. Další látky v lubrikantu zvyšují průtok krve intimními místy a tím zvyšují potenci.

Zdá se to jako skvělý nápad – problémy s nízkou citlivostí a ochabnutím erekce při použití kondomu jsou jednou z hlavních nevýhod této antikoncepce. Zkušenosti uživatelů X2 jsou však smíšené – kondom nejdříve příjemně hřeje, později intimní partie nepříjemně rozpaluje. Kde udělali američtí inženýři chybu?

Nejtenčí kondomy – téměř průhledné

Pasante Unique - nejtenčí kondomy na světě
Nejtenčí kondomy na světě
Pasante Unique
Tenké polyuretanové kondomy Protex 0.02 mm
Velmi tenké kondomy
Protex 0.02 mm

Druhou možností, jak omezit ztrátu citlivosti, je použití co nejtenších kondomů. Tloušťka latexové vrstvy u standardních kondomů je 0.06 mm, u nejmodernějších je to pouze 0.04 mm. Tenčí latexové kondomy už jsou náchylné k prasknutí, proto se kondomový průmysl obrátil na moderní materiály.

Kondomy z polyuretanu (PU) a dalších moderních materiálů umožňují snížit tloušťku až na 0.02 mm bez rizika protrhnutí. Jsou téměř průhledné a prožitek s takovým kondomem se velmi blíží sexu bez ochrany. O kvalitě PU kondomů svědčí to, že se používají i při natáčení porna. Bohužel se těžko shání a jsou cca 3–5x dražší než běžné kondomy z gumy.

Výběr z nejtenčích kondomů na trhu:

  • Ne-latexové: 0.015 mm - Pasante Unique (syntetická pryskyřice AT-10), 0.02 mm - Sagami Original (polyuretan), 0.028 mm - Protex 0.02 (polyuretan)
  • Latexové: 0.047 mm - Durex Sensi Thin, 0.047 mm - Crown Skinless Skin

Největší sériově vyráběné kondomy

Rozdíly ve velikosti běžně prodávaných kondomů nejsou příliš velké. Je to dáno zejména velkou roztažností a přizpůsobivostí latexu. Největší sériově vyráběné kondomy mají šířku 5.8 cm a délku 21 cm, což je pouze o 30% větší objem, než standardní nominální šířka 5.2 cm a délka 20 cm. Velké kondomy vyrábí např. firma Trojan (Magnum XL) nebo Durex (XXL Condoms).

Největší kondom v Buenos Aires bojoval proti AIDS

Největší kondom na světě

1.prosince 2005 byl v brazilském Buenos Aires odhalen největší kondom světa. Růžový prezervativ natažený přes obelisk na náměstí měřil 63 metrů na délku a 3-4 metry v průměru. Brazilci tímto podpořili světový den boje proti AIDS.

Prezervativy ve tvaru lízátek

Kondomy ve tvaru lízátek

Pro stydlivé povahy vyrábí americká firma Dahui Latex kondomy ve tvaru lízátek, což má usnadnit trapné chvíle v drogerii jejich při nákupu. Lízátkové kondomy jsou také oblíbeným dárkem. Vyrábí se s příchutí čokolády, banánů nebo jahod. K lízání však určeny nejsou, přesto že vypadají jako pravá cukrovinka.

Nejpodivnější krabičky a obaly

Kondomový průmysl na nás chrlí každý rok miliony gumových kamarádů a výrobci nás stále překvapují novým designem obalů a krabiček. Občas se objeví výtvory tak bizardní, že by je za krabičku kondomů považoval málokdo. Experti jsou v tomto Japonci a proto jsme na závěr vybrali několik jejich unikátů, které vás určitě pobaví.

Japonské kondomy s logem souložících veverek
Japonské kondomy – když chcete šukat jako veverky.

Prezervativy parodující tyčinky Kit-Kat.
Prezervativy parodující tyčinky Kit-Kat. Dej si pauzu, dej si Kit Sack.

Gundam anime kondomy s roboty Gundam kondomy - sběratelská edice Prezervativy s logem anime sexuálních robotů
Kondomy ve stylu japonského anime – Gundam sexuální roboti

Kondomy s koněm - Super Big Boy

Cože, kondomy pro koně?

Když vytáhnete tuhle krabičku na noční stolek, je pravděpodobné, že vaše drahá polovička s křikem uteče z ložnice. Dle slov výrobce má kůň na obalu zdůraznit, že jde o velké XL kondomy, navíc s novou nezaměnitelnou vůní. Firmě Okamoto samozřejmě přejeme, ať se jim tato koňská rarita dobře prodává Smajlík - úsměvSouvisející hračky