Průvodce světem BDSM pomůcek: Roztahovací tyče

Roztahovací tyče jsou oblíbenou BDSM pomůckou. Omezit pohyb neznamená něčeho se vzdát, ale naopak otevřít se jiným vjemům a novým, ještě více vzrušujícím zážitkům. Oddejte se vábivému tajemství!

Průvodce světem BDSM pomůcek: Roztahovací tyče

Vzrušení ze svazování se dotýká skrytých lidských tužeb ovládat a být ovládaný. Podřízení však není odrazem pasivní povahy submisivního jedince, ale známkou jeho či její absolutní důvěry, kterou prokazuje dominantovi. Omezení pohybu a nutnost se plně odevzdat druhému vzbuzuje strach z možného narušení této důvěry a zároveň vzrušení z překračování obecně platných norem.

Roztahovací tyč ve vanilkové ložnici

Roztahovací tyče jsou oblíbenou sexuální pomůckou zvláště u členů BDSM komunity. Poté, co se však jedna z těchto tyčí objevila ve filmové sérii Fifty Shades, jejich popularita mezi lidmi rapidně vzrostla. A přestože se vyznavači BDSM sexu k americkému blockbusteru, variaci na popelku a prince, jen s trochou víc řetězů a pout, staví dosti kriticky, něco se mu upřít nedá. Roztahovací tyče si díky němu našly cestu i do "vanilkových ložnic", tedy k lidem, kteří dosud nevyzkoušeli žádnou BDSM praktiku.

Ať už jste zkušený svazovač, který si na pomoc povolá kovovou tyč, a povýší tak klasický sexuální zážitek na umělecké dílo, nebo nesmělý začátečník, kterého představa roztažených nohou partnerky, její bezmocnosti a absolutní fyzické oddanosti zlákala, roztahovací tyče do své výbavy erotických pomůcek určitě zařaďte.

Roztahovací tyč povýší sexuální zážitek na umělecké dílo.
Roztahovací tyč povýší sexuální zážitek na umělecké dílo. (Foto: Pinterest)

Nejde jen o roztažené nohy...

Začněme zeširoka, protože o široce roztažené nohy a pohled, který najednou odhalí všechna skrývaná tajemství, jde především. Roztahovací tyč je pomůcka, která drží končetiny (zpravidla nohy, ale někdy i ruce) ve fixní pozici daleko od sebe. Brání tak v tom, aby se k sobě nohy přiblížily a umožňuje snadný přístup tam, kam se chcete dostat, aniž byste museli překonávat odpor kolen nebo stehen.

Protože tyče umožňují zkoumat partnerovo tělo v relativně klidové poloze, nabízí se široké spektrum jejich využití. Roztahovací tyč funguje na jednoduchém principu, který umocňuje pocit fyzické závislosti submisivního jedince na partnerovi v dominantním postavení a až jakési odcizenosti od vlastního těla. Tyč se staví mezi oba partnery a stává se prodloužením těla dominanta, uvolňuje mu ruce a nabízí možnost využít je efektivněji k poskytnutí rozkoše tomu, kdo je svázaný a s pomocí roztahovací tyče odkázaný na milost i nemilost partnera v aktivní roli.

VÝUKA: Tyč v případě svázané ženy umožňuje efektivněji stimulovat její anální oblast, vaginu i klitoris, aniž byste byli rušeni pohyby jejích vlnících se boků či třesoucích se kolen. Každý dotek v místech, která jsou tak nemilosrdně odhalena, povede k mnohem intenzivnějšímu sexuálnímu zážitku.

Mimo fixace polohy je tyč vhodnou disciplinární pomůckou - už jste zkoušeli chodit s nohama daleko od sebe? Vykonávat jednoduché úkony s tyčí vraženou mezi kotníky je sexy výzva a nenápadný začátek postupného seznamování s bondage technikami. Zažijete fyzické ponížení a následně se ponoříte do sladké odměny partnerovy přízně, který vaši poslušnost jistě vhodně ohodnotí. Strach z neznámého a neobvyklého se smísí se vzrušením z překonávání nejen toho, co je přijatelné, ale i sama sebe.

