creepshot, creep shot

creepshot, creep shot

Creepshot je fotka ženy pořízená bez jejího vědomí či souhlasu. Nejčastěji jde o fotky žen v atraktivních či vyzývavých pozicích, které ukazují více, než by chtěly – výstřihy, zadky, klín. Typickým příkladem je fotka ženy v leginách při cvičení jogy nebo aerobicu, protože toho na sobě má málo.

,,Creepy“ znamená v překladu plíživý, kradmý nebo nahánějící hrůzu nebo husí kůži. Prostě něco,z čeho není člověku dobře po těle.

Aby creepshot byla creepshot, není podstatné, jestli objekt focení ukazuje, co nemá. Podstatné je, že se ho fotograf neptá, jestli si ho či ji může vyfotit. Creepshot je tak i třeba fotka celebrity v restauraci, když si ji vyfotíte od svého stolu. Faktem je, že celebrity musí s tímto druhem pořizování materiálu počítat a asi jediným způsobem, jak se mu bránit, je nebrat jej v potaz.

Fotek toho typu přibývá úměrně způsobům, jakými lze fotit. Rozmach nastal s příchodem chytrých telefonů a příručních kamer. Zatím poslední vlna je spojena s elektronickými Google Glass. Ty jsou oblíbené i proto, že je velmi těžké určit, zda jejich majitel něco zrovna zaznamenává.


Související témata

Voyeurismus

Voyeurismus

Voyerové dosahují vzrušení tajným pozorováním druhých lidí při souloži, při svlékání, sprchování, nebo masturbaci a to bez...