Pečujete o svůj penis správně? 3/3 – jak se oholit „tam dole“?

335 závažných případů poranění varlat a penisu přijala mezi lety 2002 až 2010 pohotovostní služba v USA. Důvod? Nehoda při holení genitálií. Úprava pubického ochlupení není jen tak. Holit penis a varlata nasucho, nebo mokrou „cestou“? Má vůbec cenu holit, nestačí jen zastřihnout? A kde se vůbec tahle móda vzala?

Pečujete o svůj penis správně? 3/3 – jak se oholit „tam dole“?

Jak prodloužit penis?

Vážně nevíte?  Není třeba žádných zázračných preparátů, prodloužení penisu docílíte jednoduše a během několika minut – stačí jej oholit. Oholený genitál se totiž jeví delší na pohled, navíc je i mnohem citlivější na mechanické podněty.

Samotné holení nevyžaduje mnoho – stačí šikovná ruka a trpělivost. Pojďme si shrnout výhody, které mužům vyholený penis přinese.

Vášnivá předehra... ale pak hodila zpátečku.

Hladce oholené ohanbí je radost pohladit
Hladce oholené ohanbí je radost pohladit.

"Všichni mi říkali, že pokoušet mužskou ješitnost je chyba, ale kamarádka věděla, co mi doporučit. Už jsem měla plné zuby toho, jak musím při kouření bojovat s pralesem u jeho chlouby.  Večer jsem ho zatáhla do koupelny a navrhla mu společnou koupel. Kdybyste viděly ty oči! O chvíli později jsem už sahala po žiletce a navrhovala mu, že mu trošku zkrátím vousy. Za chvíli jsem mu ale holila něco úplně jiného..."

Dovete si představit, že by řešili orální sex se svými vrstevníky třeba naši pradědečci? Asi těžko. Doba tehdy diskuzím o felaci příliš nepřála a většina mužů mohla o tom, co kouření s člověkem udělá, jen snít. K vyholování penisu prostě nebyl důvod

Pronikání felace do ložnic, které v posledních desetiletích nastalo, obrátilo pohled na holení genitálií vzhůru nohama. Začaly se ozývat hlasy, volající po zkrácení či úplném oholení pubického porostu. Právě vyšší čistota je – vedle zvýšení přitažlivosti – nejčastěji skloňovaným důvodem, proč do „toho“ jít. Porostu zbavenéméně potí, navíc odpadají starosti s nečistotami, které ochlupení zachytí.

  • Je vaší sexuální bolístkou opožděná ejakulace? Utíkejte honem pro žiletku – oholením penisu a jeho okolí razantně navýšíte citlivost vašich genitálií. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Doslova.

Mnoho povolaných, málo vyvolených

Bez žiletky to zkrátka nepůjde
Bez žiletky to zkrátka nepůjde

Setkali jste se dosud s holením genitálií zatím jen ve formě vtipů o „buznách“? Ke svému premiérovému zdolávání porostu si připravte holicí strojek nebo nůžky a začněte se prokousávat – následujícími řádky. Holení penisu se nezdá být ničím složitým. Plánujete-li ale na čerstvě oholenou kůži "plácnout" kolínskou, ještě si na naše rady „od cesty“ rádi vzpomenete.

Hrubý sestřih

Ze všeho nejdříve se zbavte „balastu“, který váš penis obestírá. Jestliže je vaším cílem zkrácení, je práce téměř hotova. Jestliže ale bažíte po hladké kůži, připravte si k ruce žiletku a pěnu na holení. Pokud si jste jisti svým holícím uměním, zvládnete téměř hladké oholení i s elektrickým přístrojem. Ať vás ale ani nenapadne lézt se strojkem do vany!

Jak se oholit
  • Oholení šourku ponechte raději v režii žiletky. Holení této partie je ošemetná záležitost, kůže varlat je svraštělá a její zachycení mezi břity přístroje stálo důstojnost mnoho mužů. A z šourku teče opravdu hodně krve - to vám potvrdí kterýkoliv muž, který musel navštívit zmiňovanou pohotovost.

Pilování detailů

Detaily tvoří obraz celku. Jestli nedbale oholená část obličeje udělá z muže komickou figurku, jak na vaši partnerku zapůsobí různorodá délka ochlupení okolo penisu?

Jak se oholit

Pro úplné vyholení je dobré „jít“ mokrou cestou. Jednoduše si vlezte do horké sprchy a oddejte se příjemným okamžikům. K ruce si připravte pěnu na holení; ohřátá voda zjemní nepoddajné chloupky, dílo dokoná nanesení pěny.

  • Pěna na holení? Nestačí klasický gel, který má ve vaší koupelně roky výsadní postavení? Nebuďte skrblíci a kupte si pěnu. Svým složením je vhodnější pro vyholování intimních koutů lidského těla. Oholená kůže totiž může na parfémovou složku gelů reagovat podrážděním. A věřte, že nejde o nic příjemného.

Jemnými tahy oholte kůži okolo penisu, stejně postupujte u šourku. Ten nezapomeňte mezi prsty napnout! Mezi jednotlivými tahy žiletku oplachujte pod teplou vodu; to ale víte jistě sami...

Jak se oholit
  • Z vyprávění své partnerky asi znáte pojem „depilace voskem“. Vězte, že tento způsob pro redukci ochlupení je možná tak použitelný pro okolí penisu, kůži šourku se ale rozhodně vyhněte. Pokud tento trend chcete mermomocí vyzkoušet, zamiřte do kosmetického salónu. A připravte si peněženku. Naditou peněženku. Nezkusíte raději žiletku?

„Pooperační“ ošetření

Až se nabážíte obdivných pohledů na své dílo, ošetřete oholenou kůži vhodným antiseptickým přípravkem.

Jak se oholit

Podráždění pokožky – ke kterému dochází i přes veškerou snahu – často ústí k vysetí drobných pupínků. Prevence? Obyčejný dětský zásyp. Koneckonců, když to funguje u dětí, proč ne u vás?

Jak se oholit

Zdroj ilustračních obrázků: How to Shave Your Genitals For Men

Při holení proti směru růstu ochlupení dochází občas k zarůstání chloupků. Vzniká zánět a vytváří se – lidově řečeno – "bolák". Nevzhledná, bolestivá záležitost... předejdete jí tzv. peelingem. Ano, to je to sprosté slovo, které vám vtloukají do hlavy reklamy, určené něžné polovině lidstva. Jde o odstranění odumřelé pokožky pomocí pemzy – zvláštního druhu pórovité horniny. Postižené místo několikrát mírně "přetřete" a zarůstající chloupek odstraňte pinzetou. V případě nesnází konzultujte se svou partnerkou.

Přítelkyně a žiletky se nepůjčují!

Následky sdílení holící žiletky
Následky sdílení holící žiletky

Zapomeňte na sdílení žiletky, se kterou provádíte (jakékoliv) holení, s dalšími osobami. Břity s kousky kůže jsou výbornou výživou pro bakterie a viry. Přenos žiletkou lékařské anály evidují např. u obávaného papillomaviru (HPV - Human Pappiloma Virus). Jde o virus, který u žen způsobuje rakovinu děložního čípku.

Co způsobí HPV vám? V tom lepším případě kondylomata, nevzhledné bradavičky, vyskytující se v okolí penisu a řitního otvoru. Může se ale také stát, že si na váš řitní otvor zasedne rakovina...