Vibrátory, které se zapsaly do historie 2/2

V minulém díle jsme si představili nejnebezpečnější vibrátor všech dob a přiblížili si okolnosti vynálezu prvního vibrátoru na elektřinu. Dnes se vrhneme do víru 20. století a ukážeme si ty nejzajímavější z vibrátorů za posledních 80 let. Možná, že vám některé kousky přijdou i povědomé, v historii totiž našel inspiraci nejeden současný výrobce erotických pomůcek.

Vibrátory, které se zapsaly do historie 2/2

1937: Oster Stim-U-Lax – pro vášnivou masáž hlavy

Americká firma Oster přišla na trh s netradičně řešeným vibračním zařízením Stim-U-Lax, které si nechal už v roce 1926 patentovat nějaký James F. Doran. Po jeho smrti se práva k plánům na vibrační masažér hlavy stala předmětem dědického řízení a přes dědice po zesnulém vynálezci se dostala až k vývojářům z již zmíněné společnosti Oster. Tam začali v roce 1937 masážní strojek vyrábět pod obchodním názvem Stim-U-Lax a tento inovativní přístroj se stal povinnou výbavou každého lepšího holičství.

Masážní strojek Stim-U-Lax od firmy Oster rozhodně nepatří mezi nejskladnější zařízení svého druhu
Masážní strojek Stim-U-Lax rozhodně nepatří mezi nejskladnější zařízení svého druhu

Zákazníci se nemohli podmanivé masáže pokožky hlavy nabažit a mnozí si Stim-U-Lax začali pořizovat i domů. Tehdy nastal zásadní zlom, a z masažéru hlavy se stala plnohodnotná erotická pomůcka. Ta se těšila oblibě ještě několik desetiletí po svém uvedení na trh. I v současnosti se společnost Oster snaží něco vykřesat ze zašlé slávy svého kdysi průlomového produktu. Na svém webu nabízí novou verzi historického vibrátoru Stim-U-Lax. Ten se od svého předchůdce liší jen minimálně. V dnešní době, kdy jsou na trhu k dostání i mnohem sofistikovanější zařízení, jej patrně nevytrhne ani poměrně silný 15wattový motor. Tenhle dnes už spíše sběratelský kousek pořídíte v e-shopu společnosti Oster za necelých 95 dolarů, tedy okolo 2000 korun.

Zajímavostí je, že se vibrátor Stim-U-Lax objevil i na filmovém plátně a to ne jedenkrát. Spatřit jste jej mohli například v osmé epizodě druhé série seriálu M*A*S*H, kdy Margaret dopřává prostřednictvím Stim-U-Laxu příjemnou masáž Frankovi.

Margaret ani Frank zatím ještě netuší, že si smyslnou masáž Stim-U-Laxem neužívají tak úplně v soukromí
Margaret ani Frank zatím ještě netuší, že si smyslnou masáž Stim-U-Laxem neužívají tak úplně v soukromí.

1950: Infračervený vibrátor – menší krabice i výkon

Mezi 40. a 50. léty 20. století byl v obchodech s domácími spotřebiči k dostání i tenhle vibrátor fungující na bázi infračerveného záření. Zhruba od roku 1950 se velikost úložného boxu na tehdejší vibrátory začala rapidně zmenšovat, a to je případ i tohoto modelu. Krom toho, že jste na přepravu infračerveného vibrátoru z prodejny domů nepotřebovali kárku, však tento model příliš pozitiv nepřinesl. Vibrace vyvíjené tímto vibrátorem jsou totiž jen slabé a k orgasmu dokázaly přivést jen málokterou ženu.

Infračervený vibrátor tak skončil v propadlišti dějin a jeho konstrukci po dlouhá desetiletí se ani nesnažil nikdo napodobit. Dnes na podobném principu jako infračervené vibrátory fungují zázračné vibrační plošiny, pomocí kterých prý bez větší námahy posílíte svalstvo celého těla. Něco nám říká, že s těmihle vibračními plošinami to dopadne podobně jako s jejich vibračními prapředky…

Infračervený vibrátor byl sice o poznání skladnější než předchozí modely vibrátorů, ale výkonově patřil hrubě pod průměr
Infračervený vibrátor byl sice skladnější než předchozí modely, ale výkonově patřil hrubě pod průměr.

1954: Niagara No. 1 – volitelně intenzivní prožitek

V roce 1954 konečně přišel na trh uživatelsky přívětivý vibrátor. Prvním modelem, který mohl obyčejný smrtelník bez studování složitého návodu obsluhovat velmi pohodlně, se stal vibrátor Niagara No. 1. Tento kousek si připsal ještě jedno historické prvenství, jednalo se totiž o první vibrátor s regulátorem síly vibrací. Intenzitu vibrací si tak každý mohl určit pouhým otočením knoflíku.

Niagara No. 1 - první vibrátor s regulovatelnou intenzitou vibrací
Niagara No. 1 - první vibrátor s regulovatelnou intenzitou vibrací

1970: Hitachi Magic Wand – kouzelná hůlka, která nestárne

70. léta přinesla další novinku, která se jako jedna z mála dokázala na trhu udržet dodnes. Snad kvůli své variabilitě si našla dostatečně širokou základnu uživatelů. Magic Wand znamená v překladu kouzelná hůlka a zdá se, že tenhle vibrátor je skutečně kouzelný. Jaké jiné elektrické zařízení dokáže uspokojit stejně dobře muže i ženy, heterosexuální páry stejně jako páry homosexuální? A když je člověk zrovna příliš zmožený na sex, umí mu tento vibrátor s masážní hlavicí uvolnit unavené svaly a pomoci tak s regenerací.

Vibrátory Hitachi Magic Wand (od r. 2013 „Original Magic Wandpozn. red.) dnes patří mezi nejoblíbenější erotické pomůcky vůbec, a to se od roku 1968, kdy se poprvé objevily na pultech sexshopů, ani příliš nezměnily.

Jeden z prvních modelů Hitachi Magic Wand - současného světového bestselleru
Jeden z prvních modelů Hitachi Magic Wand - současného světového bestselleru

1990 až nyní: Všude samý vibrátor

V současnosti nalezneme na trhu s vibrátory kdeco: od infantilních modelů připomínající spíše hračky pro děti než pro dospělé, přes neuvěřitelně věrné repliky mužských penisů, až po chytrá zařízení napojená na internet. Pokrok jde zkrátka stále kupředu, zvláště v tak lukrativním odvětví, jako je byznys s erotickými pomůckami.

Kdybychom chtěli probrat všechny zajímavé vibrátory současnosti, nestačil by nám v tomto článku prostor. Na ty nejzajímavější kousky se proto podíváme někdy v budoucnu.

Pokud vás zajímá vše kolem vibrátorů a nejen to, sledujte i nadále náš web, od toho jsme Vibrátory.net.Související hračky