Sex při menstruaci: Ano, nebo ne?

Menstruace většinou vyřadí ženu na několik dní z běžného provozu, ale neznamená to, že by měla omezit i sex a masturbaci. Ty totiž mají na její průběh překvapivě pozitivní vliv.

Sex při menstruaci: Ano, nebo ne?

Jednou za měsíc se to stává každé ženě (nebo transgender muži) – přijíždí teta z Červeného Kostelce, rozsvítí se červená, zapne se stopka, uzavírá se rudé příměří, začnou měsíčky, perioda, menstruace, menzes, nastou ženské dny... Pro někoho je to noční můra spojená s neutišitelnou bolestí a hororovými vedlejšími projevy, kdy vás v podstatě zradí celé tělo, pro někoho jen lehce nepříjemná záležitost.

S menstruací se potýká více než polovina lidstva a její projevy se tedy dotýkají nás všech. Vždyť kdo by si občas nepředcházel přítelkyni v době jejích dnů čokoládou, nenašlapoval kolem ní po špičkách, nepodával jí termo láhev nebo nevařil čaj. Menstruující ženě však můžete od bolesti ulevit i mnohem jednodušším způsobem – sexem a masturbací.

Odvrácená strana menstruace

Nejdříve jsou to výkyvy nálad a nepříjemná bolest hlavy, zad, kloubů, svalů nebo zubů. A potom křeče, teplota, u někoho žaludeční nebo střevní obtíže, závratě, zvracení, krev na kalhotkách, na ručnících, prostěradle, džínách, sukních, punčocháčích.

Menstruace prostě přichází jako pohroma a zanechává po sobě rudou spoušť. Nebo ne? Kromě zřejmých negativ představuje i pozitiva. Bez menstruace jako přirozené součásti ženského života bychom tu vůbec nebyli - reprodukce tvorbu vajíček vyžaduje a pokud nechceme od čtrnácti let rodit jedno dítě každé dva roky, musíme vzít menstruaci na milost a přijmout ji jako normální součást nejen ženských, ale i mužských životů.

Sexu během menstruace nic nebrání, maximálně tak podrážděnost partnerky.
Sexu během menstruace nic nebrání, maximálně tak podrážděnost partnerky.

Krev jako fetiš

Ženy by rozhodně neměly automaticky předpokládat, že jejich partnery menstruační krev "zhnusí". Žijeme v jednadvacátém století, kdy se diskutuje téměř o všem a muži by neměli být podceňováni. Tisíc lidí má tisíc různých chutí, třeba zrovna váš partner po sexu během menstruace touží. Odhoďte tedy strach z odmítnutí i svůj stud a ptejte se, odpovídejte, zkoušejte nové věci, vyjadřujte svůj názor, hledejte společně kompromis. Jen kvalitní komunikace je zárukou kvalitního sexu.

ZAJÍMAVOST: Krev samotná není vždy překážkou. Pro mnohé je nebo se stane fetišem a vyhledávanou rekvizitou při sexu. Hemomanie je posedlost krví, menomanie zase sexuální náklonnost k menstruujícím ženám.

V oblasti sexu nám menstruace otevírá mnoho nových dveří a byla by škoda je neotevřít a neprozkoumat tak svoje možnosti – limity svého těla, ale hlavně našeho přístupu k němu a k vlastní sexualitě. Proč si alespoň jednou za měsíc nezahrát na něco, co se vymyká normě? Při dodržení základních hygienických pravidel sexu a masturbaci během menstruace nic nebrání. Možná jen partnerčina rozmrzelost a podrážděnost.

Najdou se tací, které pohled na krev vzrušuje.
Najdou se tací, které pohled na krev vzrušuje.

Doktoři jsou pro sex při menstruaci!

Ke konci menstruace je sex příjemnou relaxací po prožitých událostech, ale v těch prvních je pořád tak trochu tabu. Kromě představy o krvi jako o něčem špinavém je hlavním faktorem hlavně bolest, která jakoukoliv sexy náladu zabrzdí už v samých počátcích. Intenzita krvácení i doprovodných bolestivých projevů menstruace se však časem zmírňuje a frekvence nutnosti měnit tampóny, vložky nebo vylívat menstruační kalíšky klesá s každým dnem.

