Obdělávání těhotné zahrádky povoleno a doporučeno!

Pokud si někdo myslí, že k sexu s těhotnou může přistupovat stejně jako k dovádění s tuctovou baculkou, je to neohrabaný vůl. Pro ty ostatní je tady návod z praxe, ve kterém jde doslova o život. A taky o skvělý sex!

Obdělávání těhotné zahrádky povoleno a doporučeno!

Koukni, ta má ale buben a kachní krok“, pronesl dost nevybíravě kolega z kanclu během oběda na adresu budoucí maminy od vedlejšího stolu. I když to měla dle mého skromného odhadu za pár, vypadala velmi udržovaně, byla hezky oblečená a doslova sexy.

Jako tehdy moje Simonka... Podle mě jsou totiž ženy v očekávání rajcovní a jen díky dobrodružství se Simonkou se s vámi mohu nyní podělit o vše, co o sexu během těhotenství vím.


Těhotné ženy jsou prostě sexy
Těhotné ženy jsou prostě sexy

Těhotenství není jen tepláky a triko
Těhotenství není jen tepláky a triko

Prcek v bříšku zůstane v pohodě

I já jsem se před prvním sexem s těhulkou trapně zeptal na to, jestli tomu prckovi nemůžu třeba vypíchnout oko. Smích předcházející odpovědi byl jasným signálem toho, že můžu být v klidu. Strach z ublížení dítěti během pohlavního styku je zbytečný. Tvůj penis se dítěte ani nedotkne.

5 nejdůležitějších faktů o sexu v těhotenství

  • Sex v těhotenství je povolen, pokud jej nezakáže ze zdravotních důvodů gynekolog.
  • První slovo má vždy žena. Její chutě a prožívání se mění každým dnem, a proto právě ona rozhoduje o tom, jak a jak často to budete dělat.
  • Lízání je povoleno, ale dovnitř nefoukej (kvůli vzduchové embolii).
  • Mnoho žen potvrzuje, že během těhotenství byl jejich orgasmus díky prokrvení intenzivnější.
  • Orgasmus za normálních okolností nespustí předčasný porod, třebaže ho mohou doprovázet kontrakce.
Během těhotenství je zapotřebí dávat pozor na to, aby bylo ženě vše příjemné.
Během těhotenství je zapotřebí dávat pozor na to, aby bylo ženě vše příjemné.

Průvodce proměnlivostmi jednotlivých etap těhotenství


Opatrně na tu krásnou křehotinku
Opatrně na tu krásnou křehotinku

(Těhotenství trvá 9 měsíců a dělí se na tři tříměsíční období zvané trimestry.)

Dokážu si představit hodně věcí, ale nedokážu si představit, že 9 měsíců tloustnu, je mi blbě, mám v sobě malého vetřelce a pak mám ještě za úkol ho ve zdraví vytlačit na světlo boží. Už jen z toho důvodu se k těhulkám chovám vždy v rukavičkách a ty bys měl také! A to bez ohledu na to, jestli z tebe bude taťka, nebo jsi jen příležitostný milenec. Každý trimestr tě čekají jiné výzvy a je zapotřebí, aby ses uměl přizpůsobit.

Prakticky každý trimestr s sebou přináší v první řadě fyziologické změny, v druhé různá úskalí a omezení. Je to jedna velká horská dráha.

1. trimestr (žádná sláva)

Bříško žádné, ovšem nepříjemné nevolnosti a extrémní únava.

První tři měsíce těhotenství jsou krizové. Jeden kamarád mi říkal, že byl během tohoto období rád, když ho žena pohladila po tváři. Únava, zvracení, přecitlivělost a drastické hormonální změny libidu rozhodně nepřidávají. Některé muže vyděsí, když po nich jejich žena přestane zcela toužit. Je to ale normální. Tolerance je na místě! Pokud tvá žena chuť na sex neztratí, máš štěstí a můžeš se oddávat postelovému juchání zcela bez omezení.

Jak je známo, tak ženám se v těhotenství mění chutě. Bude tedy možná i změna s polykáním semene. Pokud to měla ráda, může jí to přestat chutnat nebo obráceně, třeba v něm najde novou pochoutku!

2. trimestr (paráda, super jízda)

Malé bříško, nejvíc energie, super období na šukání!

V období od 4. do 6. měsíce těhotenství začíná hormonální jízda. Bříško je ještě docela malé, ale chutě na sex a experimentování gigantické! Hormony dělají ženu velmi náruživou a až překvapivě energickou. Nenech se zaskočit, když po tobě těhulka bude chtít věci, které byly dříve tabu. Neváhejte si 2. trimestr pořádně užít, protože takhle vzrušující období nemusíte pěkně dlouho zažít. Mnoho žen se se shoduje na tom, že během tohoto období je pro ně sex skvělý a vyžadují ho častěji než normálně.

3. trimestr (dobrý, ale už moc nevydrží)

S velkým pipíkem zacházej opravdu opratrně!
S velkým pipíkem zacházej opravdu opratrně!

