5 pravidel zdravého sexu v přírodě

Při sexu v lesíku či na louce se ti může snadno stát, že si domů doneseš infekci intimního ústrojí. Mám s tím vlastní zkušenost. Tak si pojď přečíst, na co si dát pozor a jak se vyhnout problémům a přesto si krásně užít.

5 pravidel zdravého sexu v přírodě

V létě se sexování venku v přírodě přímo nabízí. Je to krásně přirozené, romantické, vzrušující a mnohdy adrenalinové, prostě parádní. Jenže málokdo se ve víru vášně zamýšlí nad praktičností. Pak si často dotáhneme domů infekci, se kterou v horkých dnech bojujeme až do konce prázdnin. Svědění, pálení, výtoky, začervenání, všechny tyhle parádičky si zaručeně z výletu dotáhneš, pokud se budeš mrouskat jako prasátko. Poradím ti jak se tomu vyhnout a sex v přírodě si užít bez nepříjemných následků.

Obecně lze říct, že aktivity, které venku provádíš rukama, a ty pak znečištěné putují do intimních míst, jsou značně rizikové. Výčet možných komplikací, když nedodržíš hygienická pravidla sexu v přírodě, je pestrý – infekce, mykózy, kvasinky, záněty. Postihují muže i ženy.


Rychlovka venku je fajn... když vás pak 'tam dole' měsíc nesvědí...
Rychlovka venku je fajn... když vás pak 'tam dole' měsíc nesvědí...

Kde číhá nebezpečí infekce při sexu v přírodě?

Všude tam, kde přijdou intimní místa do styku s čímkoliv nečistým. Jestli se ti to zdá banální, tak se zamysli nad těmito drobnostmi:

 • Sbíráš borůvky a ruce máš fialové, jen je olízneš.
 • Nasazuješ spadlý řetěz na kole a ruce otřeš jen do papírového kapesníčku.
 • Sbíráš houby a ruce jen otřeš do kalhot.
 • Rybníček, ve kterém se koupete a nenápadně souložíte pod hladinou, je tak trochu zelený.
 • Po dlouhé jízdě na kole jste oba zapaření za celý den.
 • Procházkou městem zmerčíš bezva úkryt na prasárničky (inspirace: Večer v letním kině plný erotiky)

TIP: Přečti si, jak rozpoznat mykózy a kvasinkové infekce, zda mohou postihnout i muže a jak jim předejít.

Pravidla bezpečného sexu v přírodě

Několik jednoduchých pravidel, kterých by se měl každý držet právě proto, aby nedopadl jako moje kamarádka, která mi popisovala bezvadný výlet na kolech se svým mužem:

"Jeli jsme na kolech lesem a zastavili na odpočinek a natrhat borůvky. A protože okolo nikdo nebyl a Martin je známý prasák (což mi mimochodem samozřejmě imponuje), vrhnul se na mě ještě s pusou plnou borůvek. Samozřejmě, že měl ruce zaprasené od kola, borůvčí a všeho okolo. Tak jsem mu jen stihla položit bezvýznamnou otázku, jestli si jako myslí, že to bude v pohodě, když je tak špinavý. Jenom zvedl oči v sloup, že prý zase řeším kraviny. Jojo prý kraviny. Bezva výlet to byl a já ještě teď dva týdny poté beru vaginální čípky, jaký jsem měla výtok a svědění. Mimochodem on ho má taky pěkně začervenalého."

Pravidlo první – čisté ruce

Nevěřím ti, že při sexu nepoužíváš ruce na intimních místech. Řeči o tom, že je to jenom rychlovka a na prstění a hračičky kašleš, si nech pro kámoše. Je uplně jasné, že když ho tam chce kluk holce šoupnout, tak jí nejdřív zajede mezi nohy dlaní, roztáhne si pysky a projede kundičku hezky prsty.

Na umýtí rukou použij vodu a kousek mýdla, tekutou desinfekci, nebo alespoň vlhčené kapesníčky, ideálně přímo na intimní hygienu. Ale i po otření rukou kapesníčkem je dobré si je opláchnout vodou, pro jistotu.


Zlato, to jako myslíš vážně, že ti ho po těch dvaceti kilácích mám vzít do pusy?
Zlato, to jako myslíš vážně, že ti ho po těch dvaceti kilácích mám vzít do pusy?

Pravidlo druhé – čisté genitálie

Pot a bakterie, které si nachytáš za celý den, by bylo fajn opláchnout. Před tím, než zasuneš, omyj své pohlaví, aby se nepořádek, který je zvenčí, nedostal dovnitř. Opět ideální je čistá voda s desinfekčním gelem nebo ubrousky na intimní hygienu.

TIP: Přečti si, jak se pozná, že máš zánět močového měchýře a jak s tím bojovat.


