Sex toy parties – sexshop u vás doma

Po sexshopu Pleasures s drive-in okýnkem jako v Mekáči, přicházíme s dalším netradičním prodejním tahem ze světa sex-byznysu. Pro slečny a paní, které se ostýchají navštívit sexshop osobně, totiž vznikla v Americe nová zajímavá služba. Sex toy parties jsou večírky, při kterých jsou v pohodlí domova ženám představovány novinky ze světa erotických pomůcek.

Sex toy parties – sexshop u vás doma

Výhradně dámská jízda

Sex toy party je sešlost určená pouze ženám. Muži nemají, ve většině případů, vstup na akci vůbec povolen. V domě pořadatelky se sejdou kamarádky, známé a rodinné příslušnice z blízkého i dalekého okolí, a stanou se součástí jakési prodejní předváděcí akce erotických pomůcek. Účastnice se mohou těšit na program s erotickým nádechem, bohatý raut bývá na těchto akcích samozřejmostí.

Moderátorkou takového setkání bývá proškolená dealerka erotických pomůcek. Ta krom propagace hraček pro dospělé šíří také sexuální osvětu. Erotické večírky jsou určeny hlavně těm ženám, které se ostýchají navštívit místní sexshop osobně, a nakupování na internetu není jejich parketou.

Kdo stojí za sex toy parties?

Ukázka prezentace jedné z pořadatelských firem Pure Romance
Ukázka prezentace jedné z pořadatelských firem Pure Romance

V současné době existují desítky společností pořádajících party s erotickými pomůckami. Ve většině případů funguje práce v těchto firmách na klasickém MLM (Multilevel Marketing).  Tento systém je charakteristický pyramidou prodejců – ten, který je ve spodní části bere nejmenší provize, zisk z prodeje se postupně zvyšuje s každým dalším stupněm pyramidy.

Záměr těchto akcí je zřejmý, hlavním cílem prodejců je vydělat peníze a díky velké popularitě těchto akcí se jim to i daří. Není divu, erotický průmysl zůstává nejziskovějším odvětvím, a to i navzdory nedávné ekonomické krizi, která tento obor minula obloukem. Navíc matky v domácnosti, jak se zdá, pořádání dýchánků přímo milují, jedná se tak vlastně o dokonalý marketingový tah.

Účastníkem sex toy party

Jedné sex toy party se zúčastnil i známý americký novinář Brian Alexander. Se svými zkušenostmi se podělil v článku publikovaném v rámci seriálu America Unzipped, který mapuje sexuální zvyklosti Američanů.

Dealerka erotických pomůcek vám přinese sexshop až domů.
Dealerka erotických pomůcek vám přinese sexshop až domů.

Brian se jako jediný muž výjimečně účastnil prodejní akce erotických pomůcek přímo v domácnosti pořadatelky. Prezentaci měla tehdy na starosti zkušená prodejkyně Brooke Reinertsen ze společnosti Passion Parties, která redaktora překvapila svou otevřeností a profesionálním přístupem. Bez ostychu přítomným dámám dokázala popsat ty nejintimnější sexuální praktiky, ty měly účastnice možnost si i natrénovat „nanečisto“. Do toho se však žádné z 15 přítomných žen příliš nechtělo, přítomnost mužského elementu na jejich dámské jízdě je totiž vyváděla z míry.

Dealerka Bedroom Kandi předvádí vibrátor.
Dealerka Bedroom Kandi předvádí vibrátor.

 „Vzděláváme ženy a pomáháme jim tak posilovat jejich partnerské vztahy.“ Nechala se slyšet Brooke Reinersten. Zajímá vás, kolik tato úspěšná dealerka na svých akcích dokáže utržit? V roce 2005 vydělala spolu s dalšími ženami, které pracují v systému pod ní, více než 1,2 milionu dolarů (cca 24 mil. korun). Osobně to této úspěšné manažerce prodeje přineslo celkem slušný roční příjem přes 100 000 dolarů, tedy více než 2 miliony korun.

Největší úspěch mají domácí prodejní akce erotických pomůcek na předměstích a v malých městech. Ideální je prý cílit na určitou komunitu žen, které se navzájem znají. Pak stačí mít ve skupině jednu nadšenou zákaznici a ta obvykle dokáže spustit nákupní horečku.

Jak jsou na tom večírky s erotickými pomůckami nyní?

Po zveřejnění Brianovy reportáže ze sex toy party v roce 2006 raketově vzrostl zájem o tyto akce. Přibylo hlavně žen, které zatoužily po kariéře dealerky erotických pomůcek. Logicky tak začaly vznikat i nové společnosti, které se organizací sex toys parties zabývají. V současné době tak můžete narazit na množství profesionálních agentur z oboru, ale i na velmi nedůvěryhodné amatéry s řekněme dost rozporuplným přístupem.

Špatnou zkušenost z předváděcí akce popisuje na křesťanském blogu o sexualitě autorka publikující pod pseudonymem Cumingirl:

„…cítila jsem se tam dost nepříjemně. Prodejkyně povolila účast i několika náctiletým dívkám (15-16 let) a ty hry, které jsme hrály, byly prostě trochu… nechutné. Nelíbilo se mi to a nic jsem i od nich ani neobjednala. Rozhodla jsem se už nikdy žádnou sex toy party od téhle společnosti nenavštívím. Možná to bylo prostě tím, že ta dealerka, která na akci produkty prezentovala, nebyla moc dobrá. Možná ta společnost měla svá pravidla (například věk účastnic), ale ona je prostě nedodržela jenom proto, že chtěla prodat zboží a bylo jí jedno komu.“

Taky vidíte souvislost s českými „šmejdy“? Možná, že se v tomto směru můžeme „těšit“ na inovaci. Třeba nám z předváděcích akcí začnou babičky a tetičky nosit místo předražených vysavačů dilda, vibrátory a anální kolíky. Co si o prodejních akcích erotických pomůcek v domácnostech myslíte vy? Nestyďte se podělit se s námi o váš názor.


Související hračky