Chutě zůstávají, avšak mega bříško je už překážkou.

Chuť na sex by možná ještě byla, ale bez kreativity to nepůjde. Žena ztrácí mrštnost a bříško začíná překážet. Pokud ho máš většího, musíš brát ohledy na to, že v pochvě je méně místa. Co si pamatuji, Simča to chtěla prakticky až do porodu, ale není to pravidlem. Různé bolesti zad, oteklé nohy a hlava plná starostí s pobytem v nemocnici s chutí na sex řádně zacvičí.


Do takové volné košilky se krásně vejde rostoucí bříško
Do volné košilky se krásně vejde rostoucí bříško

Pro lepší sex v těhotenství

I těhotná žena chce být k nakousnutí. Co takhle jako dárek vymyslet erotické spodní prádlo? Je k dostání i ve velikostech a modelech vhoných i pro těhotné. Taková krajková košilka nezklame a žena si bude připadat opět sexy, což je k nezaplacení!

Zamysli se nad předehrou a zařaď do ní masáže. Unavená chodidla ženy zaslouží dávku hýčkání, od kterého není daleko k vášnivým prožitkům. (Přečti si tipy na masáže chodidel.)

Kdybys přibrali tolik kil, taky ztratíš sebevědomí – jednu z hlavních ingrediencí skvělého sexu. Jako partner bys neměl šetřit komplimenty. Stokrát se ti to vrátí.

Polohy pro těhotenský sex

Když dával Mallanága Vátsjájana dohromady Kámasútru, na těhulky tak trošku zapomněl. Nevadí, protože jak jsem uvedl, sex během těhotenství vyžaduje z tvé strany nápaditost a opatrnost. Jaké polohy se mi osvědčily?

Na boku: ta nejlepší poloha vůbec

Partnerka leží na boku zády k tobě a ty máš skvělou příležitost hladit její tělo. Hloubku průniku můžeš snadno řídit. V této poloze vydrží dlouho, protože je pohodlná a může odpočívat.


Bříško se pohodlně položí vedle těla a tvá žena si to parádně užije
Bříško se pohodlně položí vedle těla a tvá žena si to parádně užije
Na končíka je to velmi sexy, jen se připrav na těžší jezdkyni
Na končíka je to velmi sexy,
jen se připrav na těžší jezdkyni.

Zezadu: podložit pod prsa a nehoupat!

Těhule klečí na kolenou a je opřená o lokty, ty za ní klečíš a necháváš penis pronikat tak hluboko, jak si jen žena přeje. Moc do toho nebouchej, s velkým břichem je to houpání fakt dost nepříjemné.

Na koníčka: příjemná, ale ne na dlouho

Poloha vhodná i pro pokročilý stupeň těhotenství. Žena si sama řídí hloubku průniku, nikde nic netlačí. Ty máš navíc skvělý výhled na to, jak si sex užívá a můžeš jí hladit bříško. Akorát to houpání ji může unavovat a vysilovat, takže to asi nebude taková jízda jako bez břicha.

Misionář na kraji postele: takhle ji nezalehneš

Žena leží na zádech u okraje postele, ty u postele stojíš, případně klečíš (záleží na výšce postele). Zadeček můžeš ženě mírně vypodložit polštářem. Tato poloha má tu výhodu, že na těle ženy prakticky neležíš.

Sex pro zábavu i k vyvolání porodu

Těhotenství nemusí být jen o vybírání kočárku, chození na prohlídky k doktorům a bláznivých diskuzích na internetu. Může být také o prohloubení vztahu a objevení nových zážitků v sexu. Nechápu samce, kterým se těhulky nelíbí. V péčku je sice taky nevyhledávám, ale reálné zkušenosti jsou něco úplně jiného.


Kdo by kdy řekl, že orgasmus je nejlepší cestou k vyvolání porodu!
Kdo by kdy řekl, že orgasmus je nejlepší cestou k vyvolání porodu!

Sex je navíc super prostředek, jak k úplnému konci těhotenství vyvolat porod. Pokud žena přenáší, doktoři doporučují nechráněný styk doplněný například ještě o masáž bradavek. Ženské tělo produkuje při orgasmu a vzrušení oxytocin. Mužské sperma zase obsahuje prostaglandiny. Mix těchto látek stimuluje děložní sliznici a spouští porod. Vyvolat porod skvělým sexem je o poznání lepší, než do ženy cpát prášky a svinstva z kapaček. Babské rady, koupele v mateřídoušce a skákání po schodech jsou pro nevzdělané slepice, orgasmus je lepší!

Shrnutí na závěr

1.  Sexu v těhotenství se nemusíte bát. Poslouchej ženu a čeká vás několik měsíců, na které budete oba s radostí vzpomínat. Alespoň já to tak rozhodně mám, a to už jsem zažil ledacos.

2.  Klidně to tam nasypej, těhotná už je ;-)

3.  Hýčkej ji, hlaď a projevuj o ni zájem. Je to "jiný stav" se vším všudy a běžné spouštěče sexu možná fungovat nebudou.

Vybíráme z e-shopu