Co je creepshot, creep shot?

Creepshot, creep shot

Creepshot je fotka ženy pořízená na veřejnosti bez jejího vědomí či souhlasu. Aby creepshot byla creepshot, není podstatné, jestli objekt focení ukazuje, co nemá. Podstatné je, že se ho fotograf neptá, jestli si ho či ji může vyfotit.

V poslední době se tento termín ustálil především pro označení sexuálně podnětné fotky. Nejčastěji jde o fotky oblečených žen zaměřené na jejich výstřih, zadek nebo klín. Typickým příkladem je fotka ženy v leginách při cvičení jogy nebo aerobicu, kdy má oblečení těsně obražené kolem těla.

Creepy znamená v překladu plíživý, kradmý nebo nahánějící hrůzu nebo husí kůži. Prostě něco, z čeho není člověku dobře po těle.

Rozmach creepshotu nastal s příchodem chytrých telefonů a příručních kamer. Zatím poslední vlna je spojena s elektronickými Google Glass. Ty jsou oblíbené i proto, že je velmi těžké určit, zda jejich majitel něco zrovna zaznamenává.

Speciálním druhem creepshot je tzv. upskirt, tedy fotka rozkroku pod sukní.


Související témata

Voyeurismus

Voyeurismus

Voyeurismus (též skoptofilie) se řadí mezi sexuální deviace. Voyerové dosahují vzrušení tajným pozorováním druhých lidí při souloži, při svlékání, sprchování, nebo masturbaci, a to bez jejich vědomí.... ...

Vybíráme z e-shopu