Přes roztahovací tyče se můžete dopracovat až k pranýři.
Přes roztahovací tyče se můžete dopracovat až k pranýři. (Foto: plaything-blog.tumblr.com)

Typy roztahovacích tyčí

Jestliže si nechcete rovnou pořizovat roztahovací tyč, ale chcete zjistit, jestli vám tato pomůcka vyhovuje, použijte jakoukoliv dřevěnou či kovovou tyč v přiměřené délce. Kotníky partnera přivážete ke koncům tyče mašlí nebo provazem. Když se vám to zalíbí, je lepší si pořídit klasiku. Roztahovacích tyčí existuje nepřeberné množství:

  • s fixní nebo nastavitelnou délkou

  • s vyměnitelnými či napevno připevněnými pouty

  • s možností připojení většího počtu pout nebo obojku

  • sady roztahovacích tyčí

Tyče se vyrábí dřevěné nebo kovové a mohou být potažené kůží, neoprenem nebo plastem. Teleskopickou roztahovací tyč s pevnými pouty ocení jak pokročilí, tak i začátečníci - snadno nastavíte míru roztažení nohou. Pouta jsou většinou připevněna řetízky. Možnost zkrácení tyče oceníte i na cestách. Na dovolené tak kromě krás krajiny a hloubky moře můžete objevovat skrytá zákoutí partnerova těla.

Dejte si pozor na příliš krátké tyče s fixní délkou - nohy moc neroztáhnou a ani znehybnění partnera nebude příliš velké. Jsou vhodné spíše pro znehybnění rukou.

Pokud už máte pouta a nechcete investovat do nových, je lepší si pořídit tyč bez pout. Některé roztahovací tyče jsou vybaveny kovovými kroužky, do kterých lze jednoduše připnout jedny nebo dvoje pouta či obojek, takže si sami určíte stupeň omezení pohybu. Můžete dosáhnout téměř dokonalého znehybnění a absolutní kontroly nad svázaným partnerem podobně jako u pranýře. Na stejném principu fungují i sady roztahovacích tyčí. Některé tyče mají pouta se zámky, takže je můžete zamknout a partner se bez vašeho svolení ze zajetí tyče neosvobodí. 

Sada roztahovacích tyčí poslouží k dokonalému znehybnění partnera.
Sada roztahovacích tyčí poslouží k dokonalému znehybnění partnera. (Foto: vibratory.net)

Bezpečnost v nebezpečí

S větším omezením pohybu příchází větší potěšení, ale také zodpovědnost. Tyče nejsou nebezpečné, je však nutné je používat s rozmyslem a hlavně nikdy nikoho do ničeho nenutit. Hra na přísnost, disciplínu a tresty se musí vždy odehrávat v rámci dohodnutých pravidel. Výlet do světa BDSM by měl být příjemnou zkušeností pro oba. Nezapomeňte jakoukoliv změnu s partnerem konzultovat a komunikovat o jeho pocitech nejen před, ale i během sexu.

Ze zamknutých pout se subinka či otrok nevysvobodí.
Ze zamknutých pout se subinka či otrok nevysvobodí. (Foto: Pinterest)

Tipy na vhodné sexuální polohy

Nevíte, jak s roztahovacími tyčemi začít nebo v jaké poloze tyč použít? Vyzkoušejte tyhle sexuální polohy:

V ohybu

Partnerka stojí zády k partnerovi, mezi jejími kotníky je umístěna tyč a roztahuje jí tak nohy daleko od sebe. V dalším kroku stačí ženu ohnout přes lavičku, stůl nebo gauč a užít si nečekaně jednoduchého přístupu zezadu.

TIP: Spoutejte jí i ruce a s každým přírazem jí zašeptejte do ucha, jak z ní vyšukáte duši.

Trůn O

Protagonistka románu Příhody dívky O by mohla o svazování, nekonečných orgasmech a přímé úměrnosti mezi výše zmíněnými vyprávět. Vy se jejím příběhem můžete inspirovat a zkusit polohu, při níž žena sedí na křesle s nohama doširoka otevřenýma. Jejich stabilní polohu pak zajišťuje roztahovací tyč. Vy se k partnerce v této poloze dostanete snadněji a takto prováděný orální sex ji vystřelí na vrchol blaha.

TIP: Přestože nehrozí, že by horní polovinu vašeho těla drtila svými stehny, uchopte je v jejich polovině a až se partnerka přiblíží k vrcholu, sevřete je ještě o něco pevněji.

Dominantní misionář

Z obyčejné na neobyčejnou lze s pomocí roztahovací tyče proměnit i misionářskou polohu. Položte ženu na záda, zadek jí podložte polštářem a zvedněte jí nohy nahoru. Během vnikání se můžete přidržovat centrální části tyče, čímž udáváte nejen tempo, ale i sklon a hloubku průniku.

TIP: Posunujte tyčí dozadu, směrem k jejímu obličeji nebo směrem k sobě. Náhlá a nepředvídatelná změna polohy a hloubky pronikání pro ni bude příjemným překvapením s hodně vlhkým závěrem.

Vybíráme z e-shopu