Sitofílie, Food play, Nyotaimori

Sitofílie, Food play, Nyotaimori

Sitofílie je sexuální parafílie, kdy v takto orientovaném jedinci vzbuzují sexuální touhu nejrůznější potraviny. Sitofil zneužívá potraviny pro sexuální účely, nebo může nalézt erotické potěšení i z pouhé přípravy jídla. O sexuální deviaci se jedná až v případě, kdy bez těchto situací se sitofil nedokáže vzrušit, nebo o sex bez prvku jídla nejeví zájem. Jinak jde o celkem neškodnou sexuální výstřednost.

Slovo Sitofílie je složeno z řeckého "sito" - jíldo a "filos" - milovat.

Sitofilie je často zmiňována s Food play (hra s jídlem), která může a nemusí mít sexuální podtext - může se jednat i o dekorativní přípravu jídla (např. tvoření zvířátek) či požitek a dobrý pocit z přípravy pokrmu.

Šukání teplého jablkového koláče - Apple PiePotraviny jako ovoce (např. banány), zelenina (okurky, cukety) a zpracované maso (klobásy, párky) mají falický tvar a můžou sloužit zejména ženám jako náhrada za dilda. Sitofilové mužského pohlaví si obvykle v potravinách vytvoří otvor vhodný pro penetraci.

Některé potraviny a bylinky způsobují již samy o sobě sexuální vzrušení, nejznámějším afrodiziakem je čokoláda. Mléko, med nebo šlehačka zase mohou posloužit během předehry a uspokojí i osoby s messy a wet fetišem.

Pod food play spadá také tzv. Body shot (erotická hra s tvrdým alkoholem, jako je např. Tequila, která je slízávána z erotogenních zón) a japonská specialita v podobě Nyotaimori (zdobení nahého těla sushi a následné pojídání partnerem).

Podobnou parafílií může být Vorarefílie neboli Vore, kdy takový jedinec nachází zalíbení v představě, že je pojídán nebo že jej někdo při tomto procesu sleduje.

Související zdroje


Související témata

Body shot

Body shot

Body shot je oblíbená erotická praktika pro pití tvrdého alkoholu, primárně tequily, z obnaženého ženského těla.

Nantaimori

Nantaimori

Nyotaimori je zdobení ženského těla jídlem, nejčastěji sushi nebo sashimi. Podobné tomu je Nantaimori, kdy je jídlem zdobeno mužské tělo.

Sexuální deviace

Sexuální deviace

Sexuální deviace označuje takové chování, které vybočuje z hranic stanovené normality, případně sexuálně motivované chování,...

Vorarefílie

Vorarefílie

Vorarefílie, zkráceně Vore je sexuální parafílie, kdy je jedinec vzrušován představami o pojídání a nebo samotným pojídáním,...

Vybíráme z e-shopu