Kdo je bimbo?

Bimbo

Bimbo je slangové označení pro konvenčně atraktivní, sexualizovanou, naivní, hloupou ženu. Spadá do stereotypu „blbé blondýny“, i když bimbo samozřejmě nemusí být blonďatá.

Význam slova bimbo a jeho vývoj

Paradoxně se slovem bimbo původně označovali hloupí a násilničtí muži, a to v USA kolem roku 1919. Slovo bimbo pochází z italštiny a znamená malý chlapec, zatímco malé děvče se řekne bimba.

Jako označení pro ženy bylo slovo použito až v roce 1920, kdy vyšla píseň „My Little Bimbo Down on the Bamboo Isle“, v níž byly slovem bimbo označovány povolné ostrovanky.

Až do roku 1940 se slovem bimbo popisovali jak muži, tak ženy. Následně se slovo do značné míry vytratilo, aby se vrátilo v 80. a 90. letech v souvislosti s politickými sexuálními skandály v USA. Ženy, které obvinily politické a jinak významné osoby ze znásilnění či sexuálního obtěžování, byly médii často odsouzeny jako bimba, jinými slovy „blbé blondýny“. Tehdy začalo být slovo bimbo používáno výlučně pro ženy. Pro muže se časem vytvořila nová označení – himbo, mimbo (čili muž bimbo).

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe byla často zobrazována jako typické bimbo minulého století

Moderní bimbo stereotyp

  • Typické bimbo mluví vysokým, zpěvavým hláskem.
  • Často nosí push-up podprsenky, culíky, paruky, má výrazné oční linky, hodně make-upu.
  • Obléká se do velkých výstřihů, krátkých sukní a dlouhých kabátů.

Bimbo hnutí

Skutečnou revoluci prožívá označení bimbo od roku 2017, kdy Alicia Amira iniciovala Bimbo hnutí, jehož snahou je znovu převzít kontrolu nad slovem bimbo, zbavit ho jeho hanlivého významu a podporovat ženy, které se nestydí za svoji ženskost.

Bimbo hnutí propaguje hyperfeminitu se zaměřením na takové atributy, jako jsou dlouhé nehty, plné rty, plastické operace apod. Hnutí bimbo se mimo jiné snaží ukončit stigma spojená se sexuálními pracovnicemi a plastickou chirurgií.

Bimbofikace

Bimbofikace je nový, minoritní fetiš, kdy jedince (ženu, muže i jiné gendery) vzrušuje přeměna normálně vypadající dívky na silikonové bimbo. Typickým představitelem tohoto fetiše je Alicia Amira.

Alicia Amira
Alicia Amira před a po bimbofikací

BimboTok

V roce 2020 se na sociální síti TikTok objevila komunita BimboTok, jejíž uživatelé propagují stereotypickou hyper-ženskou a používají ji jako satiru vůči misogynii (tj. proti nenávisti, pohrdání a předsudkům vůči ženám).

Stylizují se jako typická bimbo. Mluví vysokým hlasem a fistulkou. Často je ale zřejmé, že „hloupost“ jenom předstírají. Moderní bimbo hnutí je mimo jiné antikapitalistické – v čemž přece jenom tkví jistá ironie.

Ačkoliv jeho estetika je zakořeněná v konzumentarismu a je zcela o penězích a vlastnictví věcí, snažíme se prosazovat opak. Moderní bimbo estetika je více o stavu mysli a přístupu: ‚Chci se oblékat, jak chci, vypadat sexy a nestarat se o vaše očekávání.‘ (...)

Bimbofikace není o tom chovat se způsobem, který muže přitahuje. Je o tom vypadat, jak chceme, a pokud to bylo dříve o tom líbit se mužům, dnes už se na to nehraje.

Griffin Maxwell Brooks (19 let, student Princetonské univerzity)

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Augmentace prsou

Augmentace prsou

Augmentace prsou znamená zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů nebo vlastního tuku. Pomocí implantátů lze prsa zpevnit, zvětšit jejich objem i o několik čísel najednou a vymodelovat jejich tvar.... ...

Vybíráme z e-shopu