Orgasmus bouří emoce, uvolňuje napětí a tiší bolest. Pokud vás partner dovede až k němu, máte vyhráno a na dalších několik hodin se můžete opájet příjemnými postkoitálními pocity a zapomenout na Ibalgin.

Hladina testosteronu i estrogenu v ženském těle v prvním dnu menstruace prudce klesne, ale ve třetím dnu naopak rychle vzroste. To souvisí s pociťovanou senzitivitou i nezvykle velkou chutí na sex. Využijte této nálady neobvykle nakloněné sexuálním experimentům a vrhněte se na partnera se vší ženskou vášní a energií, kterou jste v sobě opět našla.

Ženské pohlavní orgány jsou během menstruace více prokrvené a citlivější. Nejen že můžete snáze dosáhnout orgasmu, ale ten navíc může být mnohem intenzivnější. Při orgasmu se pak uvolňují endorfiny, které snižují stres a uleví vám od bolesti. Pokud vaše menstruace trvá déle, než byste si přála, i tady pomůže sex a masturbace. Kontrakce, které vám orgasmus způsobí, totiž urychlují proces zbavování se děložní výstelky a tak zkrátí dobu menstruace.

Masturbací a orgasmem ke kratší menstruaci.
Masturbací a orgasmem ke kratší menstruaci.

Hygiena je základ

Pro mnoho mužů i žen není brzdou vášně krev samotná, ale obtíže spojené s čištěním krvavých fleků. Na to je ale jednoduchá pomoc - ručník pod tělo ženy, snadno čistitelné a nepromokavé lakované ložní prádlo, zavedení menstruačního kalíšku nebo houbičky či použití kondomů. Další možností, jak předejít nežádoucím krvavým stopám a prakticky ihned ze sebe smýt všechny krvavé důkazy, je sex ve sprše nebo vaně.

ZAPAMATUJTE SI: Menstruační krev není něco špinavého nebo hnusného, co by se nemělo z vagíny dostat ven na světlo boží. Krev není toxická a rozhodně není škodlivá pro vaši pokožku ani vaše erotické hračky.

Na základní hygienu je potřeba dbát i podle lékařů, protože během krvácení se může do pochvy snadněji dostat infekce. Stačí se ale před i po akci dobře umýt a vše provozovat v čistém prostředí. Myslete i na použití kondomů - na periodu jako antikoncepci se nespoléhejte.

Sex ve sprše či vaně je během menstruace ideální.
Sex ve sprše či vaně je během menstruace ideální.

Sex a masturbace v ženské dny

Pokud s krví při sexu nemá ani jeden z partnerů problém a pokud sex během menstruace nepředstavuje pro ženu nepohodlí, netradičnímu sexuálnímu zážitku nic nebrání. Rozhodně to ve výsledku nebude tak krvavé, jak si asi představujete. Pokud si lehnete na záda, krev z vás nebude tryskat proudem, ani vytékat jako řeka, naopak. Od krve budete mít maximálně tak penis, prsty, ruce či část nohou a břicha. A ty můžete vždycky snadno a rychle umýt.

ZAPAMATUJTE SI: Krev je skvělý lubrikant. Pokud se často spoléháte na pomoc lubrikantu, při menstruaci nemusíte. Odtékající krev zvlhčuje pochvu a umocňuje tak sexuální zážitek.

Během menstruace si můžete dopřát veškeré sexuální potěšení – orální, anální i klasický sex či masturbaci. Ne všechny milostné polohy jsou však při menstruaci vhodné. Nejideálnější je misionář, protože pokud žena leží na zádech, minimalizuje se krvácení. Partner pak může do své partnerky proniknout hluboko, což uvolní napětí i křeče v podbřišku. Muž by měl být něžný, protože žena je během menstruace citlivější a může mít na dotek bolestivá prsa.

Další menstruaci si tedy užijte naplno, beze strachu, bez studu nebo obav z nečistot. Věnujte se sama sobě se vším, co k tomu patří, a dopřejte svému partnerovi potěšení, i když zrovna máte "své dny".

Autor: Čiči

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem

Související hračky