Tanga, šňůrková tanga, Thong, String

Tanga, šňůrková tanga, Thong, String

Tanga jsou jedním z nejstarších druhů oblečení – nosily je už prehistorické kmeny. Moderní tanga jsou využívána jako spodní prádlo nebo plavky, které kryjí genitálie a částečně nebo úplně odhalují hýždě

Druhy tang

 • Klasická tanga – hýždě jsou částečně kryty trojúhelníkovou látkou, která je s předkem spojena širším pruhem látky.
 • G-string – přední i zadní díl je menší než u běžných tang a jsou spojeny šňůrkami. Plavky tohoto typu jsou často zavazovány na bocích.


 • V-string - zadní díl je ještě menší než u G-string. Spojující šňůrky začínají už u hýždí, tvarem připomínají písmeno V.
 • T-back – tanga v podstatě nemají zadní díl, jenom uzoučký pruh mezi hýžděmi. Ve spojení se šňůrkami vytváří tvar písmene T.
 • C-string – moderní druh tang, který zakrývá pouze genitálie, na těle drží jenom díky pružné kostře na bocích a mezi hýžděmi. Zcela odhaluje zadek i boky.

TIP: Vzrušující dámská tanga by neměla chybět v šatníku žádné ženě. Muži je totiž milují.

Přezdívky pro tanga

Tanga mají mnoho vtipných jmen a přezdívek:

 • Anglie – „nit na zadek“
 • Brazílie – „dentální nit“
 • Bulharsko – „prak“
 • Itálie – „bederní rouška“
 • Litva – „řemínky“
 • Španělsko – „odhalený zadek“
 • Turecko – „šňůrkové spoďáry“
Fundoshi – spodní prádlo, které nosili už samurajové
Fundoshi – spodní prádlo, které nosili už samurajové

Vývoj tang

Tanga pravděpodobně existovala dříve než bederní rouška – už před 75 tisíci lety. Původně je nosili výhradně muži. Měly jim chránit citlivé části na lovu. Některé kmeny je používaly po celá staletí!

Japonskou obdobou tang je fundoshi, tradiční mužské spodní prádlo, které slouží primárně k ochraně genitálií. Hýždě nezakrývá vůbec.

V roce 1874 vytvořila Chicagská sportovní společnost první jocksy – spodní prádlo, které chrání mužské genitálie při sportu. Na přelomu 19. a 20. století začínají tanga nosit tanečnice v kabaretech, aby co nejvíce vydráždily publikum.

"Tanga" na západě

V anglicky mluvících zemích slovo tanga znamená spodní prádlo, které přední a zadní část spojuje šňůrkami na bocích, ale jinak zakrývá jak genitálie, tak hýždě. Tomu, co u nás nazýváme tanga, se anglicky říká thong (tzn. řemen, řemínek), případně string (tzn. provázek). Většinou má jednopísmennou předponu, která určuje typ tang.

Moderní tanga

Pánská tanga jsou čím dál tím oblíbenější
Pánská tanga jsou čím dál tím oblíbenější

Moderní tanga byla představena módním návrhářem Rudi Gernreichem v roce 1974. Rychle si získaly na popularitě v Jižní Americe, kde jsou hýždě považovány za nejkrásnější část ženského těla. Od té doby se šíří do celého světa.

Původně mužské oblečení se do moderního světa obrodilo jako ženské spodní prádlo. Svět módy opět zachránili striptéři, kteří chtěi fanynkám nabídnout co nejvíce kůže.

VĚDĚLI JSTE? pánská tanga jsou už dnes zcela běžnou záležitostí. Nosí je odvážní muži, kteří se chtějí partnerce pořádně předvést.

Jakkoliv jsou mužská i ženská tanga čím dál oblíbenější, hlavně v muslimských částech světa je nošení plavek ve stylu tang zcela nepřijatelné. 


Související hračky


Související témata

Banana Hammock

Banana Hammock

Banana hammock čill „banán v houpací síti“ je slangový název pro pánské plavky, případně spodní prádlo typu g-string. Svůj název dostaly podle toho, že pevně obepínají mužský penis a zvýrazňují ho, až připomíná banán zabalený v houpací síti.... ...

C-string tanga

C-string tanga

C-string tanga jsou moderním typem spodního prádla, zakrývajícím pouze oblast genitálií. Jedná se o specifický výrobek postavený... C-string tanga jsou moderním typem spodního prádla, zakrývajícím pouze oblast genitálií. Jedná se o specifický výrobek postavený na jiném konceptu než klasická tanga.... ...

G-string

G-string

Tzv. šňůrková tanga (anglicky G-string, gee-string nebo geestring, v překladu G struna) zakrývají ještě o něco méně kůže než normální tanga. Skládají se jenom z kousku látky, který kryje ohanbí, a šňůrek, které je drží na těle.... ...

Whale tail

Whale tail

Whale tail je oblíbená i nechtěná praktika žen při nošení zejména šňůrkových tang v kombinaci s bokovými kalhotami. ... ...

Vybíráme z e-shopu