Gynekologické křeslo, gynekologické lehátko

Gynekologické křeslo, gynekologické lehátko

Gynekologické vyšetřovací křeslo se používá při gynekologické prohlídce, tj. při kontrole a léčbě ženských pohlavních orgánů.

Křesla jsou designována tak, aby pacientce poskytla pohodlí a lékaři umožnila snadno se dostat k jejím intimním partiím. Proto se dají hezky využít i k různým sexuálním hrátkám.

Funkce gynekologického křesla

Křeslo je polohovatelné – většinou se ovládá pomocí nožních pedálů. Umožňuje tak mnoho různých typů vyšetření, které gynekologovi usnadní objevení problému a navrhnutí potřebné léčby.

Dobré gynekologické křeslo je vybaveno následujícími funkcemi:

  • Podložky pro nohy, opěrátka pro ruce
  • Elektrické ovládání nožním pedálem
  • Nastavitelné sedátko, opěradlo, výška (aby si pacientka udělala pohodlí)
  • Možnost Trendelenburgovy pozice (hlavou dolů)
  • Pěnové, středně husté čalounění z ohnivzdorného potahu s antibakteriálními vlastnostmi
  • Unese až 200 kg
  • Stabilní rám z nerezové oceli a ocelová konstrukce
  • Kolečka
Klasické gynekologické vyšetřovací křeslo
Klasické gynekologické vyšetřovací křeslo

Gynekologické křeslo při sexuálních hrátkách

Gynekologické křeslo patří k oblíbeným pomůckám v BDSM, obzvláště u těch, kdo mají medicínský fetiš (medical fetish), čili je vzrušuje cokoliv spojeného s nemocnicemi, doktory, vyšetřeními atp.

Gynekologické vyšetřovací křeslo často najdete v klubech věnovaných BDSM a kliniku.

Gynekologická prohlídka v rámci BDSM her
Gynekologická prohlídka může občas nabrat nečekaný zvrat (alespoň při roleplay)

Chcete jít na věc? 

Křeslo bude mít nastavitelné opěrky paží a nohou, často s koženými sedadly a popruhy k připoutání pacienta (které na tradičním gynekologickém vyšetřovacím křesle rozhodně nejsou). Upravte je podle svých potřeb. Rozhodně není k zahození vzít si nějaké kostýmy, zvlášť pokud jde o roleplay

Gynekologické křeslo vám umožňuje druhému hezky naplácat, pohrát si s jehlami a žiletkami (jakákoliv varianta fear play), s voskem, nebo i elektrickou stimulací.

Gynekologie v dějinách

Nejstarší dochovaný text týkající se ženského zdraví je Kahunský gynekologický papyrus – egyptský dokument z roku 1800 př. n. l.

Poznatky o gynekologii najdeme i v Ájurvédě, tradiční indické medicíně, která začala vznikat už nějakých 6000 ante. Informace o léčení žen nalezneme v Hippokratovské sbírce z cca 400 př. n. l.

Během středověku tyto znalosti upadly. Za otce moderní gynekologie je považován až J. Marion Sims (19. století), který prováděl pokusy na svých otrokyních a následně otevřel první nemocnici specializovanou na ženské problémy.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Gynekologie

Gynekologie

Gynekologie (z řeckého gyné = žena) je lékařský obor zabývající se prevencí nemocí a léčbou ženských pohlavních orgánů. Gynekologické vyšetření zahrnuje vyšetření zevních a vnitřních pohlavních orgánů ženy.... ...

Gynekologické křeslo - související

Související hračky

Články na téma

Vybíráme ze Sexypedie

Vybíráme z e-shopu