Návrat ke kořenům: dřevěná dilda a vibrátory

Dřevo je tradiční materiál na výrobu kdečeho. I první erotické pomůcky se vyráběly ze dřeva, než je ve 20. století převálcovaly plasty. V současnosti se dřevěná dilda a vibrátory vrací na scénu, a to zejména v luxusním provedení. Dnes se podíváme na polského výrobce Eco-Vibrator a na česká dřevěná dilda z exotických dřevin My WooDi.

Návrat ke kořenům: dřevěná dilda a vibrátory

Jak již bylo v úvodu naznačeno,  dřevo patřilo po staletí mezi tradiční materiály pro výrobu erotických pomůcek. Například středověcí Číňané používali k sexuálním hrátkám dřevěná lakovaná dilda s texturovaným povrchem. Dřevo je materiál přírodní, tudíž snadno dostupný, poměrně tvárný a dostatečně tvrdý, takže vlastně k výrobě umělých penisů téměř ideální.

Výhodou dřevěných erotických hraček je, že tento materiál se velmi rychle přizpůsobí teplotě lidského těla. Navíc danou teplotu dokáže udržet déle než ostatní hojně využívané materiály a tím, dle slov výrobců, poskytne uživateli dokonalý pocit souznění s přírodou.

Povrch dřevěných vibrátorů a dild je lakován, takže nemusíte mít strach z toho, že by vám snad někde v intimních partiích mohla uvíznout tříska. Tato úprava dále dodává výrobkům nejen elegantní vzhled, ale povrch je pak lesklý a téměř dokonale hladký. Díky tomu je údržba dřevěných erotických pomůcek stejně jednoduchá jako například u těch vyrobených ze silikonu, kdy je stačí po použití opláchnout mýdlovou vodou. Oproti silikonovým erotickým hračkám mají však ty ze dřeva ještě jednu výhodu, nemusíte se bát je používat v kombinaci s lubrikanty na bázi silikonu a samozřejmě i vody nebo oleje. Ochránce životního prostředí navíc potěší, že dřevěná dilda jsou dokonale přírodní a samozřejmě 100% ekologická.

Všech těchto pozitivních vlastností dřeva se rozhodli využít někteří výrobci erotických hraček a začali zpracovávat kusy dřeva do falických tvarů. Vznikají tak zajímavé kousky, které ocení nejen eko-maniaci, ale i milovníci jednoduchosti, elegance, vkusu a luxusu.

Eco-vibrator – 100% přírodní vibrátory vyráběné s vášní

Dřevěné vibrátory od společnosti Eco-vibrator
Dřevěné vibrátory od společnosti Eco-vibrator

Eco-vibrator je polská společnost nabízející ručně vyráběné vibrátory ze dřeva. Jejich výrobky jsou k dostání především na webu DaWanda.com, kde se setkávají nabídky ručně vyráběných produktů přímo od výrobce (obdobou tohoto webu je u nás Fler.cz).

Vibrátory Eco-vibrator jsou středně velká dřevěná dilda se zabudovaným vibračním zařízením. Nabíjení je řešeno jednou klasickou AA baterií, výrobce bohužel neuvádí, jak dlouho na jedno nabití přístroj vydrží v chodu.

U tohoto polského výrobce si můžete vybrat vibrátor v pěti různých tvarech a nespočtu barevných variací. Jeden vás vyjde na necelých 24EUR, tedy v přepočtu nějakých 600 Kč.

My WooDi – dřevěná dilda z Čech

Dřevěné dildo a vibrátor od My WooDi
Dřevěné dildo a vibrátor od My WooDi

Po dřevěných dildech není nutné se poohlížet někde daleko za hranicemi, i čeští zákazníci mohou podpořit domácí výrobu a zakoupit si vlastní dřevěný skvost za Koruny. Výrobce dřevěných dild My WooDi o svých produktech uvádí, že jsou povýšením dřeva na umělecké dílo, které navíc umí poskytovat rozkoš. Jejich modely jsou skutečnými skvosty a už jen pohled na ně je velmi uspokojující.

U My WooDi si můžete vybrat dilda v pěti různých tvarech, která  jsou vyrobena z méně či více exotických druhů dřeva. V nabídce tohoto prodejce se nachází i jeden vibrační model, a pokud si z jejich katalogu náhodou nevyberete, nedělá těmto dřevomilům problém vyrobit vám intimního společníka přesně podle vašich představ. Cena jednoho kousku z portfolia My WooDi se pohybuje těsně pod hranicí 2000 Kč.


Související hračky