Pro skvělou předehru na cyklovýletě doporučuji vibrační sedátko na kolo
Pro skvělou předehru na cyklovýletě doporučuji
vibrační sedátko na kolo.

Pravidlo třetí – čistá podložka

Pokud se u sexu chceš válet na zemi, zkus neležet na holé zemi. Říká se, že je to čistá špína, ale nechceš, aby se ti dostala do intimních míst.

Připrav si doma čistou deku. Karimatku ne, protože tu nikdy nepereš a máš do ní srolovaný bordel za sto let. Lepší je deka, ideálně vypraná.

Pravidlo čtvrté – nepoužívej přírodu jako erotické pomůcky

Oblý kamínek, trs natrhané kytice kopretin prosím ponech pouze jako dekoraci okolí. Nikdy nevíš, kdo před tebou to počůral.

Je mi jasné, že ve chvíli vášně a zvrhlosti ti může přijít jako super nápad použít k dráždění penisu či vagíny nějaký předmět z okolní přírody. Natrhat slečně puget lučního kvítí je nesmírná romantika, už bych jí ho ale nepokládala do klína.


TIP: Mrkněte na můj předchozí článek Jak si užít sex i ve velkém vedru a neumřít z toho.


Na pěkné dece je to jedna radost
Na pěkné dece je to jedna radost

Pravidlo páté – po sexu se umyjte

Zdánlivě v pohodě zní po sexu otřít sperma a všechny šťávy jen tak ubrouskem. Některé zvrhlíky dokonce rajcuje nechat zbytek semene uvnitř kundičky a pokračovat ve výletu. Ale z praktického hlediska ti to rozhodně nedoporučuji. Po pár kilometrech ti opět ta 'slavná' kombinace potu, tepla a okolní špíny, může zadělat na infekci.

Po řádění se tedy umyjte alespoň obyčejnou vodou.

Jak dosáhnout čistoty při sexu na výletě přírodou?

Zdá se ti, že tě péruju jako máma a je to zbytečná a trapná buzerace? Do jisté doby se mi to taky zdálo přehnané, dokud jsem po jednom výletě taky neměla nepříjemné potíže a v totéž léto se mi s podobnou zkušeností svěřily další dvě kámošky. Tak nevím, jestli stárnu, ale z šukání v rybníčku už jsem asi vyrostla :)

Většina lidí si myslí, že když si nabalí vlhčené ubrousky, že tím všechno vyřeší. Ubrousky jsou dobré, ale zdaleka nevyřeší vše. Kromě různých parfémů a příadavných látek, kterými mohou bát napuštěné, i docela hnusně chutnají. Takže kundička otřená vlhčeným zázrakem moc k lízání nebude. Ovšem jako prvotní základní očištění jsou docela fajn. Druhá dobrá varianta je tekutá desinfekce, kterou taky seženeš v každé drogerce.


Tahle holka má všechno potřebné sbalené ve svém batůžku, takže tě může klidně takhle lákat :)
Tahle holka má všechno potřebné sbalené ve svém batůžku, takže tě může klidně takhle lákat :)

Vy, kteří jste dříve narození, pamatujete si ještě, jak vaše maminky řešili dětskou věčně špinavou pusu, když ještě nebyly vlhčené ubrousky? Moje máma měla s sebou vždy mokrou dětskou látkovou plenu v mikroténovém sáčku. Říkáš si nechutné retro? No ale uznej, že na tom něco je. Kromě toho, že je to vždy výborné osvěžení (otřeš si tváře a ruce něčím mokrým, chladným a čistým), tak je to univerzální ideální prostředek na umytí čehokoliv. Doma ji zase vypereš a je to. Dnešní doba je příliš zaměřena na bezpracná jednorázová řešení, ale já jsem někdy na tu klasiku :)

TIP: Láká tě sex v přírodě nebo přímo na veřejnosti, ale nemáš na to odvahu nebo tě vůbec nenapadá, kde byste si to mohli rozdat? Přečti si pár tipů na sex venku.

Krabička poslední záchrany zdravého šukání v přírodě

KPZ známe všichni. Ale znáte tuhle variantu KPZ pro sex? Je to malý balíček potřebných praktických věcí, které rozhodně nesmíš nechat doma:

 • vlhčené ubrousky (po použití opláchnout vodou),
 • tekutá desinfekce (po použití opláchnout vodu),
 • petka s čistou vodou, případně s příměsí citronu,
 • suché ubrousky, kapesníčky v dostatečném množství,
 • vypraná deka nebo ručník, stačí malý jen pod zadek.

Když pominu výhody této KPZ pro využití při sexu, jsou to všechno věci, které osvěží a očistí tvé tělo na jakémkoliv výletě. Prostě praktická záležitost do každého baťůžku, ať už plánuješ píchačku či nikoliv :) Přeji pěkné dny plné zdravého sexu!

Autor:

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem

Související hračky