Blue balls, modré koule, přetížení prostaty

Blue balls, modré koule, přetížení prostaty

Blue balls neboli modré koule je slangový výraz, který znamená přetížení prostaty. Přetížení prostaty je přetížení tekutin v oblasti varlat, což má nejčastěji za následek delší sexuální vzrušení. Mnohdy bývá tento stav „modrých koulí“ provázen křečemi, otokem a bolestí varlat, zácpou i bolestí prostaty.

Nejčastější příčiny blue balls jsou pohlavně přenosné nemoci a nedostatek orgasmů při sexuálních aktivitách.

Příčinou je delší stimulace vztyčeného penisu, kdy je penis úmyslně (při svádění nebo výzvě k pohlavnímu aktu) i neúmyslně (dvojsmysly nebo slovní narážkou na sexuální téma) stimulován přímým, například orálním sexem nebo nepřímým kontaktem, například nechtěným dotekem nebo otřením se, ale toto dráždění nevede k orgasmu a ejakulaci.

Někteří muži ejakulaci oddalují z důvodu prodloužení sexuální aktivity. V případě "modrých koulí" není ovšem toto oddalování na místě a nejjednodušší způsob, jak zmírnit příznaky blue balls je ejakulace. Co se týče lidových rad, tak je doporučena i studená sprcha, která ochladí a sníží průtok krve v šourku a zároveň dokáže potlačit nebo zcela zastavit vzrušení a erekci a mužům se pak uleví.


Související hračky


Související témata

Ejakulace

Ejakulace

Ejakulace je prudké vypuzení ejakulátu, ke kterému dochází při orgasmu. Při mužské ejakulaci ze ztopořeného penisu vystříkne ejakulát (sperma).

Vybíráme z e-shopu